Nástrahy a návnady

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety Nástrahy a návnady

  • Toto téma obsahuje celkem 20 odpovědí. Do diskuze (10 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 15 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 21)
  • Autor
    Zápisy
  • #251808
    PEPAN
    Účastník

      co řikate na boilies od Mikbaits

      #251809
      Fit
      Správce

        No, to asi záleží na každém rybáři, jaké má zkušenosti. Podle mě se jedná o kvalitní boilies, ale záleží na konkrétním druhu. Dle mého je spousta těch kuliček možná až zbytečně předražených. Jinak úspěchy na toto boilies jsou určitě vidět. Osobně ale chytám na boilies od Carpservisu a nemůžu si zatím stěžovat, takže měnit nebudu. Podle mě nástraha není úplně to nejdůležitější, jak si hodně kaprařů myslí 😉 .

        #251810
        Fit
        Správce

          [quote=”PEPAN”]co rykate na bojli e od mikbait

          Nehci moc kritizovat, ale příště bych se možná trochu zamyslel nad pravopisem 🙂 . Málem jsem kvůli tomu nepochopil ani otázku 😛 . Ale neuraž se prosím, nemyslím to zle… 💡

          #251812
          Black pepe
          Účastník

            Ja sa riadim jedným pravidlom:možeš mať najlepší a najkvalitnejší boilies čo existuje ale ak chytáš na zlom mieste je to v háji.Na Mikbaits nechytám takže nemam s týmito gulami žiadne skúsenosti ale určite majú za sebou pár úspechov.Súhlasím s Fit-om Mik..je predražený no ak vieš o niakej zmesi alebo hotovkách za dobrú cenu ,určite do toho choď a potom si sám spravíš úsudok o tom.Ja osobne som začal s boilies Lastia keďže bolo najdostupnejšie,cez Chytila až po SBS-ku kde som aj ostal.

            #251828
            lackot
            Účastník

              Ahojte. S chytaním na boilies nemam žiadne skúsenosti a budem to skúšať po prvý krát. Prosil by som vás teda o radu. Chcem najskor skusit kupované zmesi a preto by som sa vás chcel opýtať či kupujete niekde priamo v predajnach alebo nakupujete cez internet. Ak cez internet napište prosím stránky s ktorými máte skúsenosti. Prípadne značku Boilies s ktorou už mate skúsenosti.

              Ďakujem.

              #251832
              fufino
              Účastník

                .Ja mám jeden recept lacný a mne funguje po celý rok.Nechtám na to velké kapre priemer tak5-6kg ale u nás na štrkovisku zaberá rychlo aj pri zakladaní nového miesta funguje už na 2-3 den a to krmým le tým vecšinou na plytčiny kde to kontrolujem či to žerú a žerú!SUCHÁ ZMES: 500g struhanky,200g krupice,100-150g rybacej múčky(klasickej),100-150g suš. mlieka(najl.sunar,beba atd).vtači zob(pomletý)100g max250g lebo budú plávat,50g mak, suš. gamarusy tak asi 2 pl. lyžice. OSTATNÉ PRÍSADY:10-12 vajec,aroma aku chceš ja používam najviac jahodu 5 ml,dip jahoda hocijaký50-70ml podla vone, to si už určíš sám.,praš.farbu akú chceš ale na žlto sa farbia tažko aspon mne,umelé sladidlo tekuté je najlepšie,ja ich robím dost sladké.používal som aj kryš.cukor ale to musíš dat 100-150g a potom je problém že sa lepia.,olej jedlý alebo olivový50-70ml,… POSTUP:Suchú zmes zmiešaš zvlášt všetko dokopy.OSTATNE tak isto dokopy rozšlaháš metličkou.POtom do zmesi vajec postupne nasypeš suchú zmes a zamiesiš cesto.Ak ho mám moc husté tak pridám trochu vody, potom to nechaj postat tak 10-30 min.a znova to poriadne premies ono sa to začne pekne spájat.ak ti to medzi tým zasa zhustne tak to zried vodou a ja ešte dávam aj trochu oleja nato prídeš sám.No apotom spravíš gulky a ja ich robím na pare vo fritéze 18mm-3min.Čo sa týka krmenia tak začínam krmiť 1den:Varená fermentovaná kukurica trocha prisladená na konkrétne miesto v množstve 5l kýblik asi na 4x4m 2 den:kukurica+polky boiles,5l kýblik 3den:1/2 kýblika kukurice+polky aj celé boiles okruh asi na 2x2m. 4den:Už chytám. Krmím už len čisto boilles asi dve-tri hrste priamo na miesto kam umiestnujem nástrahu,nechytám daleko od brehu takže tam pekne dohodím rukou niekedy len 5-6m. od brehu.Takže ja toho vela neminiem no ale treba aj vedieť kade kapre chodia a kedy tam chodia.Potom stačí prísť na určitú hodinu a je to.Kapre sú až neuveritelne presné.

                #251834
                Fit
                Správce

                  Lze si po domácku vytvořit nějakou jednodušší směs, na kterou určitě chytneš. Nicméně, pokud jsi úplný začátečník a nemáš s výrobou žádné zkušenosti, je možná lepší zakoupiti si už nějaké hotové boilies. Cena ale bude vyšší. Pokud se jedná o krátkodobý lov, moje oblíbené boilies je příchuť Losos-sardinka od firmy Carpservis. Je sice trochu dražší, ale funguje naprosto skvěle. Chytil jsem na něj několik kaprů za pár hodin, a to úplně bez předchozího krmení a na vodě, kde kapři na boilies určitě nejsou zvyklí.

                  Pokud chceš ušetřit, můžeš si zakoupit nějakou předpřipravenou směs na výrobu boilies. Stačí přidat jenom vejce a nějakou asenci (případně aminokomplex) a je hotovo. Stačí se držet návodu. Pokud si o tom více přečteš a budeš se učit, tak se potom samozřejmě můžeš pustit do složitěšjích směsí. Je to prostě na každém, co kdo preferuje. Někdo hotovky, někdo radši vlastní 😉 .

                  #251837
                  Black pepe
                  Účastník

                    Ak by si sa dal na vlastnú výrobu boilies mohol by si skusiť http://www.chytiljsem.cz
                    Najdeš tam osvedčené jednoduché recepty pod boilies kucharkou a k receptom si možeš hned aj vibrať komponenty na stranke a dodatočne objednať.Osobne som mal od nich zmes koreneneho tuniaka,ktorí mi celkom dobre fungoval (hlavne na jar)a hotová zmes nieje ani drahá no myslím že primerane ku kvalite.Záleži hlavne na financiach kolko si schopný dať do toho.Hotovky su druhá varianta ale súhlas s Fit-om cena je vyššia!!
                    Osobne radšej používam tiež zmesi ktoré medzi sebou kombinujem(od SBS)a som spokojný!!

                    #251838

                    Je určitě kvalitní, ale předražené.😯 Doporučuji vyzkoušet boilies CARP INFERNO. Cenově dostupné boilies, které chytá. Dobré použít i amino dipy na zatraktivnění boilies. Novinka 2009 je boilies set. Připravíš si velice akraktivní nástrahu přímo u vody. Více info na http://www.boilies-carpinferno.cz. 💡

                    #251920
                    uhlir.standa
                    Účastník

                      Chtěl bych se zeptat,zda máte zkušenosti se směsi “mix” SOLAR,konkretně banana a s boilies od MaxCarp. Vzhledem k zaměstnání budu letos pravděpodobně u vody na poměrně krátkých vycházkách a určitě ne vždycky se dostanu na místo kam chodím,protože tlak rybářů na naši vodu je poměrně silný (Hněvkovice). Také budu většinou vnadit pomocí PVA materiálů a nepředpokládám větší množství. Jsem si vědom vyšší ceny boilies od MaxCarp ale to jsem ochoten přehlížet, protože si nebudu moct dovolit být většinou u vody déle jak 2,5hodiny na vycházku. Vím že univerzální rada neexistuje,ale každý názor a zkušenost uvítám. Předpokládám chytání v hloubce 2-3m a 5-7m,podle místa. Mně osobně se vůbec neosvědčila kukuřice (i když mnozí s úspěchem používají),vnadím většinou peletami a hrstí boilies.Jestli můžete dát tip na bilies,uvažuji ještě vyzkoušet dry pasty.

                      #251922
                      kam!kaze
                      Účastník

                        [quote=”Fit”]Osobně ale chytám na boilies od Carpservisu a nemůžu si zatím stěžovat, takže měnit nebudu.
                        A jaké boilies od nich používáš?Směsi,hotovky nebo mraženky?Já používám hotovky z řady Profesional.Nejvíc se mi osvědčila Ryba a Olihen.Letos chci zkusit i jejich Kaviár a namíchat nějakou směs.Pokud máš nějakou směs nebo mraženku ozkoušenou,tak prosím napiš.Já vím že na každé vodě funguje něco jiného,ale na druhou stranu každá rada dobrá 😉

                        #251926
                        Fit
                        Správce

                          Vždy objednává boilies, které se vyrábí v Carpservisu na zakázku. Tady o tom máš více, beru vždycky 5kg pytel: http://www.carpservis.cz/1/?tree=4

                          Osvědčily se mi příchutě Losos-sardinka, Scopex. Něco málo jsme nachytali i na Mrtvého korýše, ale asi záleží na vodě. Pokud někdo chce jít na krátkodobou výpravu, je Losos-sardinka opravdu výborná. Nachytal jsem na ní spoustu kaprů i bez krmení a třeba i na krátkém návazci pod krmítkem 😉 . Jsem s boiliesem od Carpservisu spokojen 💡 .

                          #251927
                          Fit
                          Správce

                            Jo, taky není špatná příchuť Robin red Borůvka. Vždycky beru 20mm koule a je to paráda. Letos zkusím vyzkoušet nějaké nové druhy. Nemáte někdo nějaký tip z té nabídky, co se nachází pod tím odkazem výše

                            #251928
                            kam!kaze
                            Účastník

                              Ten Losos/Sardinka se už pomalu stává legendou Carpservisu 😆 Je to asi jejich nejúspěšnější boilies 😯

                              #251929

                              ahoj kaprari……muzu se zeptat jakou príchut boilisu mam pouzit ??? a popripade i jakou velikost koule ??? diky

                              #251930
                              kam!kaze
                              Účastník

                                [quote=”ARDNO.66″]ahoj kaprari……muzu se zeptat jakou príchut boilisu mam pouzit ??? a popripade i jakou velikost koule ??? diky
                                To máš těžké.Obecně to říct nejde.Záleží na konkrétní vodě,teplotě vody a v neposlední řadě na chuti kaprů.Já třeba používám na svých vodách rybinu.Na sladké a ovocné příchutě jsem tam nikdy nic nelapnul.Zkus se spíš poptat rybářů na daném revíru a určitě se najde někdo kdo ti poradí.Jinak na jaro a v zimě se používají spíš menší průměry 12-16 mm v ovocných příchutích,nebo smetana(scopex) a mělo by být na alkoholové bázi.Ten se ve studené vodě rozpouští líp než oleje,takže se atraktory lépe uvolnují.V teplejší vodě používám boilies o průměru 20-30 mm.Chce to zkoušet.

                                #251931
                                basnak
                                Účastník

                                  [quote=”uhlir.standa”]Chtěl bych se zeptat,zda máte zkušenosti se směsi “mix” SOLAR,konkretně banana a s boilies od MaxCarp. . Předpokládám chytání v hloubce 2-3m a 5-7m,podle místa. Mně osobně se vůbec neosvědčila kukuřice (i když mnozí s úspěchem používají),vnadím většinou peletami a hrstí boilies.Jestli můžete dát tip na bilies,uvažuji ještě vyzkoušet dry pasty.

                                  Minulý rok jsem začal od maxáků kupovat Aktivátory a Nutriment. Spokojenost, jak v teplé tak ve studené vodě. Boilie ale od nich nekupuji, protože si směsi sestavuji sám. Jinak co vím tak dost propagují A1-roll, ale i jiné (akorát si nepamatuji názvy 🙄 ) . Určitě sám víš, že 2,5hod. není zas tak dlouhá doba, ale ani zas tak krátká aby jsi nedokázal udělat na boilie záběr. Určitě, použitím Dry paste zatraktivníš svoji nástrahu. Ať už jak prezentuje pan Pazdera buď namočením do dipu a následným “vyváláním” v Dry Paste a nebo, že si uděláš z Dry paste těsto a obalíš tím kuličku, nebo jiný patvar. Oboje tyhle varianty by ti měly zkrátit dobu čekání na záběr. Taktiku vnadění máš určitě už vyzkoušenou, určitě rychlo rozpustné pelety schvaluji, když ještě mezi nima bude takhle atraktivní nástraha, tak by jsi mohl mít velkou šanci na úspěch. Doporučil bych ti, se přímo podívat na dotazy ostatních na maxáckých stránkách a nebo se sám otázat.

                                  #251932

                                  Dnes bych při volbě časového omezení asi určitě upřednostnil Mainline. Možná, že na naše poměry, je trochu dražší, ale tomuto účelu by se plnohodnotně hodil. Někteří mu sice vyčítájí, že je až příliš přearomatizovaný, avšak pro kratší dobu působí okamžitě a intenzivně. Pokud jsem opět déle u vody, pachová stopa, kterou vydává, je o to delší. Výběr příchutí i velikosti je poměrně velký, včetně dipů a dalších možností, jak kuličky ještě vylepšit. Pokud se zrovna nepletu, tak zrovna na tuto značku je světový rekord, pokud už opět nebyl překonán. Podotýkám však, že žádná značka nezaručí kapra na háčku. Je třeba zkoušet a používat u toho trochu i svou hlavu. Z vlastní zkušenosti vím, že tam kde jsem kupříkladu na kaviár tahal kapra za kaprem ,příští rok to ani neškrtne a jde to na něco úplně jiného. Sám si dělám své boilisy cca 15 až 20 druhů, ale použiji a vyzkouším i to co je na trhu. Je to zvědavost a potom to nejpodstatnější, dnes už mám na to čas. Nic mě nehoní, ani nestresuje, takže si to vychutnávám. U nás tuto značku myslím vede fa.Jet fish, ale úzká spolupráce je mezi Mainline a fa.Korda.

                                  #251979

                                  cau…Můžu se zeptat jaký prichut bolisu je nejlepší na jaro ???

                                  #252415
                                  carp maniak
                                  Účastník

                                    zdravim chtel bych se zeptat jestli mate nekdo zkusenosti jake pouzivat boilies vlastni vyroba nebo mrazene hotove apod….. kdyz budu vnadit jen po skole a chytat o vikendu diky po pripade jakou by jste zvolii taktikou ted na jaro jestli vnadit pres tyden kdzy tak jakym druhem olihen,jahoda apod……. je to 4ha rybnik
                                    a com vnadit
                                    dekuju 😥

                                  Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 21)
                                  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.