Olověnka

  • Toto téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 7 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
  • Autor
    Zápisy
  • #251982
    argo
    Účastník

      Zdravím Panové a Dámy.Jsem rybář teprve krátkou dobu-tudíž toho ještě mnoho neznám a potrěboval bych s něčím tak trochu poradit.Jedná se o – jak už napovídá název o olověnku.Její použití,výhody či nevýhody se dají vyčíst skoro všude,ale já bych spíše potrěboval poradit s jejím navázáním-nebo spojením s návazcem či kmenovým vlascem a délkou použití.
      Prěstože nepatřím ani k velkým odborníkům přes internet,tak se mi něco málo podařilo najít.

      http://www.aquaborne.at/en/index.html –TIPS–SPLICE LEAD CORE

      Docela jsem to pochopil,ale chtěl bych taky poradit od Vás zkušenějších kolegů.
      Chci pouzivat zhruba tyto návazce.Vše mám připravené teď to jenom nějak spojit.
      Olověnku mám koupenou–Sufix heavy core 25lb.
      Prědem děkuji.

      Přílohy:
      #251983
      Fit
      Správce

        Ahoj,
        zkus se podívat na toto video: http://video-navody.cz/video/26-rybareni-jak-spojit-navazec-se-snurou-s-olovenym-jadrem

        Teď jedu pryč, ale zkusím sem třeba ještě odpoledne napsat něco víc (jestli něco najdu). Zkus taky hledat přes google 😉 .

        #251987
        Black pepe
        Účastník

          Ak som ťa správne pochopil tak máš rovnaký problém ako som mal aj ja..kontrolná otázka:nedarí sa ti spojiť olovenku s obratlíkom v klipe od fOXA?

          #251990
          argo
          Účastník

            Re -Pepe imt
            Podle mě se to spojí pomocí obratlíku-a ten se váže asi jako na tom předešlém odkaze.
            Jěště jsem našel nějaké návody na krabičce od te olověnky-viz foto,ale chtěl bych vědět jestli se použivá nějakých jiných spojů a hlavně které doporučujete a které ne.

            Přílohy:
            #251991
            Fit
            Správce

              Osobně jsem jiný uzel než ten, co je na té krabičce neviděl. Olověnku jsem ale zatím ještě nikdy nepoužíval, i když ji doma mám. Už jsem tu psal jinde, že ji letos začnu občas používat taky 😉 . Tak jsem zvědavej, musím si to vyzkoušet navázat, jestli to vůbec budu umět 🙂 .

              #251992
              Black pepe
              Účastník

                Nazdar páni….
                Tu je jednoduchý návod ako správne viazať olovenku 😉
                Drží to ako hovado Odporúčam!!!
                http://www.maxcarp.cz/cs/clanek/michal-mitchell-havranek—vyroba-oloveneho-jadra

                #251998

                Navázání olověnky není složité, potřebuješ jen tenkou boilí jehlu, kterou vytvoříš “průtahem” smyčku..pojistit můžeš zakápnutím lepidlem!! Pořiď si knihu Fox Guide to Modern Carp Fishing.

                #252007
                basnak
                Účastník

                  Používám ten samý spoj co má Sufix na obrázkovém návodu. Zatím bez potíží i při vynechání lepidla.

                  #252354
                  argo
                  Účastník

                    Omlouvam se za delsi neucast,ale narodila se mi dcerka. 😀

                    Jinak navazano dle doporuceni.O vikendu vyzkousim a pak dam vedet.
                    Petruv zdar a diky.

                    #252355
                    Fit
                    Správce

                      [quote=”argo”]Omlouvam se za delsi neucast,ale narodila se mi dcerka. 😀

                      Tak to gratuluji . Ale na ryby budeš mít teď asi zase méně času 🙂 . Ale samozřejmě dcerka je mnohem přednější

                      #252480
                      argo
                      Účastník

                        Zdravim.Tak vse vyzkouseno a vse funguje jak ma.Zadnou zavadu jsem nemel.Ulovku bylo celkem dost-hlavne kaprici kolem 50 a vse na foukanou kuku.Jenom toho casu je nejak malo.

                        #263410
                        Dušan Červeňák
                        Účastník

                          Ahoj. Prosím Vás tiež sa chystam kupovať olovenku od Fox-u a plne rozumiem ako to spojiť s obratlikom akorat nechapem ako druhy koniec 😀 na jednej strane mam obratlik na druhu stranu chcem dat hacik a navnadu. Viaze sa to ako klasicky bezuzlovy spoj a na vlas boili nemam predstavu Ďik za odpoveď.

                          #263411
                          Fit
                          Správce

                            Dušan Červeňák: Ahoj, olověnka se ale nepoužívá jako návazcový materiál, na to použij nějakou návazcovou šňůrku k tomu určenou. Olověnka slouží k tomu, aby jsi mohl konec montáže “uzemnit” ke dnu a bylo to méně nápadné pro ryby. Olověnka se navazuje nad klip olova ke kmenovému/šokovému vlasci. Na YouTube můžeš najít spoustu videí, kde je pěkně vidět, jak se to váže. Tady jedna fotka z netu, kde je to pěkně vidět, jak vypadá celá montáž (olověnka je ta šňůra vpravo od olova):

                            Olověnka

                          Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
                          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.