Podzimní a zimní lov kaprů

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Podzimní a zimní lov kaprů

 • Toto téma obsahuje celkem 60 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel basnak a poslední změna proběhla před 9 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 61)
 • Autor
  Zápisy
 • #252963
  basnak
  Účastník

  Zdravím vás přátelé.
  Zakládám tu nové (teda aspoň doufám, že bude nové) téma ohledně podzimní a zimní kaprařiny jak na stojatých, tak i na tekoucích vodách. Venku už není tolik stupňů, voda už málokde přesáhne 10°C takže pro nás, ortodoxní kapraře, je u vody klid od věčných krmítek dopadajících na hladinu vody. Rozšiřují se naše možnosti lovu, kdy nemusíme hledět na to, jestli nás někdo přehodí a vzápětí nám vytáhne montáž z vody.
  Rád bych tady diskutoval o technice lovu, způsobu předkládání montáže, způsobu přežití v mínusových teplotách, jak se správně oblékat atd. Vkládejte fotky ze svých výprav.
  PS: V teple domova nic nechytíme 😎

  #252964
  basnak
  Účastník

  V ten den bylo snad nejkrásněji. Čistá obloha bez mráčků, ale v noci na teplotách nepřidá – ba naopak. 😈

  Přílohy:
  #252965
  Fit
  Správce

  Hoj,
  ty se znáš s Comitym tady z webu? To jsem nevěděl…, tak to je dobře, že takhle spolu chodíte, ještě navíc v takový kose, klobouk dolů 😉 . Pěkná fotka . Mně se do tý zimy nechce, přes noc už vůbec ne. Hlavně nevím, na jaký revír tady v mé blízkosti. Porušovat RŘ (chytat přes noc) se mi raději nechce kvůli ostudě 🙄 . Navíc nemám pro takové podmínky ani dobrou výbavu…

  Právě přemýšlím, že půjdu tento pátek dopoledne na pár hodin zkusit řeku. Kapři by tam měli brát v poho, místa mám vytipovaný dvě 😎 . Přemýšlím nad nástrahama, asi ještě zkusím halibut pelety, i když už je studená voda, tak si myslím, že by mohly dobře fungovat…

  Vezmu oblečení na lyže a půjdu, doufám, že nebude pršet 💡 , podle předpovědi by to mělo být v pátek dobrý. Co se týká mě, tak už letos maximálně párkrát na několik hodin, asi určitě nic dlouhodobýho… Už aby bylo zase jaro 🙁 .

  #252966
  Comity
  Účastník

  Zdravíčko pánové.
  Pro Fit:…. jj známe se tady z webu… 😆, on jenom procházel a chtěl se semnou vyfotit… 😉 😆 .
  Ne teď vážně. Je to super parťák a kamarád… 😈

  #252967
  Fit
  Správce

  [quote=“Comity“]Zdravíčko pánové.
  Pro Fit:…. jj známe se tady z webu… 😆, on jenom procházel a chtěl se semnou vyfotit… 😉 😆 .
  Ne teď vážně. Je to super parťák a kamarád… 😈

  Jasný… 😀 . A chytli jste něco? Krmíte v tomto období? Nebo chytáte spíše na náhodu, případně používáte PVA? Jaké jsou vaše top nástrahy v této době, jestli to teda není tajný 😉 .

  #252969
  basnak
  Účastník

  Aj jo záběrů jsme měli kolem 7. Za sebe můžu říct, že v tomto období krmím tak jak v létě. Pač se snažím spíše chytat jednotlivé kusy. Tak jestli chytání na náhodu, myslíš to, že to jen tak nahodím do vody 🙂 tak to ne. Vybírám si pečlivě místa kde položím montáž. Akorát už není tak snadné najít místo, kde kapr příjmá potravu. PVA nepoužívám jak v létě tak ani v zimě (nejsou peníze 😀 ) a zas bych musel vyzkoušet, které PVA se rozpouští i v chladné vodě – u některých ti tam zůstanou chuchvalce.
  Top nástrahy? Boilie. Jednoznačně nadlehčené.

  #252970
  Fit
  Správce

  Dík za odpověď. Myslel jsem to tak, že nahazuješ do svých oblíbených míst bez krmení (případně jenom s tím PVA). Právě si nejsem jistý, jestli teď mám použít PVA, protože si tou rozpustností už taky nejsem tolik jistý (v létě je to v poho, ale teď to možná bude horší). Ale můžu tam dohodit rukou, tak v poho…

  O jaké nadlehčené boilie se jedná? Dáváš k normálnímu nějakou nadlehčovací pěnu? Nebo půlku potápivého a půlku plovoucího? Případně nějaká spešl směs z lehkých komponent? To by mě zajímalo 💡 . Je mi jasný, že to děláš kvůli tomu, že to kapr lépe a zřejmě i hlouběji nasaje (a už si to tu myslím několikrát napsal).

  #252971
  basnak
  Účastník

  Ranní probuzení.

  Fotka z bivaku a pohled při prvním promnutí oka.

  Přílohy:
  #252973
  Comity
  Účastník

  Ale teď trochu k otázce:
  S krmením, no hlavně podle aktivity ryb. Ale v globále krmím cca tak jak v létě a část boilie většinou rozkrájím.
  Měl jsem (mám) tendence obalovat boilie i těstem ale nemám v to moc velkou důvěru hlavně kvůli větší atraktivitě a ataku menších ryb. Jinak 100% vedou nadlehčené nástrahy. PVA v zimě vůbec nepoužívám a v létě jen někdy – když si to žádá situace ( co jsem PVA punčochu zkoušel na poslední akci tak se sice rozpouštěla ale dělala „cucky“ a u suků se neroozpouštěla vůbec, jen zgelovatěla…)
  V tuto dobu je velmi důležitá lokalizace ryb a pečlivé předložení montáže.

  Pár foteček: tento kapřík už udělal radost i Bašňákovi…

  Přílohy:
  #252974
  Comity
  Účastník

  Po ránu byla „trochu“kosa

  Přílohy:
  #252975
  Comity
  Účastník

  Ale na signalizaci záběru to nemělo žádný vliv… 😉

  Přílohy:
  #252976
  Comity
  Účastník

  Poslední fotečka ať to tu moc „nezasírám“
  Co se týče těch nadlehčených nástrach tak dávám půlku plovoučky a půlku potápivé.

  Přílohy:
  #252977
  Fit
  Správce

  Klidně přidávej dál 😉 , fotky jsou fakt pěkný… Jinak můžeš jich klidně do jednoho příspěvku přidat víc, ale je to jedno, efekt je stejný… A díky za odpovědi 😎 .

  #252978
  basnak
  Účastník

  Jo taky používám někdy PP (půlka plovoučky, půlka potápky), ale při domácí výrobě boilie si udělám tak 20 nadlehčených — vkládám do nich polystyrenové kuličky, které kupuji u nás v rybářství. Poté jednu vždy odzkouším ve sklenici a pokud pomaličku padá ke dnu (né jako kámen) tak je to to pravé ořechové.

  Měl jsem za den kolem 10 záběrů, když jsem poprvé zkoušel štěstí v zimě.

  Přílohy:
  #252979
  basnak
  Účastník

  😈 S jednoplášťovým Hurricanem v zimě….

  Přílohy:
  #252990
  Nevy
  Účastník

  Pekne fotky 😉 😉 Mne osobne sa paci zimna rybacka asi najviac. A o to viac si cenim rybu chytenu v zimnom obdobi.

  #252991
  Fit
  Správce

  Čau,
  tak jsem v pátek nakonec nešel, protože nebyl čas. Dneska jsem to ale šel zkusit s tátou. Byli jsme tak asi 3h na našem oblíbeným místečku na řece. Za tu dobu se nám podařilo celkem 5 kaprů ;). Takže musím říct, že na toto období docela úspěch, je vidět, že ještě jdou… 😉

  Krmili jsme jenom trochu sterilovanou kukuřicí z plechovky a krmnými granulemi. Velikost kaprů sice jen mezi 40-50 cm, ale všechno krásné ryby. Na halibut peletu nic…, jestli bude trochu rozumný počasí, tak to asi ještě půjdu zkusit… 😉

  Přílohy:
  #252992
  Fit
  Správce

  A dnes byl jenom táta sám na stejném místě a 8 kapříků…, jde to snad líp než v létě 😮

  #252996
  Fit
  Správce

  Dnes jsem to nevydržel a byl jsem znova chvilku na řece. Na nadlehčenou kukuřici na vlasu 4 záběry, z toho 2 kapříci na břehu. Ten největší se mi bohužel po záseku vyháčkoval, hrčáky ale pořád pěkný, spokojenost. V pátek jdu zase 🙂

  #252997
  basnak
  Účastník

  😀 Jde vidět, že tě to celkem chytlo ten podzimní lov. Však proč ne taky, ještě nemrzne, ba naopak je krásně. Já jsem se včera vrátil od 4 denní relaxaci u vody. První dny bylo krásně slunečno, ale pak se zatáhlo a dva dny poprchávalo. Teplota vody 6°C, přes slunečný den kolísala kolem 7-9°C Záběrů jsem měl taky dost, kolem 25, ale sorta kapříků od 40 – do 65cm. Největší aktivita ryb po soumraku.

  Přílohy:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 61)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.