Používáte průběžné montáže?

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Montáže a návazce Používáte průběžné montáže?

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Mike a poslední změna proběhla před 12 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Autor
  Zápisy
 • #252553
  Fit
  Správce

   Používáte při lovu na boilie průběžné montáže? Případně, v jakých situacích je používáte? Většina rybářů podle mě loví na pevné montáže (myslím tím únikovku). Osobně když chytám na kratší vzdálenosti, tak jsem dost kaprů nachytal i na průběžnou montáž, používám ale většinou krmítko a návazec do 15cm. Když ale chytám na olovo, tak ve většině případů dávám také pevnou montáž 😉 . Zajímaly by mě vaše zkušenosti a co preferujete? 😉

   #252554
   Petr Koch
   Účastník

    Fit: Ve většině případů používám únikovku in-line olovo o gramáži 70- 110g, ale při lovu na krátko se mnohdy vyplatí nasadit průběžku s menším olůvkem nebo i větším a zarážkou na kmeni, kdy udice potom funguje jako úniková. Však to znáš, mnohdy kapři berou opatrně a spíš než pípnutí hlásiče uvidíš pohyb na špičce. Přes to, že může být lov na průběžnou montáž efektivnější, preferuji nesoustředění, relax a jízdy… 😉

    #252556
    Supina-P
    Účastník

     Fit:Osobně rád používám průběžnou montáž i když ji mám trochu přizpusobenou(po 20cm od obratlíku mám zadní doraz z plavačkové zarážky)Je to montáž s průběžným kroužkem,olovo dávám podle síly proudu od 150g víš .Na Labi chytáme s kámošem na místě kde se nahazuje do 50m.Kámoš používá motáž na pevno a chytáme oba zhruba stejné množství kaprů.Je fak,že ta průběžná je citlivější,dávám ji pro lepší pocit.Na krátko zaznamená každý drbanec.

     #252557
     Comity
     Účastník

      Fit: Většinou požívám únikovku v gramážích okolo 90g (výjmečně až 130g). Ale pokud chytám na menších stojácích tak většinou “zkouším” na jednom prutě únikovku a nadruhém průběžnou montáž (olůvka tak do 30g). Jak už tady bylo řečeno tak na “průběžku” zaznamenám i nepatrné záběry. Ve většině případů mám ale i tak na průběžné montáže krásné jízdy…

      #252560
      Fit
      Správce

       Když chytám na průběžnou montáž, tak mám ve většině případů taky pořádnej hrčák a je to stejný jako s únikovkou, a to většinou používám pouze krmítko o váze 30-40g. Když je dost ostrý háček, tak funguje spolehlivě i s menší zátěží. Budu zkoušet na řece na jeden průběžnou a na druhej únikovku (70-90g) a zkusím to porovnat. Teď jsem si byl obejít řeku a našel jsem si místo, kdo to asi začnu víc zkoušet a kde si myslím, že by mohly být ryby. Měl jsem vyhlédnuté jedno jiné, ale už tam všude sedí důchodci 😥 , takže tam radši krmit a chodit nebudu. Je to čím dál těžší najít místo, kde mi nikdo nebude chodit. To se mi určitě nepovede ani teď, ale snad tam nebude taková frekvence a neproflákne se to brzy. No, uvidím 😉 . Jinak díky za odpovědi 😉

       #257608
       Mike
       Účastník

        Já se nedávno k průběžné montáži vrátil a parádně si zachytal. A nešlo jen o malé kapry, svůj osobák jsem chytil také na průběžku. Na vodě, kde jsem chytal, to znamenalo více zdolaných ryb na břehu. Hlavně co se větších kaprů týče. U unikovky se mi stávalo, že kapr poté, co cítil odpor, zajel do podvodní džungle a dokonale se tam bud zamotal, nebo osvobodil. A průběžkou se mi toto nestávalo a kapři,světe div se, jeli spíš k hladině.
        Takže za mě rozhodně palec nahoru. Jinak pokud chytám na průběžku, mám úplně povolené vlasce. Takže na metodu prověšených vlasců, kterou jsem tuhle viděl u Steva Briggse a opravdu funguje. Ale bylo to přemáhání to tahle zkusit..ale po prvním úspěchu už je to v četnosti nastražení 50/50 s únikovkou.

        #257611
        Fit
        Správce

         Mike: Zajímavý poznatek (i to s těma prověšenýma vlascema) 😉 . Ono je asi to fixované olovo drží u dna, tak proto nejezdí k hladině… Zajímavé.

         #257613
         Mike
         Účastník

          Dle mýho, i když cítí píchnutí od háčku, tak tolik nepanikaří a nehledají úkryt, jako když za sebou vláčí 90-150g olovo. Ono na nezarostlých vodách by to asi nemělo význam, ale v hustých travinách je to opravdu výhoda.
          Tady je montáž, která se mi osvědčila:
          http://img7.rajce.idnes.cz/d0702/4/4996/4996162_a29a8a372505dd8d3f77708d0f5ad971/images/Fotografie04133.jpg” />
          Olověnka 80 cm, rychlovýměnný obratlík z kroužkem, 90g olůvko, gumový korálek, rychlovýměnný obratlík+převlek proti zamotání a návazec z potažené šnůrky Sufix Camo Skin + háček JRC connect 3 MBT velikosti 6.

         Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
         • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.