Lineaeffe Deep Runner 70

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Lineaeffe Deep Runner 70

  • Toto téma obsahuje celkem 16 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Boban a poslední změna proběhla před 10 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 17 příspěvků - 1. až 17. (celkem z 17)
  • Autor
    Zápisy
  • #261618
    Boban
    Účastník

      Zdravím, máte někdo zkušenosti s navijáky Lineaeffe? Moc se mi líbí model Deep Runner vel. 70, na děličku 360cm ideální, vzhledově podob Okumě Powerliner… má někdo zkušenost s kvalitou a výdrží? jde mi o to koupit navijáky cca do dvou tisíc ve stylu výše zmiňovaných Okuma (mělká cívka, baitrunner) anebo nenabízí někdo použité Okumy PL? Dík boban 😎

      #261627
      Mick
      Účastník

        Přímo s tímto typem ne, ale tuhle značku bych si už nevzal ani zadarmo. Pokud netrváš na baitu a nehodláš do toho narvat majlant tak osobně bych doporučil třeba Sceptery od Ticy.

        #261670
        Boban
        Účastník

          Ahoj Micku, ty Ticy vypadají dobře, ale za tu cenu seženu Okumy PL i s poštou … a představa že budu při každém záseku držet cívku a dotahovat brzdu …no to mě ani nehne (myšleno v dobrém 😉 ) u navijáku za cca 1800,- bych očekával to “pohodlí” v podobě baitrunneru 🙂 jsem na něj zvyklý a bez něj si to nějak neumím představit 😳

          #261671
          supinna
          Účastník

            Mám obavy , že i naviják za 8000 je ochuzen o to pohodlí o kterým píšeš 😉 Já bych zase už nešel do navijáku s baitrunerem 😉 Čím víc vychytávek, tím větší šance na poruchu. Tak to vidím 😉

            #261672

            Ohledně navijáku by teda doporočil naviják Mivardy Bandit 8000 , nabízí nadstandardní kvalitu ve střední cenové kategorii.

            #261673

            Ohledně navijáku by teda doporočil naviják Mivardy Bandit 8000 , nabízí nadstandardní kvalitu ve střední cenové kategorii.

            #261675
            Mick
            Účastník

              [quote=”Boban”]Ahoj Micku, ty Ticy vypadají dobře, ale za tu cenu seženu Okumy PL i s poštou … a představa že budu při každém záseku držet cívku a dotahovat brzdu …no to mě ani nehne (myšleno v dobrém 😉 ) u navijáku za cca 1800,- bych očekával to “pohodlí” v podobě baitrunneru 🙂 jsem na něj zvyklý a bez něj si to nějak neumím představit 😳
              Ahoj s baitem mám cca 8 sezonu Abbys od Ticy, nikdy s nima nebyl žádný problém jen ten baits si občas dělá co chce musí se pořád kontrolovat a štelovat taky to nebyl žádný levný navi akorát ten bait nemají asi moc dobře vychytaný. Sceptery má 4 kousky můj otec dva už mají za sebou taky cca 8 sezon a zcela bez poruchy a známek většího opotřebení. Loni jsem kupoval ještě na další dva pruty díky výhodné ceně XTC od Shimana ty mají ten jejich systém dvojité brzdy nebo baitu nevím jak se to u nich přesně jmenuje ale chytá se s tím taky parádně, velká výhoda je že u těchto navijáků máš na cca čtvrtině otočky přední brzdy celý rozsah od nastavení baitu až po zcela utaženou cívku. Navíc práci s brzdou nebo přibržďování cívky se během zdolávání stejně nevyhneš není ryba jako ryba a naviják je nejdůležitejší z celé sestavy na který musí být v každé situataci spoleh. 😉

              #261678
              Fosgen
              Účastník

                Boban – já měl navijáky s baitem cca 6 let a už nikdy víc. Pro lehé chytání budiž, ale na řeku či při delších hodech fakt opruz. Místo jedné brzdy neustále štelovat dvě mě opravdu přestalo bavit … navijáky jsem dochytal, zahodil a na novou sezonu koupil Ultegry XSC 14000 s klasickou přední brzdou. Každý vidí bait jako něco, kde nebude muset šáhnout na brzdu, ale to je sci-fi, celou dobu zdolávání brzdu nastavuješ, pak jdeš nahazovat a musíš dotáhnout, potom povolit na zdolávání a pak ještě pustit bait atd… prostě zlatá jedna přední brzda 😉

                #261682
                Boban
                Účastník

                  No, jelikož chytám v okolí Jihlavy na svazových rybnících, a sem tam Pálava, tak nepotřebuji něco extra kvalitního za x tisíc … a k tomu baitu … za 6 let jsem bait nešteloval, prostě ho mám na to, aby mi ryba nestáhla prut do vody když zrrovna nemůžu běhen vteřiny zaseknout … a proto se mi nechce vždy po náhozu povolit brzdu, a po záseku při kterém držím cívku si ji zas dotáhnout … já vlastně na brzdy moc neesahám, pořád se plácám s rybama 40-55cm a na to stačí brzda pořád stejně dotažená, občas když ryba udělá větší výpad tak na chvilku povolím … takže tak 🙂 ještě nejsem tak daleko jako vy všichni co taháte 10kg+ 🙂

                  #261683
                  Boban
                  Účastník

                    Ale děkuji všem zůčastněným za příspěvky k diskuzi 🙂 asi bych potřeboval s někým zachytat, abych od vás něco okoukal jak a co … hlavně ty navijáky, pořád si neumím představit že chytám jen s přední brzdou 🙂 ale možná tomu příjdu na chuť když neseženu Okumy Powerlinery za rozumný peníz 😳

                    #261705

                    Jestli Ti můžu poradit tak nekupuj. Mám dva a oba byli do roka v opravně. Jsou těžký, převody prdlačku vydrží. Kámoš teď pořídil Speed runery od TFG a vypadají mnohem lépe. Je to na tobě, já už bych do nich nešel.

                    #261708
                    Fosgen
                    Účastník

                      Boban – PL jsem měl a opravdu nic moc, ještě teďka je mám na spoďáku a náhradním prutu, ale jako požitek z chytání nula a celkové zpracování navijáku není nic moc. Rozhodně bych ho nekupoval z druhé ruky, já ty svoje už taky neměl odvahu hodit k prodeji to je radši dochytám a hodim do popelnice 😉

                      #261709
                      basnak
                      Účastník

                        Fosgen: Navijáky s baitem používám okolo čtrnácti let a nemyslím si, že by to s tím štělováním brzd jak popisuješ bylo nějak “horké”. Přední brzdu mám jenom na okrasu jelikož používám zpětný chod a bait mám zaplý jen když čekám na záběr. Takže odpor brzd mám pořád stejný jen přepínám řadiče. Každý má prostě jiný styl zdolávání ryby. Nepotřebuji vždy obě ruce na navijáku jak někteří, kteří pořad při souboji si hrají s přední brzdou a pak neví jak ji vůbec dotáhli. Při brždění ryby používám malíček, který přikládám na rotor navijáku. Je fakt, že jsem zažil záběry kdy ryba šla brzdit při úniku velmi těžko, takže malíček trpěl. Ale za ty roky jsem si ten styl vyšperkoval ke své dokonalosti.

                        #261710
                        Boban
                        Účastník

                          ja ja, souhlasím s basnakem 😳

                          #261711
                          Boban
                          Účastník

                            jinak fogsen, jestli ty PL jsou tak moc špatný, tak je odkoupím … po 500,- kus dobrý ne? když stojej za vyližřiť 🙂

                            #261712
                            Fosgen
                            Účastník

                              boban- jestli je za 500 chceš tak ti je nechám, ale počítej že mají vůli na všech pohyblivých dílech, kličky drží po hromadě lepící páska, brzdy jdou naprosto neplynule a pokud táhneš těžší olovo tak přeskakují uvnitř o zuby …. 😉 😉

                              Basnak – to co píšeš je pravda pokud chytáš někde na stojáku kousek od břehu, ale zkus si hodit s brzdou připravenou na zdolávání s 200g olovem a PVA punčochou 80m na řeče …. 😉 😉

                              #261715
                              Boban
                              Účastník

                                Tak v tom případě je asi něco špatně a ty PL jsi využíval na něco jiného na co nebyly dimenzovaný … mám Longbowa asi 7 let a je bez vůlí … nikdy jsem ho nečistil, nemazal nebo tak … v blátě a pod vodou byl kolikrát … ale stejně chci s baitem, tak tohle téma asi opustíme každý s tím svým 😉 každopádně děkuju za reakce 🙂

                              Aktuálně je na stránce zobrazeno 17 příspěvků - 1. až 17. (celkem z 17)
                              • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.