Lužnice

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Lužnice

  • Toto téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 14 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
  • Autor
    Zápisy
  • #252643
    Fit
    Správce

      Tak zítra ráno jedu na týden na Lužnici. Až přijedu, tak dám vědět, co se povedlo chytit. Snad bude dobré počasí, musím se bohužel taky učit na zkoušky. Krmení mám hafo, tak snad to kapry rozpohybuje 😉 . Už se těším… Vrátím se příští sobotu (6.6.).

      #252651
      Fit
      Správce

        Takže dnes jsem se vrátil z výpravy. Počasí nic moc, hodně se to střídalo a byla velká změna tlaku. Rybám se moc na břeh nechtělo. Hned po příjezdu jsem ale chytil 65cm lysce a vypadalo to, že to bude super výprava. Ale pak hodně dlouho nic a až druhý den večer táta chytil 71cm šupináče, taková hodně štíhlá forma, tak jsme ho ani nevážili. Jaké bylo naše zklamání, když už jenom občas zabral menší amur do 60cm a asi dva další kapři lehce přes 60cm. Vedle nás byli rybáři, co chytali na krmítka, tak docela lapali menší kapry do 50cm, ale nám na kuličky nic…

        Byl poslední den a už jsem fakt nevěděl, čím to je. Zkoušel jsem zkracovat návazce, dávat delší, různé rovnátka, dvě kuličky apod… Nic nepomáhalo. Poslední den večer kolem půl desáté brutální jízda na můj prut, po záseku bylo jasné, že je to větší ryba. Povedlo se mi a na břehu byl krásný kapr 79cm a 10kg. Je to tedy můj nový osobák, možná se mi někdo budete smát, ale chytám v 99% na svazových vodách a na větší revíry se moc nedostanu z časových důvodů. Na svazovou Lužnici to beru jako dobrý úlovek… 😉

        Více fotek případně zde: http://fit.rajce.idnes.cz/Rybareni_na_Luznici/

        Mohlo to být lepší, ale taky horší 😉 . Takže asi tak…

        #252656
        basnak
        Účastník

          Gratuluji k osobáku 🙂 Je to osobáček na kila nebo na délku? Aspoň si se dostal na delší dobu k vodě a odpočinul sis po duševní stránce. Já tak akorát můžu koukat doma u PC na vaše úlovky. No a čím to teda bylo, délkou návazce nebo vlas. rovnátkem – to by mne zajímalo. 😎

          #252657
          Fit
          Správce

            Děkuju za pochvalu. Tak bylo to hlavně délkou, předtím jsem měl nej 77cm a taky přibližně 10kg. Tento měl 79cm a rovných 10kg, takže určitě osobák. Nakonec mi zabral na kratší návazec (asi tak 20cm) a samozřejmě můj oblíbený háček Owner se zahnutou špičkou a bez jakéhokoliv rovnátka, navázáno na úroveň špičky, myslím jako omotávku 🙂 , víš ne, jak jsme psali v jiném tématu o háčcích 🙂 ? Prostě na tu moji klasiku. Pletenku jsem měl Sufix s tou stahovací slídou, můj hodně oblíbený materiál.Ten lysec byl na návazec s rovnátkem a taky Ownerem. Na jeden prut jsem dával také háček s rovným hrotem a bez záběru. Možná prostě náhoda, budu dál zkoušet.

            #252658

            Na svazovku velmi slušný výkon. Gratuluji. Ten týden není jen o rybách. Važ si toho, že jsi jej mohl prožít i s otcem. Ve špitále se toho moc chytit nedá a tak to pěkně pohladí, když se alespon někomu u vody daří. Hodně dalších úspěchů.

            #252659
            Fit
            Správce

              Já si toho samozřejmě moc vážím! Děkuji za pochvalu 😉 . I kdyby jsme nic nechytili, tak to byl krásně strávený víkend. Přeju brzké uzdravení!

              #252660
              basnak
              Účastník

                Fit: Jo jasně vím, znám tvoji klasiku 😉 Viděl jsem na fotkách i loďku za tebou, ta je vaše? Náhodou teplotu řeky asi nevíš kolik měla, co? Většinou měním taktiku a experimentuji až když vidím, že mám rybu poblíž nebo na krmném místě a nemůžu udělat záběr, taky ses tím řídil nebo jsi na náhodu měnil návazce a čekals co to udělá?

                #252661
                Fit
                Správce

                  Jo, loďka je naše, patří to k chatě, kterou jsme měli pronajatou na týden. Je to hned přes cestu, asi tak 10m od vody, možná ani ne. Vodu jsem měřil hned první den, takže to vím naprosto přesně, měla 15 stupňů. Taktiku jsem měnil přesně, jak říkáš, ty ryby byly každé ráno a večer vidět. V krmném místě (asi 70m od břehu) se vyskakovali kapři odhadem i přes 70 a 80cm. Takže bylo vidět, že tam ryby jsou a netahalo to. Těžko říct, jestli to bylo těma návazcema, protože jsme měli nahozeno 6 prutů a zkoušel jsem to vázat různě, délky, rovnátko, bez rovnátka, jiný háček atd. U nás totiž stejně všechno vážu já pro všechny, protože mi věří, že to umím 🙂 a taky jsou líný to dělat a já si s tím rád vyhraju vždycky…

                  Jinak olova vždycky přes 100g, byl docela proud, takže já jsem měl kolem 130g, aby to dobře drželo. Záběry na hloubce 2-2,5m. A vždycky jsme měli jenom pevnou montáž, průběžnou jsem nezkoušel, nevím, jestli by to bylo lepší s ohledem na ten proud a vzdálenost…

                  #252662
                  Fit
                  Správce

                    Jinak ještě menší perlička. Včera mi volal majitel té chaty, který je také příležitostný rybář. Občas si prostě nahodí. Já jsem mu tam komplet převinul vlasce a navázal jednu montáž na boilie. My jsme odjeli, on si nahodil a chytil kapra 81cm a přes 10kg, narvanou jikernačku, posílal mi s radostí MMS zprávu. Tak to jsem teda čuměl, protože my tam byli týden… 🙂 . A ještě jedna věc k zasmání, pán použil kuličku boilies ode mě (ale z loňska!). Takže úplně vytvrdlou kuličku z loňské výpravy, vždycky jsem mu tam loni něco nechal, protože jsem měl dost.

                    Co mě těší, že pán, ačkoliv mu je přes 60 let, tak kapra pustil zpět do vody a má z toho radost. Myslím, že jsme ho to naučili my, když jsme tam byli a on viděl spoustu kaprů přes 70cm, jak jdou zpět do vody. Trochu jsme si o tom povídali, že nemáme nic proti tomu, když si někdo vezme jedlýho kapra, ale že větší by se měli pouštět, protože je škoda zmasit starou rybu, která už stejně nemá tak chutné maso. To mě opravdu potěšilo. Až budu na notebooku, tak si to přes bluetooth pošlu z mobilu a dám fotku sem. Docela překvapení…, asi najeli až po našem odjezdu. Měli jsme fakt blbý počasí… 🙂 . A pán je borec… 😎 😎 😎

                    #252668
                    Black pepe
                    Účastník

                      [quote=”Fit”]Takže dnes jsem se vrátil z výpravy. Počasí nic moc, hodně se to střídalo a byla velká změna tlaku. Rybám se moc na břeh nechtělo. Hned po příjezdu jsem ale chytil 65cm lysce a vypadalo to, že to bude super výprava. Ale pak hodně dlouho nic a až druhý den večer táta chytil 71cm šupináče, taková hodně štíhlá forma, tak jsme ho ani nevážili. Jaké bylo naše zklamání, když už jenom občas zabral menší amur do 60cm a asi dva další kapři lehce přes 60cm. Vedle nás byli rybáři, co chytali na krmítka, tak docela lapali menší kapry do 50cm, ale nám na kuličky nic…

                      Byl poslední den a už jsem fakt nevěděl, čím to je. Zkoušel jsem zkracovat návazce, dávat delší, různé rovnátka, dvě kuličky apod… Nic nepomáhalo. Poslední den večer kolem půl desáté brutální jízda na můj prut, po záseku bylo jasné, že je to větší ryba. Povedlo se mi a na břehu byl krásný kapr 79cm a 10kg. Je to tedy můj nový osobák, možná se mi někdo budete smát, ale chytám v 99% na svazových vodách a na větší revíry se moc nedostanu z časových důvodů. Na svazovou Lužnici to beru jako dobrý úlovek… 😉

                      Více fotek případně zde: http://fit.rajce.idnes.cz/Rybareni_na_Luznici/

                      Mohlo to být lepší, ale taky horší 😉 . Takže asi tak…

                      Táák to gratulujem 😉 😉 Tiež som sa vrátil dnes z menšej výpravi ale cez 9kg som sa nedostal aj keď som bol na 500ha svazovke… 🙁 Ale neva ideme ďalej 😀 Dám potom pár foto…

                      #252677
                      basnak
                      Účastník

                        [quote=”Fit”]Jo, loďka je naše, patří to k chatě, kterou jsme měli pronajatou na týden. Je to hned přes cestu, asi tak 10m od vody, možná ani ne. Vodu jsem měřil hned první den, takže to vím naprosto přesně, měla 15 stupňů. Taktiku jsem měnil přesně, jak říkáš, ty ryby byly každé ráno a večer vidět. V krmném místě (asi 70m od břehu) se vyskakovali kapři odhadem i přes 70 a 80cm. Takže bylo vidět, že tam ryby jsou a netahalo to. Těžko říct, jestli to bylo těma návazcema, protože jsme měli nahozeno 6 prutů a zkoušel jsem to vázat různě, délky, rovnátko, bez rovnátka, jiný háček atd. U nás totiž stejně všechno vážu já pro všechny, protože mi věří, že to umím 🙂 a taky jsou líný to dělat a já si s tím rád vyhraju vždycky…

                        Jinak olova vždycky přes 100g, byl docela proud, takže já jsem měl kolem 130g, aby to dobře drželo. Záběry na hloubce 2-2,5m. A vždycky jsme měli jenom pevnou montáž, průběžnou jsem nezkoušel, nevím, jestli by to bylo lepší s ohledem na ten proud a vzdálenost…

                        Jo no, tak to je potom problém když tam ryby jsou a záběr ne a ne udělat. To už potom úplně překopat strategii. Nevím jestli jste chytali v hlavním toku řeky, nebo někde, kde se voda točila a měla menší tah. Pak už bych zkoušel i nadlehčení boilie(tzv. “PP” – pulka plovoucí-půlka potápivý). Už několikrát se mi to osvědčilo. Nebo přímo pop-up, ale tady by záleželo na tom proudu, většina rybářů tvrdí, že jim pop-up na řece nefunguje. S tolika pruty jde experimentovat jedna báseň, jeden prut klidně mohl být zavezen úplně dopryč mimo krmné místo buď s nadipovanou kuličkou, nebo s tou vyvoněnou, kterou jsi daroval tomu starému pánovi. Teplota vody naprosto ideální. Průběžku nemělo cenu tam dávat jak tvrdíš na tu vzdálenost a proud.
                        Ještě jsem si četl tu tvoji petličku. 😀 To mě jen utvrzuje v tom, že kapra prostě musíme “přechcat” něčím jiným, než dělají ostatní rybáři.
                        Já teď byl cca na 2 dny u vody (štěrkopískoviště) si odpočinout s přítelkyní. Minulý rok jsem se začal zaměřovat na metodu “single hookbaits” a letos už ji praktikuji (celkem úspěšně). Ještě zkouším svítící boilie ve tmě, ale na ten ne a ne dostat záběr. Na dně kolem boilie to svítí cca 20cm okolo. Tak nevím jestli to rybu odpuzuje nebo co to s ní dělá. Ale ještě je hodně variant a kombinací co se dá vylepšit. Tak budu zkoušet. 😎

                        #252679
                        Fit
                        Správce

                          Jo, to máš pravdu. Proud byl poměrně velký, protože týden pršelo. Zkoušel jsem bolie na panáčka, a to tak, žeto bylo vyvážený těsně nad dnem. Na to nebyl ani potah. Jinak házet mimo krmý sektor jsem taky zkoušel, byli jsme tři rybáři a krmili takový dlouhý pás při protějším břehu, kde bylo koryto a vždycky tam máme nejvíc záběrů. Jednou jsem kuličku dipoval celou noc a nic to nepřineslo, to samé jsem udělal i s panáčkem… 😉 . Na řece jsem taky nikdy s pop up úspěch neměl, ale třeba jen nebylo štěstí. To nadlehčený jsem možná měl zkusit, vím, že to někdy pomáhá… Fakt jsem se ten týden snažil, protože vím, že už moc příležitostí mít nebudu, výprava jako taková už asi nebude, maximálně na jednu noc třeba někdy.

                          Chtěl jsem se tě zeptat, u té metody “single baits” nepoužíváš ani PVA? To tam nahodíš úplně bez krmení?

                          #252682
                          basnak
                          Účastník

                            [quote=”Fit”]Chtěl jsem se tě zeptat, u té metody “single baits” nepoužíváš ani PVA? To tam nahodíš úplně bez krmení?

                            Přesně tak, nahodím nebo položím montáž bez jakéhokoliv krmení či použití PVA-čka. Vytipuji si místo, kde bych mohl očekávat krmícího, nebo aspoň projíždějícího kapra. Vsázím totiž na jejich zvědavost. Buď bude zvědavý a okoštuje to, nebo ho to ani nezaujme. Někdy čekám celý den, jindy pár hodin jako např. u tohohle. Mimochodem už jsem ho chytil za svůj život podruhé. Když jsem ho přelstil poprvé tak měl 73cm a 6.60kg a teď 79cm a 7.5kg, ta váha je slabá, ale co už.

                            #252684
                            Fit
                            Správce

                              No super 😎 . Gratuluju, pěknej kapr, on ti ještě doroste třeba 😉 . Určitě to bude dobrý bojovník. Pokud člověk ví nebo alespoň předpokládá, že by tam ten kapr měl být, tak proč ne… Taky to třeba někdy zkusím, ale chce to si věřit 🙂.

                            Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
                            • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.