Jaký průměr vlasce

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Kaprařská bižuterie Jaký průměr vlasce

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #261633
  Abé
  Účastník

  Zdravím kolegy rybáře.
  Obracím se na vás s prosbou o radu, jaký průměr vlasce použít, abych zbytečně netrhal ryby. Potažmo, hraje-li barva vlasce nějakou roli. Je lepší nějaký camo nebo čistě čirý.
  Mám Alivio v třídílu, 3,60m a 2,75lbs, mám rád měkké proutky. Naviják velikosti 40. Chýtám od 5m do 30m od břehu, s krmítkem i bez něj. Od rybníků, písníků, ramen a řeku.
  Mám dva adepty, buď Sufix xl strong nebo Awashimu Camo nebo Reflector. Po přečtení různých fór a diskuzí se v tom nějak začínám ztrácet.
  Předem vám všem děkuji za odpovědi.
  Abé.

  #261634
  Fit
  Správce

  Ahoj,
  osobně mám zkušenosti s tím Sufix xl strong a úplně v pohodě. Preferuji průměr 0,28 nebo 0,30mm. Když chytám někde ve vázkách, tak dávám vlasec 0,35 mm. Pokud chytám klasicky s montáží, tak ještě používám vždy tak 10m šokové šňůry z vlasce 0,40 – 0,50 mm. Když občas chytám na to krmítko, tak používám většinou jen kmenový 0,28 mm. Návazce dělám stejně z tenké pletené šňůrky nebo používám fluorocarbon, takže ten průměr vlasce moc roli nehraje.

  Co se týká barvy vlasce, tak ta nehraji roli. Tam se můžeš rozhodnout, jak se Ti to libí. Pro běžnou kaprařinu preferuji fluo vlasce, které jsou dobře vidět a v noci se to hodí. Na konci mám stejně šokový návazec z čirého vlasce o délce těch cca 10m, jak jsem psal. Ale tak jako tak, nikdy jsem nezaznamenal rozdíl, pokud jsem použil třeba čirý nebo camo vlasec, oproti fluo vlasci. Je to jedno 😉 (a to i když chytám bez šokáče).

  Jinak téma ohledně vlasců také tady, tak můžeš pročíst: Jaký vlasec na kapry.

  #261635
  Abé
  Účastník

  Ahoj Fite,
  děkuji Ti za, pro mě, cenné informace. Taktéž používám šňůrky na návazce cca. do 25cm dlouhé. Sestavu váži pruběžnou, používám kulatou zátěž, navlékanou na kmen. Gumový korálek na ochranu uzlíku na obratlíku.
  Obratlíky používám na 14kg, což si myslím, že je postačující.
  Ještě jednou dík za info.
  Abé.

  #261660
  Mick
  Účastník

  Awashimu neznám roky používám osvědčený Sufix Tritanium v reflex červené nebo žluté, jak píše Fit barva nemá žádný vliv.
  Pokud chytáš tímto stylem „jednoduchý“ průběžný olovo na gumový korálek ideální jsou olova tohoto typu http://www.olpra.cz/olpra_1/eshop/0/0/5/357-Inlex-kamuflazni-barva-50-g obratlíky osobně používám tyto http://www.gscarp.cz/gscarp/eshop/16-1-rybarska-bizuterie/0/5/4158-Extra-Carp-Quick-change-rychlovymenny-obratlik-vel-8 pro rychlou a pohodlnou výměnu koncové montáže a k nim tyhle převleky http://www.gscarp.cz/gscarp/eshop/16-1-Rybarska-bizuterie/248-2-Zavesky-hadicky-smrstovacky/5/3490-Extra-Carp-Anti-Tangle.

  #261665
  Abé
  Účastník

  Ahoj Micku,
  díky ti za odpověď a za odkazy. Přiznám se, že ty průběžná olůvka vidím poprvé. Vypadají zajímavě a určitě je odskouším. Mám rád jednoduché montáže, a jak se říká – v jednoduchosti je síla. Zakoupil jsem si ztuženou návazcovou šňůrku, návazce vypadají moc dobře.
  Jen už, už se těším, až nahodím udice do vody. Je to dlouhá doba.
  Ještě jednou díky za rady a pomoc,
  zdraví Abé.

  #262934
  Radim Houška
  Účastník

  Ahoj,
  jako kmenový vlasec používám průměr 0.35mm a potom dávám 35m šokovky. Pokud se chytá i z lodě a v noci, určitě je lepší mít kmenovku svítivou fluo barvu. Šokovku mám oblíbenou o průměru 0.60mm průhledné barvy. A na poslední metr před samotnou závěsku s montáží ještě navazuji 1m fluorocarbonu, také většího průměru (0.50mm+). 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.