Návazcový materiál

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Montáže a návazce Návazcový materiál

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Autor
  Zápisy
 • #256966
  FISHI93
  Účastník

   Prosím pošlete mi odkazy na eshopy na pletenky nebo fluokarbon bych mněl použít na místech kde je bahno a kamenité dno a dno z rostlinamy a jakou nad pop díky

   #256969
   Fit
   Správce

    Tak pokud chceš top kvalitu, tak třeba přímo Kryston: http://www.kryston.cz/kryston/eshop/5-1-Navazcove-snurky

    Na bahno třeba Merlin nebo Super Mantis, na plovoucí určitě Silkworm. Ale najdeš i levnější a od jiných firem. Např Sufix dělá dobré šňůrky, přečti si v nějakém e-shopu jejich popisky a máš tam většinou napsáno, na co je ta šňůrka vhodná.

    Můžeš taky použít i obyčejnou Dyneema šňůrku, která je dost levná a pevná, přitom tenká, viz. zde: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=11&t=247&start=10#p4785

    A když budeš hledat tady na fóru pořádně, tak najdeš více témat, kde už lidi doporučovali různé druhy od všemožných firem 😉 . Já používám jak tu obyč. Dyneema, tak Sufix i Kryston 😉 .

    Jinak tady máš taky celkem pěkný výběr, ale zkušenosti s těmito typy zatím nemám: http://www.kamofish.cz/49-pletenky-a-sokovky

    #256977
    FISHI93
    Účastník

     Díky do začatku sezony musím koupit alspon 2 navazcové šnurky. Ty používáš Fluokarbon?

     #256979
     Fit
     Správce

      Fluorcarbon v podstatě nepoužívám, mám ho doma, ale nepoužívám. Možná vyzkouším, ale zatím v tomto ohledu preferuji spíše speciální potahované (svlékací) pletené šňůrky, které mi fungují dobře a zabraňují zamotání. Nechytám skoro vůbec na revírech s hodně čistou vodou, takže je to s pletenkou ok.

      #257001
      basnak
      Účastník

       Zdravíčko.
       Před nedávnem se mi dostal do ruky katalog Sportcarpu 2011. Při prohlížení a kochání se na nové věci a krásné fotky jsem si všiml, možná staro-nových návazcových šňůrek, asi v novém provedení.

       cituji: “Je tak měkká, tak rychle potápivá a tak dobře kopírující dno, že ji musíte vyzkoušet abyste uvěrili. Ultra tenká, kulatá a hladká jako hedvábí.”

       Akorát si říkám, že tohle provedení už jsem kdysi držel v ruce, a tak mi to nedalo a začal jsem se prohrabovat v časákoch. Bingo….katalog r.2010 od CarpLing.

       cituji: “rychle potápivá, dokonce jedna z nejrychleji potácivých poddajných šňůrek na trhu! Vzhledem k své měkkosti a faktu, že bude vždy kopírovat dno, je pro kapra prakticky neodhalitelná.”

       Tak se chci zeptat, jestli vůbec už někdo má zkušenosti s těmito šňůrkama.

      Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
      • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.