Názor na navijáky Mivardi Raptor 6500, Fox Eos 10000 a Tica Scepter GTX 6000

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Názor na navijáky Mivardi Raptor 6500, Fox Eos 10000 a Tica Scepter GTX 6000

• Toto téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 5 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
  • Autor
    Zápisy
    brvec
    Účastník

Ahojte,

ste tu super a zima s vašimi diskusiami mi rýchlejšie prebehla, to na úvod. Chcel by som poznať Váš názor na tieto navijačiky, pripadne ich môžte doplniť iným v cene do 100€. Ďakujem.

Raptory mám druhou sezónu a naprosto super strojky za slušné peníze. Ovšem já je dostal bez toho aniž bych si je vybral, ale teď bych neměnil. Baitrunner spool je výborná věc na kterou si člověk hrozně rychle zvykne a myslím že pak už nic jiného nechce. Eos 10000 jsem měl jen jeden kus a tomu po pár měsících přestal fungovat bait, reklamace neuznána, že prý nešetrné zacházení, přitom s nimi bylo zacházeno jako s miminkem. Ale vybírat dneska naviják tak jedině Tica. Jako jedni z mála si drží svou kvalitu za rozumný peníze. Mám jeden na spodovém prutů a výborně šlape.

LUCAS 22
      Účastník

Zdravím, tak já mám Tica Gtb, šlapou na jedničku, cívka v celku dobře pravidelně namotava,žádné větší šelesti v klíčce jde hezky, a perfektní velké uchopení brzda jde krásně, pracuje výborně Cvrček krásně jede při jízdě a tak, ale na můj vkus je moc dlouhý krokovaní, mezi utažením a povolením, proto je chci vyměnit, jinak spracování výborné, opravdu dobré stroje za dobrý peníz, Foxy Eos má kamarád, za ty peníze strašný stroj, se divím že to Fox vůbec prodává, pod svou značkou, hodnota max do 1000 korun, a to by je ještě předčili stroje od ostatních značek, namotava úplně nepravidelně, šelesti jak v klíčce tak cívce,baituner taky nic moc nepracuje dobře, zasekava se a tak neříkám že úplný šunt, možná pro úplné začátečníky, ale prostě se dají za ty peníze koupit i lepší stroje, od DAM, Okuma, CORMORAN atd. Mivardi Raptor nevím, ale ten kamarád právě přešel s těch Foxu právě na Mivardi Panter, a to se nedá srovnat šlapou úplně skvělé, jsou sice dražší ale ne zas tak moc, mi je koupily jeden za 2800,- cos se skoro vejde do těch 100eur

Nazdar ja mam Raptory uz treti rok su celkom fajn az na to ze sa mi casto stava nemila vec a to ze mi silon navynie pod brzdu alebo na brzdu najprv som myslel ze su preplnene cievky tak som cca 100m odmotal ale stava sa mi to stale nieje to bezna zalezitost ale cas od casu ma to vytoci inak su to dobre masinky za tu cenu

V.S.
        Účastník

Skus si pozriet Daiwa crosscast 5000 qda. Ja som ich kupil nedavno k feedrom. Mam ich sice odskusane zatial iba na jednej vychadzke ale za tie prachy su to slusne navijaky.

brvec
          Účastník

[quote=“V.S.“]Skus si pozriet Daiwa crosscast 5000 qda. Ja som ich kupil nedavno k feedrom. Mam ich sice odskusane zatial iba na jednej vychadzke ale za tie prachy su to slusne navijaky.

Pozeral som ho a vyzerá veľmi dobre. Btw. nie je na feeder moc ťažký a zbytočne veľký? Len sa pýtam a učím 😉

Ahoj vsichni. Ja mamtri navijaky Fox Eos 10000. Jsem maximalne spokojeny. Mam je 3 sezony a nikdy nebyl zadny problem. Vyzatenou dost tezkych ryb dlouhe souboje a brzda vse v poradku. Vyborne zpracovani. Az budu prezbrojovat tak poridim urcite opet Fox.

V.S.
            Účastník

[quote=“brvec“][quote=“V.S.“]Skus si pozriet Daiwa crosscast 5000 qda. Ja som ich kupil nedavno k feedrom. Mam ich sice odskusane zatial iba na jednej vychadzke ale za tie prachy su to slusne navijaky.

Pozeral som ho a vyzerá veľmi dobre. Btw. nie je na feeder moc ťažký a zbytočne veľký? Len sa pýtam a učím 😉
              Mam to na 3.9m Heavy feedroch. Nieje mi to tazke alebo skor som zvyknuty na vacsie navijaky na feedroch. Ked som ich kupoval premyslal som aj nad ultegrou 5500 XTD ale nakoniec som sa rozhodol pre tie crosscasty. Vyzeraju take blbuvzdornejsie 😀

brvec
              Účastník

Pojdem si ich ochytať 🙂 máš nejakú skúsenosť so značkou wychwood?

V.S.
                Účastník

Veru najlepsie bude ked si ich pojdes pozriet niekde na predajnu a sam si spravis nazor. S Wychwood skusenosti nemam.

brvec
                  Účastník

[quote=“V.S.“]Veru najlepsie bude ked si ich pojdes pozriet niekde na predajnu a sam si spravis nazor. S Wychwood skusenosti nemam.

Ďakujem 🙂

Ahoj ja mám 2x Navijaky Tica .
                    Šlapou suprove.Pěknej dizain.
                    Namotavaji pravidelně a jsou za super peníze.
                    V dnesti době bych bral navijaky Tica. Ale je to můj nazor.
                    Lepší by bylo kdyby si je vyzkoušel na prodejne.

brvec
                    Účastník

Ahojte, práve som mal na chvíľku v ruke shimano aerlex 10000, ma s ním niekto skúsenosť?

Fit
                      Správce

brvec: Ahoj, taky jsem si s nimi hrál v obchodě a podle mě velmi povedené navijáky. Dokonce mi někdo říkal, že je měl rozdělané a vevnitř komponenty v podstatě jako u Ultegra XTD (nemůžu potvrdit). Co jsem si tak všiml, tak XTD mají oproti Aerlex mosaznou rolničku. Každopádně tyhle nové Aerlex už mají i pomalou oscilaci (ne super slow, ale to není tak podstatný) a jestli se nepletu, tak i rychlou brzdu. Za ty peníze si myslím, že rozhodně dobrá koupě. Na běžný chytání OK a pár lidí už mi i říkalo, že zatím spokojenost.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
                      • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.