Lov kapra v létě

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Lov kapra v létě

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Zápisy
  • #261041
    Rambo
    Účastník

      Dobry den, zitra pojedu na jeden den chytat na 4 ha rybnik. Podle pocasi to vypada ze bude opravdu hodne hodne horko. Chtel jsem se zeptat jestli nemate nejaky tip na chytani v tomhle pocasi. Myslim ze pujdu na melcinu protoze nevim jak to bude na dne s kyslikem. Budu chytat na method feeder a jako nastrahu Halibut peletku. Myslim ze na dne nebude skoro zadny kyslik a tim padem tam nebudou zadne ryby mate skusenosti s tim ze se v letnich mesicich ryby zdrzovali spise u hladiny kvuli tomu ze je ve vode malo kysliku?? Cetl jsem to v clanku na strankach CC Moore ze pry kdyz je hodne teplo tak se ryby pohybuji u hladiny kvuli tomu ze na dne neni kyslik..Diky za vsechny vase rady 😀 🙂

      #261043
      Fit
      Správce

        Ahoj,
        no v těchto vedrech to obvykle bere buď v noci a nebo brzy ráno. Přes den, když je pařák, tak je to umění chytit rybu. Ale záleží taky na revíru…, nemusí to být pravidlem. Určitě bych být Tebou zkusil chytat z hladiny, třeba Ti to nějaký vezme. Zkus klidně normálně chleba nebo rohlík, ale bacha na kachny 🙂 . No ale jinak Tě docela lituju, v tom vedru by se mi teda chytat nechtělo, já jdu radši na koupaliště 🙂 .

        #261055
        basnak
        Účastník

          Rambo: Zdravím tě.
          Zvolil bych zlatou střední cestu, chytání ve sloupci. Je to nejjednodušší cesta jak se vyhnout všem chemickým jevům co ve vodě probíhají. Někdy mají ryby málo prostoru k přežití v takových situací a střední vrstva sloupce vody bývá nejpřijatelnější už z důvodu, že u dna je kyslíku nedostatek a u hladiny přesycení.

          #261057
          david.freml
          Účastník

            v tomto počasí bych vyskoušel spíše aktivní lov (šoulačka), procházel bych revír jestli bych nenašel nějaké stinné místo (vrba, větve do vody atd.)nebo i u leknínu nebo rákosu, myslím že by mohl zabrat i nějaký amur 🙂. Chytal bych na rohlík nebo na jakoukoliv plovoucí nástrahu, krmil bych spíš střídmě
            Trochu i napověděl i Fit.

            PS: nevím na jaký revír jdeš, zda jsou tam ty stinná místa, jaké tam jsou ryby, pouze jsem tak zhruba popsal jak bych postupoval já 😉 Ale i tak ať se ti daří

          Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.