Návazcový materiál

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Montáže a návazce Návazcový materiál

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Rambo a poslední změna proběhla před 11 roky a 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Zápisy
 • #260486
  Rambo
  Účastník

   Dobry den, chtel jsem se zeptat jake mate skusenosti s navazcovym materialem. Osobne vlastnim vsechny typy a chapu ze navazce z fluorocarbonu nebo z potahovane snury se nezamotavaji. Ale na co je teda normalni pletena snura jestli se vice zamotava proc bych ji pouzival?? Jake mate skusenosti s pletenou snurou a jaky navazcovy material pouzivate vy??

   #260487
   Fit
   Správce

    Ahoj,
    přesně tady tohle téma se tu už několikrát probíralo. Stačí si pročíst různá témata tady na fóru, kterých tu je hodně. Asi nejlepší pro Tebe budu přečíst si toto: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=12&t=22&start=160. Je tam už 175 příspěvků od různých lidí.

    Jinak všechny materiály mají své výhody i nevýhody. V různých situacích se může hodit něco jinýho. Já osobně mám rád kombinované návazce, a to buď ztužené (se svlékací slídou) a nebo třeba fluorocarbonem + kousek pletené šňůrky na konec. Ale dost často chytám i na normální měkké šňůrky. Je to všechno o technice nahazování, kdo to umí, tak se mu to minimálně zamotá. Šnůrka je prostě poddajná a chová se jinak než tuhý materiál, taky má pletenka o menším průměru obvykle vyšší nosnost než v případě vlasce, takže je i méně nápadná pro kapra. Ale je to spíš o tom, co má kdo osvědčené a co mu funguje. Já už léta chytám na šňůrky od Sufix, se kterými jsem spokojen. Dále mám i nějaké Kryston (Merlin a Silkworm) a teď minulý rok jsem začal dost dávat CarpLinq (různé druhy), které se mi taky moc líbí. Když si pročteš to téma, co jsem nahoře odkazoval, tak toho najdeš více 😉 . Myslím, že je na trhu opravdu velký množství dobrých a kvalitních šňůrek a že chybu neuděláš téměř s ničím.

    #260488
    Rambo
    Účastník

     Diky moc 😀

    Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
    • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.