Menší neúspěšná výprava na Berounku 1

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Menší neúspěšná výprava na Berounku 1

  • Toto téma obsahuje celkem 18 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Weider a poslední změna proběhla před 12 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 19 příspěvků - 1. až 19. (celkem z 19)
  • Autor
    Zápisy
  • #255494
    Weider
    Účastník

      Čaute, chci Vám povyprávět o své né moc úspěšné výpravě na Berounku 1 a zeptat se, co jsme dělali s kamarádem špatně a proč to moc nevyšlo. S kámošem jsme se rozhodli, že vyrazíme na 4-5 dní na Berounku 1. Byla to naše úplně první výprava na více dní s boilies. Koupili jsme boilie 3kg (v obchodě nám řekli, že nám 3 kg stačí bohatě) CARP SERVIS VÁCLAVÍK – CASIA 20mm (profesional) za 449kč, je to levné a asi špatná značka, ale přece jen šlo o první výpravu s boilie a nevěděli jsme co a jak a dá se říct pořád nevíme 😀. Chtěl jsem vzít jahodový boilies stejné značky (jiný boilie tam nevedou), ale pán prodejce nám sdělil, že nám to vyžerou na berounce tloušťové a tak nám doporučil na berounku příchuť casia. Prodejce v rybářství nám řekl ať krmíme formou 10-20 koulí ráno a 10-20 koulí večer, do dnes nevim jestli je to dobře nebo ne, přece jen s boilies mám minimální zkušenosti. Používali jsme klasický návazce s olovem na pevno na závěsu na zátěž od Carp System, 20 cm pletenka a háčky od Hayabusa SizeN°4 (Art. W-1 Black Nickel). Byli jsme tam od Ne 1.8. 21:00 do Čt 5.8. 15:00. První večír jsme nechytili nic a naházeli jsme tam tak 20 koulí. Ráno dalších 20 koulí. Pak občas něco na PVA. Tak jsme to dělali vlastně všechny dny. Po každém vytaženém kaprovi jsme tam naházeli další 10 koulí. V pondělí přišli první ryby, cejni 😀, kapr kolem 45 – toť vše. Další den opět kapr 45, cejni 😀, a dokonci i ti tloušťové 😀 kolem 40cm. K večeru ale přišel větší kapr 70cm – to taky byla jedina pořádná ryba, jinak už nic jiného pořádného nepřišlo. Přišlo pár dalších kaprů 45cm a další tloušťové co údajně boilies s příchutí casia neberou 😀. Chytil jsem tam dokonce slepého kapra 😀 sám jsem tomu nevěřil ale něměl oči 🙁, zajímalo by mě jestli ho nějakej grázl takhle zmrzačil nebo se tak narodil. Bylo to zahojený a byl plný energie, samozřejmě jsem ho pustil. Ještě mi ve středu něco většího zdrhlo ale tak 60cm ne víc, udělal jednu otočku a byl pryč 🙁. Celou dobu jsme si říkali, že to začne brát, ale ono to nezačalo pořádně brát ani ve středu ani ve čtvrtek a jeli jsme domů. Nevim co jsme dělali špatně, myslim že je to hlavně počasím a tím že měsíc se zmenšuje a bude v novu. Možná je to také místem, přesně vám ukážu kde jsme byli a kam jsme nahazovali (černá tečka my, bíle tečky místa nahozu). Jestli někdo znáte Berounku kousek od místa kde se vléva do Vltavy tak toto místo určitě znáte, naproti nám byl Přístav Radotín. Příště chceme jít někam zas ale asi jen na 3 dny a chodit si to krmit třeba 5 dní předem a házet tam tak 20-30 koulí každý večer a až tam přijdem tak snad začnou brát 😀. Než tam půjdem určitě se s Vámi musim poradit jaké boilies, kolik kg a jak na ně 🙂 . Jsem vděčný za Váš každý názor a připomínku, chci tu toho co nejvíc pochytit. Díky 😉

      #255495
      Weider
      Účastník

        zde je ten slepý kapřík 🙁

        #255496
        Fit
        Správce

          No, abych řekl pravdu, tak nechápu, proč to hodnotíš jako ne moc dobrou výpravu? Jestli to byla vaše první větší zkušenost s lovem kaprů na boiiles, tak klobouk dolů před vámi 😉 . Ono to rozhodně není vždy o tom, že tam nahodíš a nachytáš obrovské kapry. I velmi zkušený kaprař občas nechytne třeba vůbec nic!

          Berounku neznám, ale tak nějaké obecné rady můžu možná poskytnout, neboť na menších řekách chytám. Ty tloušti jsou velký problém, sám to moc dobře znám a zná to asi každý, kdo na řece chytá, viz. téma: Jak se zbavit tloušťů na řece?. Není lehké najít boilie, které nežerou.

          Velmi důležitá je lokalizace kaprů, když jste ale chytali, tak si myslím, že je to ok a místo je dobré. Myslím, že jste krmili dobře tím boiliesem, není třeba to přehánět, i když větší dávkou by jste to asi určitě nepokazili. Není třeba hned utrácet za boilie. Krmili jste kukuřicí? Já bych ji určitě doporučil. Jestli máte možnost lodičky, tak klidně kýbl kukuřice denně (a pořádně rozházet – zakrmit delší pás řeky). Přiláká to ryby z okolí a chytejte na boilie a pěkně rozmístit pruty, abyste vytvořili krmný pás po proudu a do toho nahazovali svoje montáže. Velké ryby často zaberou na krajích takových míst. Jestli nemůžete používat loďku, tak třeba nějakou krmnou raketou tam tu vařenou kukuřici dopravit. Mně se klasická vařená kukuřice velmi osvědčila. Na řece je spousta ryb a velký počet druhů, zežerou to. Navíc si tím nakrmíš i bílou rybu a nebudou mít tolik času atakovat ti boilie.

          Ten slepej kapr fakt chudák, ale nevypadá, že by nějak strádal…

          PS: Koule od Václavíka jsou moje oblíbená značka, neřekl bych, že jsou nekvalitní. Je ale více druhů a příchutí a je třeba zkoušet, co kde funguje dobře a co ne. Jinak tu příchuť jahoda bych asi taky nevolil, co mám zkušenosti, tak do toho jdou tloušti jako blázni 😕 .

          #255497
          CT Sazan
          Účastník

            čau, říční kaprařina neni sice tak plně muj obor, ale na to, že jste chytali prvně na boilie a na svazovce je to super . . . Bejt na vašem místě, tak bych klidně víc přikrmil, jak řiká fit nasadit partikl a klidně i víc koulí, zvlášť když je žrali tloušti . . To ale záleží na situaci

            #255498
            Weider
            Účastník

              My jsme totiž čekali, že když už jdem na boilie a budem krmit boiliesem, že půjdou jen velký kapři a nějak častěji 😀. Ale ono nic moc. Jeden chlápek co tam chytá povídal, že den před námi kousek od místa kde jsme byli nachytali chlapy na jahodový boilies kapry kolem 80cm asi 5-6ks jen za noc (rybařily totiž přes noc, ale není to na Berounce 1 povolený). Snad to příště bude lepší. Plánujem jít v září na víkend Pátek – Neděle a 5 dní předem tam chodit a házet k večeru po 20 koulích.

              #255499
              CT Sazan
              Účastník

                jahodový boilie se ma na teď nezdá idealní, ale možný to je . . . V noci chytá skoro každej 😀

                #255500
                Weider
                Účastník

                  [quote=”CT Sazan”]jahodový boilie se ma na teď nezdá idealní, ale možný to je . . . V noci chytá skoro každej 😀

                  neměl důvod lhát, dokonce nás na to místo chtěl vzít, ale nám se nechtělo jít dál 😀

                  #255501
                  Fit
                  Správce

                    Však ono určitě ty větší kapři přijdou 😉 . Jen tak dál…, che to prostě chytat 😉

                    #255553

                    Ako ja si myslím že to nebol neúpech ako písali už chalani ako prvá výprava velmi dobre! ale rozhodne t okrmenie čo Vám povedali je dosť bieda ,neviem čo z tým chceli lebo akože ja chodievamobačas na tečuce vody ale tam to je o inom 10gul krmim možno na stojatej vode malom štrkovisku a podobne ale na tešucej vode kukurica ha bez toh nejdem ani na krok možno ešte lepšou vecou spraviť velké gule hlina piesok kukurica a podobne ,to už podla vlasntej fantázie ,ale počasie bolo dobre zrejme ryby boliprichuti ,myslím že keby to doladíte celé tým o dosť vačším krmením tak je to o niečom inom 🙂

                    #255570
                    Gaza
                    Účastník

                      ahoj, s boilies jsem začínal loni. První výprava byla na sázavě, boilies jsme měli václavíka casiu a ještě nějaké červené. Cervené nám vyžraly tloušti, ale Casiu nechavali být. To říkám jen proto abych trochu ochránil toho prodavače. Jinak já bych ti doporučil jinou vodu, na Berounku mám hroznou averzi, chodím chytat na Berounku 3, a to jen z toho důvodu, že tam máme chatu. Rybařím 3 roky, jsem tam tak 10 za rok, a nic zajímavého jsem tam ještě nechytl. Pro mě je to zakletá voda.

                      #255609
                      redybond
                      Účastník

                        Zdravím,osobně nedám na Berounku dopustit.Letos jsem několikrát navštívil úsek od Řevnic k Dobřichovicím a konkrétně tenhle úsek je hodně o krmení.Krmil jsem 3 dny předem cca 2kg boilies denně(velikost 16mm a 24mm) a první den chytání to bylo parádní. Jen škoda,že jsem tam nemohl být ten den déle. Za 4 hodiny 9 záběrů,5 kaprů na břehu a největší 10,4 kg. O jednoho mnohem většího jsem přišel při dobržďování u překážek,ale tak to prostě někdy je. Další dny tam byly dost podobné. Dost záběrů a nádherní kapři(skoro jako u nás na Sázavě 😆 )

                        #255614
                        Gaza
                        Účastník

                          [quote=”redybond”]Zdravím,osobně nedám na Berounku dopustit.Letos jsem několikrát navštívil úsek od Řevnic k Dobřichovicím a konkrétně tenhle úsek je hodně o krmení.Krmil jsem 3 dny předem cca 2kg boilies denně(velikost 16mm a 24mm) a první den chytání to bylo parádní. Jen škoda,že jsem tam nemohl být ten den déle. Za 4 hodiny 9 záběrů,5 kaprů na břehu a největší 10,4 kg. O jednoho mnohem většího jsem přišel při dobržďování u překážek,ale tak to prostě někdy je. Další dny tam byly dost podobné. Dost záběrů a nádherní kapři(skoro jako u nás na Sázavě 😆 )

                          ahoj, to mě vcelku zajímá, nemohl bys mi přiblížit místo kde jste byli, třeba přes mail nebo tak nějak. Rád bych to prokletí Berounky zlomil 🙂

                          #255618
                          redybond
                          Účastník

                            Ahoj,jelikož je u nás Sázava nechytatelná,tak od zítřka začínám opět zakrmovat na Berounce. Dnes jsem se tam byl kouknout a vypadá to v pohodě.Místo je z Řevnické strany cca 300m pod čističkou. Je tam takovej velkej vracák.

                            #255619
                            Gaza
                            Účastník

                              a dá se tam zajet autem, my věčně tam někde bloudíme a nevíme jak se pořádně dostat k vodě. Všude je to zákaz vjezdu atd…

                              #255620
                              redybond
                              Účastník

                                Autem se tam dá zajet,ale cesta je dobitá jak prase. Já jezdím dodávkou,tak to mám celkem bez problému.Hlavně neparkuj na louce,protože ten kolchozník,kterýmu to patří,by Tě asi porovnal žebra 😀

                                #255668
                                redybond
                                Účastník

                                  Gaza – tak dnes od 4.00 do 10.30hod na Berounce a jeden hodně těžkej kapr ztracen při dobržďování u potopeného stromu,jinak poctivej záběr jinej nebyl.Záběr přišel ve 4.30 na boilie Burning Sun od BLB.Klesá voda a začíná to vypadat zajímavě.Aktivita ryb velice slušná.

                                  #255855
                                  Weider
                                  Účastník

                                    tak se tam chystam znova…poradte prosim jake boilie atd. diky 🙂

                                    http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=3&t=374

                                    #258053

                                    Weider- Ahoj,Berounku chytám už několik let a mužu říct že ukrývá celkem dost krásných kapru,několik se mě jich podařilo zdolat a o pár pěkných jsem taky přišel,já nejsem zastáncem velkého krmení,postačím si na víkend někdy s pul kilem boilí,partikl vubec nepoužívám,spíš se soutřed na usek kde chytáš abys ho dobře poznal a zkoušej ruzná místa a nechytej pořád na stejném fleku a uspěch se dostaví uvidíš 😉 zasílam nějaké letošní kapry z Berounky

                                    #258059
                                    Weider
                                    Účastník

                                      Krása 🙂 … Já letos byl na dvou výpravách na Labe 18 a říkám si, že jsem měl jet spíš na berounku 😀

                                    Aktuálně je na stránce zobrazeno 19 příspěvků - 1. až 19. (celkem z 19)
                                    • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.