Koule z dětské kaše – experiment

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Ostatní nástrahy a návnady Koule z dětské kaše – experiment

 • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 13 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
 • Autor
  Zápisy
 • #254923
  Fit
  Správce

   Nazdar pánové,
   v sobotu jedu na týden na Lužnici, a protože jsem dostal spoustu starých kašiček pro kojence (takové to sušené mléko nebo co to je – Sunar pro mimina), tak jsem se rozhodl udělat takový experiment.

   Zředil jsem to s vodou, přidal svoje oblíbené granule KP1 a udělal z toho velké koule, která se už několik dní suší. Krásně to vytvrdlo a hodlám tím vnadit na korytě řeky 🙂 . Nádherně to vonělo a myslím si, že se to bude pěkně postupně uvolňovat, protože je to tvrdý jako kámen. Jinak budu samozřejmě krmit kukuřicí a boiliesem. Tohle jsem udělal na zkoušku:

   můj experiment – omlouvám se za fotku, je to jen z mobilu

   Další Sunary beru s sebou a až se tam budu nudit, tak zase vytvořím nějaké další koule a nechám vytvrdnout na slunci. Co myslíte, je to dobrý nápad 🙂 ?

   #254925

   Myslím že na rieku to može byt dost zaujimave treb ato vyskušat, daj potom vedet jak si dopadol s tým 😉

   #254928
   CT Sazan
   Účastník

    Nevypadá to špatně, pak dej vědět jak na to šli…

    #254933
    Fit
    Správce

     Jo, dám vědět, jestli to zabralo. Podle mě to udělá krásný mléčný kal a postupně se to bude rozpadat, takže by je to mohlo díky proudu nalákat do krmného pásu. Dnes vezu k dědovi ještě uvařit kukuřici 🙂 a taky mi právě přišlo 15kg (vše 20mm) boilies vyrobeného na zakázku, které tam hodlám za týden lovu zkrmit. Chci to tam pořádně rozkrmit a pokusit se přitáhnout větší ryby 😉 . Doufám, že trochu vyjde počasí a že to i bude brát. Jedeme ve třech – táta, brácha a já 😎 .

     #254934
     matias17
     Účastník

      Fit: dobry napad osobne som to neskusal ale dufam ze ti to pomoze prilakat peknych kaprov. 😈

      #254968
      basnak
      Účastník

       Fit: rozhodně to přiláká malé ryby, kde je malá může být poblíž aj velká. Já už jsem od takovýchto experimentů odešel, protože nemám rád, když mi malá ryba plaší lovné místo a ještě k tomu do malé ryby najíždí dravec, nedejbože sumec jak to je zvykem. Tato metoda má své opodstatnění v tom, že chytáš na volném korytě řeky a potřebuješ udělat “rozruch”. Myslím si, že větší ryby budeš chytat úplně někde jinde.
       Pak dej vědět jak jsi dopadl 🙂 Hola hej.

       #254975
       Fit
       Správce

        basnak: Myslím, že to dopadlo dobře a že to nějaký efekt mělo. Krmím vždycky dlouhý pás asi 40m. Ale souhlasím s tebou, já to zase nepřeháněl s těma koulema a jenom na začátku jsme je dával, ještě mi zbyly další, protože jsme odjeli dřív. Bohužel jsem už doma, protože jsou zase povodně a řeka už byla nechytatelná. Ono od začátku to bylo tak na hraně 🙁 .

        Povedl se mi ale osobák :-).

        Přílohy:
        #254981
        basnak
        Účastník

         Jo už jsem ti gratuloval v “tohtoročních rybách”. Supr fish 😀 aspoň vám to konečně vyšlo. Ony asi všecky řeky teď budou trošku proudnější. Jinak se neboj, kapři se ještě hodně dlouho na řece nebudou třít, jak si psal že těšně před třením. Oni ti mlíčáci dozrávají daleko dřív (měsíc před třením, možná ještě dřív) a proto to mlíčí pouští. 🙂

         #254983
         Fit
         Správce

          [quote=”basnak”]Jo už jsem ti gratuloval v “tohtoročních rybách”. Supr fish 😀 aspoň vám to konečně vyšlo. Ony asi všecky řeky teď budou trošku proudnější. Jinak se neboj, kapři se ještě hodně dlouho na řece nebudou třít, jak si psal že těšně před třením. Oni ti mlíčáci dozrávají daleko dřív (měsíc před třením, možná ještě dřív) a proto to mlíčí pouští. 🙂

          Jo, jinak s tím třením souhlasím. To je jasný, voda má ještě 16 stupňů jenom, to ještě potrvá, blbě jsem se tam vyjádřil. Tento kapr byl zrovna mlíčňák, proto to z něj už trochu vytékalo… Teď jak přišla ta voda, tak kdo ví, jak to všechno s tím třením bude (jestli z toho v takové vodě vůbec něco bude 🙄 ).

         Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
         • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.