Pletená šňůra na naviják

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Pletená šňůra na naviják

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Zápisy
 • #256352
  Fit
  Správce

   Právě jsem si přečetl docela zajímavý článek ohledně použití pletenky na navijáku od Lumíra Francka, tak dávám odkaz: Od monofilu k pletence.

   Osobně s pletenkou na navijácích nemám zkušenosti a preferuji vlasec + šokovku ze silného monofilu. Ale nevyvážím na velké vzdálenosti a tam by to opodstatnění mohlo mít, článek je podle mě dobře napsaný, tak se třeba někomu bude hodit 😉 .

   #256353
   Black pepe
   Účastník

    ten článok som čítal!!Rozhodne si myslím že v určitých situáciach má pletenka opodstatnenie.Ako všetko má svoje výhody a nevýhody..ináč dobrý článok 😉 😉

    #256356

    S pletenkama jsem se tu u nás potkal poprvé asi tak před třinácti, čtrnácti roky. Byly a dodnes jsou předražené, ale jsou úžasné. Z prvopočátku jsem je používal jako šokáče, k nahazování. Dnes, zásluhou nových výrobních technologii, se dostávají do úplně nových kategorii moderní rybařiny. Na velkých vodních plochách, v dobré kombinaci s navijákem a prutem, jsou při zdolávání ryby fantasticky účinné. Sám za sebe říkam, že si to užívám dalece lépe, než klasikou s monofilem. Na kapry používám průměr 0,17 a je to dostatečné. Perfektně fungují pletenky při vláčce na dravce a s menšími průměry i na plavanou. Osobně se domnívám, že svou slávu mají šňůry před sebou a je jen otázkou času, kdy výrobci dovedou výrobu k dokonalosti, jako monofily. K reklamnímu článku pana Francka. Jezdí do zahraničí a tam se s tímto setkává dnes již naprosto běžně a pan Nikl, jako dobrý obchodník si uvědomuje, že tudy se bude moderní kaprařina ubírat a není možné stát bokem. I když je v tomto článku začleňená jedna foto výrobku- šňůra NIKL, tak ať dělám co dělám, nejsem si vědom, že by je někdo u nás vyráběl.

    #258413
    venca97
    Účastník

     Mohl by mi někdo z vás doporučit nějakou konkrétní šňůru, kvalitu za rozumnou cenu …. zatím se mi asi nejvíc libí nikl a imperial baits, ale je to všechno 1000 – 300m … díky za rady …

    Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
    • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.