Naj partikel…

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Partikly Naj partikel…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 38)
 • Autor
  Zápisy
 • #251938
  Black pepe
  Účastník

   Aký je váš najoblúbenejší partikel počas sezóny?

   #251941
   Fit
   Správce

    U mě teda určitě na prvním místě kukuřice, která je pro mně asi nenahraditelná a nedám na ni dopustit. Dále je to potom asi řepka, kterou s oblibou používám hlavně do krmítkových směsí, když jdu chytat krátkodobě.

    #251942
    basnak
    Účastník

     Při chytání na boilie partikl nepoužívám. Na vodách které prochytávám, přitahuje hodně bílé ryby a menších kapříků, kteří jsou jak piraně a boilie pak atakují až ho rozbijí. A taky pro lepší klid na lovném místě. Pro pobavení dávám zelenou kukuřici a řepce. 😛

     #251958

     A kde sháníte řepku,letos ji chci zkusit

     #251959
     Fit
     Správce

      [quote=”Nitram”]A kde sháníte řepku,letos ji chci zkusit

      No, dá se sehnat třeba v nějakém zverimexu, ale většinou tam bývá dost drahá. Nejlepší je, když má člověk nějakého známého, který má ke krmivům přístup 😉 . Já to ale bohužel také nejsem. Většinou se k tomu dostanu nějakou náhodou, a to spíše přes tátu 😉 .

      #251961

      Domnívám se a sám za sebe mohu říct, že řepka má nezastupitelné místo při zakrmování partiklem. Když už se rozhodnu, že na některé vodě použiji krmítko, tak tam řepka být musí. Jinak raději k vodě nejdu. Vcelku je dobrá v kombinaci s kukuřicí na rozkrmení místa i když vím, že tam budu chytat deset dní. Stačí dva dny. Natáhne to rybu a kde se něco ve vodě děje, tam to přitáhne kapra. Nejlépe je kupovat řepku přímo u nějakýho zemědělce a nebo skladech zemědělských produktů. Je v tom obrovský finanční rozdíl. U zemědělce se cena pohybuje 9-10kč/kg, sila a sklady 11-13kč/kg. Raději ani nesrovnávat s prodejnama rybářství, kde je to i 22-24kč/kg.

      #251970
      Black pepe
      Účastník

       Tak stou repkou súhlasím!Ako hovoríš najlepšie zohnať od zemědělce lebo sa to oplatí z obchodu osobne tiež nekupujem pre visokú cenu u nás postarom za 22-26sk/kg.Zohnal som od známeho čo ju vozí kamionom z madarska po 8-10sk/1kg…nieje čo dodať..zobral som z fleku 300kg,za tie prachy sa to oplatí a tiež ju používam celý rok 😉

       #252010

       Při zakrmování používám peletky a nakrájené kuličky boilís. Vše mírně nadipuji. Vždy se řídím heslem ,že méně je někdy více. tj. v tomto případě méně krmení. Na krmné místo se mi tak “nesjedou” bílé ryby. Velký kapr je opatrný a nedůvěřivý..krmí se tak, že tu a tam něco sezobne. Montáž proto vždy pokládám kousek od krmného místa. Velikost KAPRA se dá eliminovat VELIKOSTÍ BOILÍ !! Malý kapr Vám jen těžko pozře 30mm kuličku. Navíc velcí kapři milují velké kuličky- určitě vyzkoušejte. Budete mít méně záběrů, ale.. až to příjde..!!

       #252141

       Hesla patří do průvodů, nebo politických kampaní. Osobně svá tvrzení se snažím vždy podpořit vlastní zkušeností. Proto doporučuji, aby jste si své tvrzení ověřil pod hladinou. Nejlépe tak ze dvě sezony. Možná, že to radikálně změní Váš pohled úhlu k problematice zakrmování a výskytu jednotlivých druhů ryb v tomto prostoru.

       #252262
       tomas2
       Účastník

        Zdravim muj tata pracije v místním JZD takže každé léto můžu mít řepky kolik chci a taky toho využívám protože to je dobré vnadidlo a jinak používám kukuřici

        #252264
        Fit
        Správce

         Tak to máš dobrý, že k tomu máš parádní přístup. Řepky i kukuřice už mám ale na letošní chytání taky dost 😉

         #252266
         tomas2
         Účastník

          Na vnadění používám normální kukuřici a na háček dávám nakládanou tu jsen koupil v potravinách za 5Kč/plechovku je prošlá ale v mrazáku vydrží 🙂

          #252268
          Fit
          Správce

           Ná háček dávám tuto rybářsku kukuřici nebo poslední dobou v podstatě stejnou, akorát od firmy Carpservis:

           http://www.lovkapra.com/image/200602261444_kukura.jpg” />

           Jinak ke vnadění používám buď klasickou uvařenou a nebo obyčejnou sterilovanou Tesco kukuřici ve sladkém nálevu (tu věšinou na krátké vycházky). Chytám tak na řece, prohazuji pouze rukou několik hrstí a kapři na to opravdu jdou 😉 .

           #252729
           Childeater
           Účastník

            Tři dny máčená kukuřice, tak jak jsme jí koupili od zemědělce, posléze uvařená. Dva kýble s sebou – na tři dny akorát a právě tu samou kukuřici i na vlas. Zábavy habaděj… 🙂

            #253265
            CT Sazan
            Účastník

             Nevíte někdo ,kde se dá sehnat dostatečný množství řepky ?? díky

             #253267
             Black pepe
             Účastník

              Najlepšie ak máš niekoho známeho u zemedelcú po našom družstevníkov ale to je jedno,,ak nie mohol by si sa jednoducho len popítať…ja som si na túto sezonu zaobstaral 4.metráky(400kg) po 8korún/kg a to sa mi ešte núkal či nezoberiem viac..ale nemal som to už kam dať 🙁 🙁

              #253268
              Fit
              Správce

               Přesně tak, nejlepší je, pokud by jsi to mohl takhle sehnat od nějakýho zemědělce. U nás to shání táta, který někoho zná a vždycky nám něco dá. Ještě doma mám tak 150kg 🙂 . Řepka je výborná. Já ale nejčastěji chytám na řece a tam se s ní špatně krmí, protože to vezme proud a je to pryč. Co se týká stojatých vod, tak je to velmi účinný, když člověk na krmným místě vysype klidně i větší množství. Nehledě na to, že to urychluje trávení a kapry to nutí hledat potravu a žrát 😉 . Díky těm drobnejm kuličkám je to i nutí zůstat na krmném místě delší dobu, což je pro rybáře určitě výhodné 😉 .

               #253272

               Používám otruby, hlínu(zeminu), řepku, vytvořím koule, doprostřed kus šutru(kamene) a prásk to do vody. Otruby proud vody velice rychle odplaví a zůstává pouze řepka. Dodám v PVA pytlíčku kuličky a rybky mají o zábavu postarané a já to mám tam, kde jsem chtěl. Mám to ověřeno do 4metrů hloubky. Pšeničné klíčky ani strouhanky nepoužívam. Příliš lepí, proud je tak snadno neodnese a natáhne to malé rybky.

               #253274
               Supina-P
               Účastník

                Větší množství řepky a dalšího partiklu se dá koupit v prodejnách s krmivy (bývalý ZZN)u nás v Kalových Varech máme dvě prodejny s krmivy.Kilo řepky maj tušim za 18kč.

                #253653
                Homer
                Účastník

                 Hodně lidí zapomíná na pšenici a přitom je u kaprů i ostatních kaprovitých ryb poměrně oblíbená. Dá se skvěle barvit i dipovat a je velice levná. Její jedinou nevýhodou je, že je poměrně lehká a snadno se z krmného místa i ve slabém proudu odplaví.
                 Používám jí velmi často spolu s řepkou a kukuřicí. Je dobrá i jako nástraha.

                Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 38)
                • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.