nový prut a naviják (kaprový)

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky nový prut a naviják (kaprový)

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mick a poslední změna proběhla před 10 roky a 11 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Zápisy
 • #260427

  Dobrý den,
  chtěl bych si nechat poradit,byl by někdo tak hodný? Chtěl bych zakoupit dva nové pruty (kaprové). Jak na menší revír ale tak i na větší přehrady (odhoz cca 110m) chtěl bych děličku 3díly. Cenově tak kolem 4000-5000 za jeden prut. Pokud někdo bude mít tip budu vděčný za odpověď (v případě doporučení konkrétního prutu,poprosím o nějakou zkušenost či výklad a zaslání internetové adresy kde bych mohl daný prut popřípadě zakoupit. A co se týče navijáku tak to si nechám poradit uplně protože tim si nejsem moc jist co se nyní vyrábí a prodává za vhodné navijáky na kaprařinu. (líběj se mi velkokapacitní) a cena navijáků za jeden cca 3000-3500
  A k tomu snad jen dodám že se mi líbí produkty od značky FOX má s ní někdo zkušenost?
  předem děkuji za odpovědi.

  #260428

  nutno podotknout že chytám jedině ze břehu a nezavážím

  #260429
  Fit
  Správce

   Ahoj,
   jasně, že Ti tady rádi poradíme. Přemýšlím, co by pro Tebe mohl být vhodné v cenové relaci, kterou uvádíš. Začnu prutama. Abych řekl pravdu, tak ani moc neznám trojdílné pruty v ceně 4-5 tis Kč. Trojdílné pruty bývají spíš daleko levnější a vyšší třídy prutů se vyrábí pouze v dvoudílu. Osobně bych vždycky preferoval dvoudílné pruty, je to prostě lepší. Jaký je důvod pro trojdíl? Je to nutné kvůli transportu nebo proč?

   Co se týká těch trojdílných prutů, tak mě snad napadá akorát jeden model, který jsem testoval minulý měsíc do časopisu KaproMánie. Byl to prut Awa-Shima BRILLANTINIUM CARP 3,6 m viz.: http://www.awa-shima.cz/fjord/eshop/6-1-AWA-SHIMA/39-3-Kaprove/5/586-BRILLANTINIUM-CARP-360-390-3-sect. Docela mě tenhle prut zaujal, sice má trochu tlustší blank, ale moc pěkně se chová a také se mi líbilo kovové sedlo na naviják. Cena je 2 350 Kč / ks. Článek teď vyšel v dubnové KaproMánii. Jinak fakt nevím, co Ti doporučit v trojdílu, znám samé dvoudílné pruty pouze (ve střední či vyšší kategorii).

   A co se týče navijáků, tak když na to máš peníze, tak bych volil asi nějaké Shimano. Asi bych si vzal nějaké Ultegry s přední brzdou a neřešil bych to, jsou to spolehlivé navijáky. Pokud by jsi chtěl ušetřit, tak potom třeba Tica Scepter, ale Ultegry budou lepší volba, pokud to toho hodláš investovat 😉 . Nebo chceš baitrunner?

   Jinak doporučuji si pruty i navijáky někde osobně osahat. Přecejenom to něco stojí a člověk to pak bude nějaké dobu používat, tak je dobré si to zkusit než něco kupovat naslepo 😉 .

   #260803
   Mick
   Účastník

    V trojdílu taky neporadím moc výrobců je nedělá, v dvoudílu je výběr obrovský ale za slušný peníze se dají sehnat luxusní pruty (na odhoz bych vybíral něco ve 3-3,25lb) např.:

    http://www.sportcarp.cz/obchod/pruty/kaprove-pruty/prut-prowess-odessa-12ft.aspx?referrerID=31
    http://www.freefishing.cz/detail/pruty/kaprove-delene/prut-chub-outkast-plus/4358
    http://www.nasoutokushop.cz/greys-kaprovy-prut-prodigy-gt3-12ft-3lb-d9318
    http://www.nikl.cz/p2340-sonik-sks-carp-rod.php

    z navijáků:

    http://www.rybarske-potreby-kral.cz/3926-navijak-tica-abyss-tl-9000-r.html
    http://www.tropicliberec.cz/predni-brzda/navijak-shimano-ultegra-5500-xtc-1kg-dynamite-baits-boilie-vlasec-zdarma
    http://rybar.braunstar.cz/novinky-2/navijak-shimano-ultegra-5500-xsc

    Jinak pokud by ses rozhodl pro nějaký Shimano doporučuju se mrknout po e-shopech v německu, nedávno jsem kupoval ty Ultegry XTC a jeden navi mě vyšel skoro o 1.200,- levněji než u nás 😉

   Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
   • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.