Labe

  • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel MartinLK a poslední změna proběhla před 14 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
  • Autor
    Zápisy
  • #252033
    dasty carp
    Účastník

      Já už deset let jezdím na tuto řeku..Je to krásná řeka,zatím ještě z dosti krásnými rybami 😉

      #252036
      dasty carp
      Účastník

        Jen na ukázku kapříci z Labe 😉

        #252037
        dasty carp
        Účastník

          😉

          #252060
          basnak
          Účastník

            Pěkné ryby tam plavou. Mohl by jsi srovnat Labe za “vlády” CT Jizera s nynější stavem? Jak moc se změnila obsádka ryb(protože vidím zatím jen šupináče, tak mne zajímá jestli je tam to nějaké procento lysců), jaká je teď navštěvovanost rybářů (jestli stoupá, nebo naopak klesá).

            #252062
            dasty carp
            Účastník

              [quote=”basnak”]Pěkné ryby tam plavou. Mohl by jsi srovnat Labe za “vlády” CT Jizera s nynější stavem? Jak moc se změnila obsádka ryb(protože vidím zatím jen šupináče, tak mne zajímá jestli je tam to nějaké procento lysců), jaká je teď navštěvovanost rybářů (jestli stoupá, nebo naopak klesá).
              Porovnat co bylo dříve??To snad ani nejde…Dříve tam bylo hodně pěknejch kapru,,,jelikož to nikdo neodvážel.Oproti dnešku,Je to o dost horší co se počtu kapru týče.Dnes jsou lidi nenažraný a odvezou co se dá,at do udírny,tak na prodej do soukromé vody….Lyscu je tam také dost,jen já nemám štěstí lapit většího,ty okolo 70cm to jo,ale ty větší nemám štěstí.Jinak tam ještě plavou…Návštěvnost labe,oproti dřívějšku je hrozná.Dříve jsem jel na ryby a nepotkal jsem tam rybáře.Dnes není místo,kde by jsi někoho nepotkal.Strašně mooccc lidí.Je na tu vodu obrovský tlak…Ale mám flek kde ještě není takový tlak 😉 😉 😉 Lyscu těch menších je tam poměrně dost,otázka je jestli dostanou šanci dorust…I krásní řádkáči tam jsou……Pošlu nějaké foto

              #252063
              dasty carp
              Účastník

                😉

                #252075
                Fit
                Správce

                  To jsou fakt krásné úlovky 😯 . Škoda, že mám Labe poměrně daleko od domova 😐 , bydlet někde kousek od řeky, tak… .

                  Jinak je to asi smutné, co se s tou řekou stalo, četl jsem hodně článků o tom, že už to není, co to bývalo. Ale určitě tam ještě spousta kaprů obřích rozměrů bude .

                  Tak dasty přeju hodně dalších úlovků

                  #253706
                  Homer
                  Účastník

                    Rybařím už skoro 40 let, na břehu Labe jsem se narodil. Myslím si, že řeku v úseku od Mělníka až do Ústí znám za ty roky docela dobře a můžu říct, že se Labe za posledních 20 let hodně změnilo.

                    Voda je dnes znatelně čistější než bývala kdysi a druhová pestrost rybí obsádky je mnohem větší, než bývala za mého mládí.

                    Bohužel došlo i ke změnám, které se mi moc nelíbí. S tím jak přibylo rybích druhů, se zmenšila velikost lovených ryb, dříve skoro každá ryba, z těch 6 – 7 druhů, které v řece žily, byla skoro trofejních rozměrů. Dnes lovím spíš už jenom průměrné kusy, ale můžu chytit i ryby, které jsme dřív v Labi neznali.

                    Nejvíc mi ale vadí obrovský nárůst počtu rybářů na březích Labe. Pamatuji doby, kdy se dalo bez problémů a v klidu chytat naprosto všude, na kilometry daleko nebyl rybář.

                    Zažil jsem šest let za sebou dvouměsíční prázdninové stanování na louce hned u vody ( kousek od potrubí u Prackovic n.L.). Za tu dobu jsme viděli celkem asi tak 10 rybářů, jinak ani noha.

                    Jak to vypadá na stejné louce dnes? Skoro celý rok tam bivakuje nějaký CT. Najít místečko, kde by si člověk v klídku zachytal, je dnes na Labi stále težší, proto na mojí nejmilejší řeku jezdím míň a míň.

                    Naštěstí jsem v posledních letech objevil jinou řeku, na které jsou pořád místa kam rybáři nechodí. Doufám, že to vydrží.

                    #253940

                    Hm o Labe sa stále hovori,určite b ysom sa tam chcel niekedy pozriet,pretože velmi ma to láka 😈 rieky mám velmi rád,chytí sa tam každoročne ryba nad 20kg či nie?? aaký tam je rekord?? :ugeek:

                    #253945
                    dasty carp
                    Účastník

                      Ano kaprů přes 20 se pár chytne,,jinak nynější rekord Labe má můj velmi dobrý kamarád,který ho lapl v loni..A to 23,40kg
                      😉 😉 😉

                      #253957

                      Kks to je fakt to u gratulujem to je nádhera,fakt super,Labe patrí ešte asi medzi rieky ktorá neodhalila svoje poklady úplne! 😈

                    Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (celkem z 11)
                    • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.