Který vlasec na kapry?

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Kaprařská bižuterie Který vlasec na kapry?

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Pavel10 a poslední změna proběhla před 12 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Zápisy
 • #257337
  legio
  Účastník
   #257338
   Fit
   Správce

    Osobně tohle moc neřeším a myslím, že je to dneska skoro jedno. Raději beru vlasce ve střední ceně silnějího průměru (0,28 – 0,35 mm) a častěji to měním. Taky dávám pozor na posledních pár metrů šňůry a občas odmotám a odstříhnu (protože tam je to nejvíce namáhané a má to kontakt se dnem).

    Tady s těmi zkušenosti nemám, ale kdybych se rozhodoval sám za sebe, tak třeba ten druhý Premium Line od Starbaits 🙂

    #257339
    legio
    Účastník

     Díky i za nadpis právě nad ním přemýšlím že ho vezmu ale nemuže rozhodnout na barvě vyděl jsem že hodně lidi používá ten reflexní co ty na to

     #257340
     Fit
     Správce

      Já třeba reflexní používám taky rád, jelikož posledních pár metrů dávám stejně šokovou šňůru (většinou silný čirý nebo černý vlasec, třeba průměr 0,50 mm), tak to stejně na ryby nemá vliv. Velkou výhodu to má v noci, kdy mnohem lépe vidíš, kam směřuje vlasec, když na to posvítíš čelovkou/baterkou. Teď mám navinutý žlutý Sufix Synergy, dříve jsem měl Jet Fish Senzor line viz. téma: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=11&t=7 (téma si pročti, je tam více názorů i na víc vlasců).

      Na krátkodobé chytání s krmítkem (když nedávám šokovku) atd. používám camouflage vlasec 0,28 mm, ale jinak reflexní barvy.

      #257341
      legio
      Účastník

       No tak pujdu don jeste nove proutky a kolovratky a snad se zlomy smula od sobotz od rana do dnesniho obeda a jen cejni nejak to tam mam zaklete

       #258145
       Pavel10
       Účastník

        Černý vlasec může být dobrý nápad. Hledání vlasce je někdy dlouhá prodleva a už mi tak uplavala i ryba, protože jsem hledal a váhal. Určitě si ho pořídím, snad s ním bude lepší orientace.

       Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
       • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.