Okuma 8K

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel verban a poslední změna proběhla před 4 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Zápisy
 • #264524

  Zdar přátelé chci si pořídit nové navijáky moje stávající Shimano baitrunner XTE 10000 ne že by přestaly fungovat (to snad ani není možné) ale kapacitně už mi nestačí. A teď které vybrat? Takže za prvé chci zkusit naviják s přední brzdou,za druhé větší kapacita cívky na možné delší hody popřípadě zavážení a hlavně aby vydržely aspoň tolik co Shimana. Hodně se mi zalíbila Okuma 8K máte někdo zkušenosti? Děkuji.

  #264525
  Fit
  Správce

   Ahoj, zkušenosti v provozu nemám (mám samé Shimano), ale zrovna včera jsem si s 8K Okumou chvíli hrál v obchodě a v poměru cena/kvalita podle mě super stroje. Pokud nechceš utrácet více za Shimano, tak si myslím, že se určitě nemusíš bát téhle Okumy. Okuma je dobrá značka, co se týká navijáků a tyhle budou fajn. Je to ještě pořád novinka, tak asi moc zkušeností nebude, ale za mě zatím povedený naviják za dobrou cenu 😉. Snad jediná nevýhoda je trochu vyšší váha navijáku (750g¨¨), ale nic, co by se nedalo, např. staré Shimano Big Baitrunner LC mají 790g. Takže pokud Ti to nevadí, tak bez problémů…

   Tady máš i pěkné video:

   KSWDdLni0t0„>http://www.youtube.com/watch?v=KSWDdLni0t0

   #264527

   Díky za postřehy, co se váhy týče mi nějak nevadí. K té ceně líbí se mi i 14000 Ultegry ale jak říkáš nechce se mi letos zrovna nějak moc rozhazovat a cena i zpracování mě velmi zaujalo. Takže pravděpodobně do nich půjdu to bude moje první zkušenost s přední brzdou. Vždycky mě odrazovalo že při brzdění ryby budu muset točit a točit brzdou tak snad to nebude taková hrůza.

   #264529
   Fit
   Správce

    To je jenom o zvyku. Dnes se dělá obvykle quick drag (rychlá brzda), kdy na půl otočku popř. max na otočku úplně povolíš/utáhneš brzdu. Takže při záběru stačí trochu pootočit a můžeš zdolávat. Volnoběžka je jen další věc, co se může pokazit. Abych se neopakoval, koukni na tohle téma, nedávno jsme to tu zrovna řešili 😉 : Volnoběžka nebo přední brzda

    #264531

    Děkuju tak už jsem se pro ně rozhodl vezmu Okumy. 🙂

    #264540
    verban
    Účastník

     Zdar panove, nechci kecat do vyberu , ale ja bych priplatil na Shimano Big Baitrunner LC 14000 XTB. Tenhle navijak je masinka narozdil od co se prodava ted a co je nutno upravovat za dalsi penize …..

    Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
    • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.