Mražení boilie

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Mražení boilie

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Boban a poslední změna proběhla před 8 roky a 7 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #261717
  Boban
  Účastník

  Zdavím, mám dotaz. Když si zamražujete doma dělané koule, vytvoří se vám na nich krystalky ledu? Vadí to něčemu? Boilie suším tak 48-72hod a pak dávám do pytlíků s takovým tím zacvakávacím uzívěrem, nevím jak se tomu nadává, a dám zmrazit do mrazáku … 
  Teď jsem je po měsíci vyndal, na čtvrteční lov, a koule jsou chvilku po vyndání logicky na povrchu rozmočené od těch krystalků ledu. Snažil jsem se je rukou pokutálet na papírové utěrce, aby jsem se těch krystalků zbavil dřív než rozmrznou ale pomohlo to jen u některých koulí. Jak to děláte vy? Vadí to něčemu?
  A ještě jedna otázka,… když je všechny nespotřebuji, je lepší je dát do vzduchotěsné krabičky, nebo je nechat na vzduchu a dobře větraném místě? Díky za reakce, jsem v tomhle absolutní nováček 🙂 ale svou první rybu na boilie jsem už chytil 👿
  P.S. teĎ mě ještě napadlo, nepomohlo by když dávám boilie do mrazáku, přihodit do pytlíku takový ten sáček na vysátí vlhkosti?

  #261718
  Fit
  Správce

  Ahoj, ty krystalky podle mě nevadí, to je normální, oschne to.

  Skladování určitě raději na vzduchu, aby to větralo, jinak Ti to může zplesnivět. Ideální dát do síťky a pověsit někam. Buď jsou na to boilies saky a nebo se dá použít třeba síťka od brambor nebo cibule.

  #261719
  Luba
  Účastník

  Zdravím!
  Krystalky určitě nevadí, je to vysublimovaná voda která zůstane v uzavřeném pytlíku. Koule vlastně vysychají i při zamrazení. Po rozmrazení se voda z nich rychle zapije nebo vyschne. Ničemu to tudíž nevadí, dokonce některé boilies je účinnější když je na povrchu vlhké, protože pak snadněji uvolňuje atraktanty.
  Když všechny koule nespotřebuješ při chytání, můžeš je klidně znovu zamrazit a to i několikrát. Budou vlastně jenom vyschlejší. Já je asi po třetím zamražení už používám na vnadění kobrou nebo na PVA.
  Pokud koule už nebudeš chtít znovu mrazit je vhodné nechat je vyschnout v síťce jak píše Fit, v žádném případě nezavírat do krabiček.
  No a ten zmíněný pytliček pojme vlhkosti jen nepatrné množství, takže by stejně na boilies nestačil a je to zbytečné…

  #261720
  Boban
  Účastník

  Super, díky za tak rychlé reakce. Jsem potěšen a síťovaný sáček doma mám, tak je dám do něj a pověsím někam do suchého místa 🙂 ještě jednou díky za vyhnání brouka z hlavy 🙂

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.