Jaké PVA použiť???

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Kaprařská bižuterie Jaké PVA použiť???

 • Toto téma obsahuje celkem 19 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel jupita a poslední změna proběhla před 7 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 20)
 • Autor
  Zápisy
 • #254050

  :geek: Osobne používam 2druhy PVA materiálov,viac zatial ani nepotrebujem…….
  Najviac použivam PVA pásku Miracle MicroMesh……….najlepšia PVA páska čo som kedy videl…….je pevná,široka veľmi dobre drži na nej boilies
  Naprilad Richworth uplne o ničom ,tá čo je obrázku-veľká nespokojnosť
  Ked pančucha tak KORDA PVA 4Season

  Přílohy:
  #254051
  Fit
  Správce

  Ahoj,
  no, já používám klasickou PVA šňůrku od Carp systemu. Mám různé doby rozpustnosti. Mám s ní dobré zkušenosti a dobře se rozpouští. Dávám většinou 4-6 kuliček k háčku. Jinak zkoušel jsem i různé PVA punčochy a sáčky, nakonec jsem zůstal akorát u té šňůrky. Punčocha je ale taky dobrá, pokud člověk chce dáš menší nástrahy nebo rozlámané kousky boile apod…

  #254052

  No tak toto som ešte neprišiel osobne ked som videl pár PVA šnurok tak som si povedal že to nebudem použivať,lebo pár som si ich kupil a žiadna nebola ok,ae jak si snou spokojný tak to j eok asi si ju na skúšku zaobstaraám,aká je dlhá a kolko približne stojí??

  #254054
  Fit
  Správce

  [quote=“MartinLK“]No tak toto som ešte neprišiel osobne ked som videl pár PVA šnurok tak som si povedal že to nebudem použivať,lebo pár som si ich kupil a žiadna nebola ok,ae jak si snou spokojný tak to j eok asi si ju na skúšku zaobstaraám,aká je dlhá a kolko približne stojí??

  Dělají to po 20 a 50 metrech. Já to kupuji zde (úplně dole): http://www.carpservis.cz/1/?tree=34

  #254190

  Hm vyzerá to celkom slušne,uvidim lebo doteraz som šetky čo som kupil šnurky vyhodil,lebo to nie je ani PVA ja newiem taká kvalita astoji to za …..proste som neveril vobec šnurkam ked už tak tej páske,to je velmi dobra vec,ale ked sa mi minú zásoby tak si túto možno zaobstarám ,aj ked newiem či to niekto dováža na SVK 😉

  #254232
  CT Sazan
  Účastník

  Souhlasim s Fitem, rozhodně carpsystem – nikdy sem s nima neměl problém…

  #254237

  [quote=“CT Sazan“]Souhlasim s Fitem, rozhodně carpsystem – nikdy sem s nima neměl problém…

  Škoda že newiemkto to na SVK vozí,nevadi no možno zistím!!! :geek:

  #255526
  Pepin
  Účastník

  Já koupil 20 metrovou od carp systému.rozpouští se do 30 vteřin a to byla jediná závada.pokud bude slunečno a sucho, uplně to stačí, ale jakmile přeprchá, byl problém ji správně uvázat.vždycky se k ní dostane vlhkost a přetrhla se.Takže bych doporučil nějakou která má delší dobu rozpuštění.jinak výborná věc na zakrmení 😎

  #255550
  Qvíč
  Účastník

  Na kukuřici a menší kousky by asi by lepší ta síťka, co ?! Na tu nit asi těžko dostanu kukuřici, ne ?!

  #255551
  Fit
  Správce

  [quote=“Qvíč“]Na kukuřici a menší kousky by asi by lepší ta síťka, co ?! Na tu nit asi těžko dostanu kukuřici, ne ?!

  Jo, to určitě a nesmí to být moc mokré, jinak se ti to rychle rozpustí. Já když chytám na kukuřici, tak chytám s krmítkem a dávám ji do krmítkové směsi. To ale při krátkodobých vycházkách k vodě. Na delších používám boilie a kukuřicí jenom krmím.

  #255552
  Qvíč
  Účastník

  Jj, na to sem viděl fígl, že když tu kukuřici vyndaj z toho nálevu, tak ji jen stačí prosypat cukrem a on tu vláhu pobere a pak už to jen nabouchá do té síťky …  😎

  #255564
  Pepin
  Účastník

  To máš asi pravdu, ale v pořádném dešti je problém udržet i suchý cukr, třeba na jednodenní výpravě bez přístřešku

  #255572
  Qvíč
  Účastník

  Používáte PVA síťku ?! Jakej průměr ? Je postačující 25mm ?! By se měla ještě roztáhnout nebo je to průměr při roztažení a napěchování ?! Děkuju

  #255573
  Fit
  Správce

  Jo, to bohatě stačí. Asi tam nebudeš dávat boilies přes 25mm ne? A trošku se to asi roztáhne, já používám hlavně šňůrku. Když tam ale chceš dát třeba půlky nebo drobnější částice, tak je PVA punčocha dobrá.

  #255574
  Qvíč
  Účastník

  Jj, no nakonec sem objednal 37 mm …  😆 Chci to mít na kukuřici, peletky a šrot dohromady …

  #255581
  Pepin
  Účastník

  Já jsem slyšel, že tak síťka po rozpuštění nechává nějakou stopu, jakoby takový šlem a větší ryby vědí, že není něco uplně v pořádku.
  Ale může to být jen fáma, nemám osobní zkušenost.

  #255582
  Qvíč
  Účastník

  Až to přijde, tak to zkusíme a uvidíme …

  #255585
  Pepin
  Účastník

  jasný, já jen co jsem slyšel

  #262938
  Radim Houška
  Účastník

  Ahoj, 🙂

  používám převážně punčochu a šňůrku, občas i pytlík a na pelety je dobrý páska. Co se týká průměru punčochy, tak to je hodně zavádějící, protože např. punčocha Carp System udává průměr 25mm, jenže díky velké roztažnosti tohoto produktu se dostanete až na cca 4-5cm. Dříve jsem jí používal, jenže od letoška jsem od ní upustil – hlavním důvodem bylo to, že se dost špatně rozpouští v teplé natož ve studené vodě.

  Nyní testuji PVAzUK. Zatím jsem s nimi velmi spokojen. Punčocha je pevná, neroztahává se (tudíž nedochází ke zkreslení udávaného průměru) a dobře se rozpouští. Navíc je možnost kupovat balení po 100m.

  #262941
  jupita
  Účastník

  Určitě se oddá používat pva. Podle mě je to vynikající pomůcka už jen proto, že je s tím lehká práce. Tuhle jsem pro splashbaits.cz dělala reklamní plachty a dosta jsem od nich pva punčochu, jejich vlastní no nebylo to docela ono. Oka se jaksi moc trhaly.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 20)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.