Jarní lov kaprů na Jesenické přehradě

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Jarní lov kaprů na Jesenické přehradě

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 6 roky a 10 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Zápisy
 • #263230
  makara
  Účastník

   Zdravím, rybáři. Za 2 týdny se chystám na víkendovou chytačku na Jesenickou přehradu a chci zkusit nachytat nějaké kapříky. Máte nějaké tipy takhle na jaro? V jaké hloubce bych měl chytat? Jestli na boilie nebo krmítko? Jak moc a čím mám krmit? Mám krmení něčím dipovat? Ocením každou radu.

   #263231
   Fit
   Správce

    Ahoj,
    takhle na jaře bych se zaměřil spíš na mělčí partie revíru, kde se voda rychleji prohřívá a mohly by se tam spíše zdržovat ryby. Záleží taky na tom, jaké bude počasí. Co se týká samotného lovu, tak záleží, jak velké ryby chceš chytat. Pokud ti nezáleží na velikosti a chceš si hlavně zachytat, tak bych samozřejmě používal krmítka nebo nějaký method mix. Můžeš chytat i na feeder (nebo třeba jeden feeder prut a druhý na položenou). Jako nástrahu a návnadu červy, kukuřici, můžeš i nějaké ovocné pelety. Ještě je studená voda, tak se snaž mít atraktivní nástrahu a krmit spíš méně než více, pokud to bude dobře brát, tak můžeš potom krmit víc.

    Jinak bych se určitě nebál třeba jeden prut hodit na boilies + PVA, velké ryby se tahají už teď 😉. Dobrá věc jsou také obalovací pasty na boilies a olověná krmítka, na která můžeš naplácat method mix nebo třeba i tu pastu. Každopádně Je to hlavně o tom, najít kapry, asi jako v každém ročním období… 😉

    #263232
    Associal
    Účastník

     Tak určitě se tam dá nachytat 🙂
     Na jaře je to na malé Jesenici jak na závodech, stačí feedr nebo krmitkova směs + nějaká foukaná kukuřice!!!
     Jsem chebák a na Jesenici nejezdím chytat, nemá to význam a na Jaře se tam větší šupiny nedočkáte. Každopádně Jarní chytání malých kapriku doporučuji, je to zábava 🙂

     #263234
     Fit
     Správce

      Jinak tady máš taky pěkný článek pro inspiraci 😉 od Míry Kratěny: Lov kaprů v chladné vodě

     Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
     • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.