Jaký bivak vybrat ?

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Ostatní vybavení Jaký bivak vybrat ?

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 13 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Zápisy
 • #256255
  #256256
  Fit
  Správce

   Ahoj,
   píšeš, který ze 3 bychom doporučili, ale dal jsi odkaz jenom na 2 typy. Jaké máš na bivak požadavky? Nebylo by lepší za ty peníze vzít bivak rovnou pro 2 osoby? Kdyžtak klidně více specifikuj dotaz, ostatní ti jistě něco doporučí. Je tu taky jedno starší téma ohledně bivaků, tak se můžeš inspirovat: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=10&t=50

   #256259

   Díky za upozornéní na chybu, rozhodoval jsem se totiž mezi třemi bivaky ale nakonec jsem se rozhodl, že ten jedem nemá nic zajimavého naopak měl moc nevýhod. A tak jsem dal jen dva odkazy a zapoměl jsem opravit první větu.
   Na bivaky pro dva jsem se taky díval ale když už by byl s druhým pláštěm nebo s kšiltem přetáhl by můj rozpočet a navic moc velký bivak je někdy nevíhoda někdy staci i pár centymetrů a už ho na vybrané místo nepostavíš kvůli malému prostoru okolo.
   Já jen nemám skušenosti se značkou Ehmanns a tak nevím jestli nebude lepší JRC s druhým plaštěm nebo Ehmanns který má více větracích oken a je větší ale už v ceně ten druhý plášť nemá. Zkrátka si nechcu kopit něco co neznám a tak potrebuju poradit jestli máte nějaké zkušenosti s těmito bivaky nebo se značkou Ehmanns.

   #256260
   Fit
   Správce

    Aha, tak to jo. No já bohužel zkušenosti s těmito bivaky nemám vůbec. Bivaky v týhle ceně už by snad měly něco vydržet a být dost kvalitní, ale samozřejmě není nad konkrétní zkušenosti jiných. Ale třeba ti tu kluci poradí a někdo bude mít nějaké info. S tím místem máš pravdu. Mně osobně se moc líbí bivak, co si koupil basnak tady z fóra, a to konkrétně JRC Quad 2 Man Continental viz. zde: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=10&t=50&start=20#p984, ale to už je větší, slyšel jsem na něj samou chválu. No tak přeju šťastnou ruku při výběru a snad ti tu ještě někdo poradí 😉 .

    Jinak ještě jsem našel na Mrku jedno téma, ale týká se to přímo bivaku EHMANNS HOT SPOT SI 2 MAN, jestli se nepletu, tak je to ten samý, akorát pro 2 lidi viz. http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=625901

    #256276
    Trip
    Účastník

     Ja jsem se teda rozhodl pro Ehmanns, ten má spoustu výhod oproti JRC (výška, okna, atd….). Jde vidět že Ehmanns ačkoli neznámá značka oproti JRC vítězí na plné čáře a to je co říct.

     #256278
     Fit
     Správce

      Já myslím, že budeš spokojen. Všiml jsem si, že jsi se ptal i na Mrku. Ta vyšší výška i ty okna jsou určitě výhoda a neviděl bych v tý značce problém. Tak ať se daří 😉 a po nějakém čase sem můžeš napsat osobní zkušenosti, ať vědí i ostatní 😉 .

     Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
     • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.