Montáž s odpadávacím olovem

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Montáže a návazce Montáž s odpadávacím olovem

 • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mick a poslední změna proběhla před 10 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Autor
  Zápisy
 • #261114
  Radim Houška
  Účastník

   Zdravím,
   na příští rok plánuji začít si dělat sám olova, protože chci používat montáž, kde olovo po záběru odpadne. Budu používat klasické závěsky od Foxe, na kterých převlek přetáhnu jen trochu. Při zavážení do hloubek použiji 300-350g olova, ale chci se zeptat, zda při nahazování bude pro ryché odpadnutí olova po záběru stačit hmotnost 80g, se kterým běžně chytám. Případně pokud někdo chytáte tímto způsobem, tak jak máte vyřešenou vaší montáž.

   Díky za odpověď
   Radim

   #261116
   Mick
   Účastník

    Zdrarec, moc sem nepochopil k čemu potřebuješ na odhoz zbytečně házet metráky olova? Na vyvážku žádný olovo nepotřebuješ ideální najít vhodné kameny vhodně uvázaní k závěsce třeba 0,15 monofilem který se při záběru lehce odtrhne a zdoláváš jen rybu. Pro nához nepotřebuješ aby olovo odpadlo, pokud ten převlek tam dáš jen “na okraj” budeš většinou po každým náhozu bez olova. Používám úplně obyčejný závěsky od Extracarpu a není problém fungují spolehlivě v případě většího odporu převlek bez problémů sjede a olovo odpadne i pokud je zastrčen na doraz.

    #261117
    Radim Houška
    Účastník

     Odpadávací kameny samozřejmě používám, nicméně do hloubky větší než 10m kameny dávat nelze, protože se montáž zamotává. A důvod toho, proč chci aby mi odpadávaly olova po náhozu je ten, že chytám na revírech, kde je loď zakázaná a je zde mnoho vázek. Myslíš tedy, že 80g olovo by mělo v poho po záběru odpadnout?

     #261118
     Mick
     Účastník

      Nevím jak fest sedí u jiných značek, chytám 60-100g a kolikrát se stane že ho po záběru pohřbím pokud je víc zavrtaný v bahně, ten převlek funguje spolehlivě.

      #261119
      Fit
      Správce

       Já si myslím, že by Ti to mohlo odpadnout, ale nejlíp uděláš, když to vyzkoušíš a vychytáš tak, aby jsi pak věděl, jak moc nasunout převlek, aby to po záběru odpadlo a zároveň to vydrželo při nahazování. Nic lepšího mě asi taky nenapadá 😉

       #261120
       Radim Houška
       Účastník

        Ok, díky za rady. Nejspíš si tedy objednám formu na tři velikosti (90g, 150g a 350g), abych byl připravený na každou situaci…

        #261131
        Mick
        Účastník

         Dej tam in-line olovo a máš klid, v případě utržení to jednoduše sjede a je klid 😉

        Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
        • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.