Naviják se zadní brzdou

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Naviják se zadní brzdou

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 9 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Autor
  Zápisy
 • #259637
  Zee.cz
  Účastník

  Zdravím,
  mám tu téma na naviják za 600 ale pochopil jsem že je to blbost. Koukal jsem na Okumu Longbow 40, jenže ta je s baitrunnerem a to já nechci. Stačí mi zadní brzda. Říká se že je více poruchová ale zvyk je zvyk a přeučovat se moc nechci, místo toho bych chtěl poradit s výběrem navijáku se zadní brzdou do 1000 kč. Předem moc děkuji.

  #259638
  Fit
  Správce

  Ahoj,
  doporučuji se přeučit na přední brzdu. Zadní brzda není dobrý nápad… Se zadní brzdou najdeš většinou jenom levné navijáky, které za moc nestojí. A ta zadní brzda nebude tak citlivá jako ta přední, nemluvě o poruchovosti. Takže za mě určitě nedoporučuji. Maximálně nějaké shimano, ale ani nevím, jestli se ještě nějaké nové modely se zadní brzdou na kaprařinu dělají. Dříve byly oblíbené třeba tyhle: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=26&t=763 (ale odpovídá tomu i cena 😉 ).

  Jako malý kluk jsem taky začínal se zadní brzdou, tak vím, o čem mluvíš. Je to ale jenom o zvyku a dneska si nedovedu představit, že bych měl jen zadní brzdu u navijáku. Přední je i mnohem pohodlnější na ovládání…

  #259641
  supinna
  Účastník

  Fit, vyčerpávající odpověď. Přesně napsáno 😉

  #259643
  Zee.cz
  Účastník

  Řeklo mi to už více lidí. Asi se budu muset zase učit. 😀 Koupím Okumu longbow 40. Hodně lidí tyto navijáky chválí.

  #259645
  Fit
  Správce

  Myslím, že budeš spokojen 😉 . A neboj, na tu přední brzdu si zvykneš za několik vycházek, pak už Ti to ani nepřijde 😉 .

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (celkem z 5)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.