Přehrady a velké vodní plochy

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Přehrady a velké vodní plochy

  • Toto téma obsahuje celkem 14 odpovědí. Do diskuze (8 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Vylda a poslední změna proběhla před 10 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 15)
  • Autor
    Zápisy
  • #257174

    Nejraděj jezdím na kapry na přehrady proto bych si chtěl s vámi popovídat o lovu kaprů na těchto vodních plochách pište svoje zkušenosti atd. např. fandíte na těchto vodách velké krmné kampani nebo právě naopak nebo se rozhodujete podle aktuálních podmínek?

    #257176
    cttimata
    Účastník

      Zalezi vsetko od podmienok, niekedy len par guliciek, inokedy vacsie krmenie.

      #257181
      basnak
      Účastník

        Zdravím. S velkou vodní plochou, mám zkušenosti co by začátečník. Akorát o tom čtu články a sbírám informace co se komu osvědčilo. Většinou se dozvídám o několika kilogramových rozkrmených plochách na první zákrm. 10kg rozházaného boilie na ploše dvou fotbalových hřišť, už jsem taky někdy četl. No zajímavé 😀 zatím na to nemám prachy, takže si musím vystačit i s jedním kilem boilie. :mrgreen:

        #257182
        cttimata
        Účastník

          preto treba lokalizovat rybu a hodit asi 10 guliciek okolo montaze, myslim, ze vela ludi nema na to financie, aby krmili velke plochy 😉

          #257185

          Přesně jak zde píšete já teda osobně rozhodně nemám na to abych krmil 10kg boilies na den vždy si vezu tak 15kg na týden. Jednou bych ale chtěl porovnat rozdíl jak funguje pořádný zákrm a minimální.

          #257187
          basnak
          Účastník

            15kg na týden? To mám tak na celý rok 😆 Néé kecám tak cca 20kg za rok vyhážu do vody 😀 Z toho max. 4kg si beru na mušov, když tam jedu. 😎 Ale jo máš recht, taky bych to chtěl zkusit, jak na to ryby budou reagovat – jestli bych se vůbec celou sortou rybí obsádky prochytal až k těm největším. Ale moc tomu nevěřím.

            #257188
            Luba
            Účastník

              Osobně si myslím že velké množství boilies naházené do přehrady nemá žádný podstatný efekt a to proto že cejni, menší kapři a ostatní bílá ryba jsou schopni to do dvou dnů zcela rozebrat. Mnohem účinnější je pravidelné krmení menším množstvím např. 50ti koulí tak dvakrát až třikrát denně aby na krmném místě pořád něco bylo ale ne moc. Pokud vodu moc neznám nahážu si ještě kobrou „cestičky“ ke svému krmnému místu, čímž si zajistím že pokud budou ryby jen projíždět kolem moje místo najdou. Samozřejmostí je výběr místa za pomoci echolotu a velice účinné bývá zeptat se místních jak mají odpozorován průjezd a braní ryb v určitou dobu. Když jim pochválíte vercajk, způsob chytání a třeba i úlovek bývají zpravidla sdílní (někdy až moc). Na velkých vodách se musí počítat s tím že velké ryby půjdou nejdřív až tak druhý, třetí den. Obvyklejší je 4-5 den. Zpravidla si krmím dvě až tři místa v dosahu různým boilím a když se místo „vyčerpá“ nebo ho obsadí bílá ryba přejdu plynule na další místo.

              #257192

              Basnak- tak to je docela mazec 😆 no ale tak každej chytáme jiným stylem.

              Luba- jak píšeš tak to funguje dřív nebo i ted to tak někdy dělám, ale minulou sezonu se my na přehradě pravidelně stávalo že jsem neměl šanci kapry udržet na místě kvůli tomu že jsem měl málo krmení. Vždy najeli začali sbírat a samozřejmě přicházely i záběry,ale vždy jen určitou dobu a pak ryby prostě odjeli jinam nepomohlo ani přikrmování po každém záběru. Nevím jistě jestli to bylo kvuli krmení a nebo jiným vlivem, ale já si myslím že tím krmením.

              #257194
              Black pepe
              Účastník

                Nazdar chalani 😉 okrem pár kratších výprav z jari na rieke vadšinu mojich výprav trávim s partákom na priehradách z rozlohou do 600ha,, Čo sa týka lovných miest tie zakladáme 3-4 podla situácie,reliefu dna a taktiky ktorú sme si na danú lokalitu zvolili.
                Pri troch miestach zakladáme v strede jedno velké spoločné kde máme každí po jednom prúte (tieto miesta sú často cez 300m na vode)pričom tento flek ktorý povadšinou tvorí lavica či dlhšie tiahnuca sa hrana prekrmujeme vadším množstvom krmenia a montáže pokladáme bud na okraje hrany alebo striedavo pred a za hranu.Na takomto mieste dodržiavame medzi našimi montážami vzdialenost cca 20m.Na krmenie takejto plochy prvé dni krmime partiklom tvoriaci kukuricu,repku tygrí orech a denne prihadzujeme plošne okolo montáži boilies.Dalšie dve miesta sú solové a často bývajú po našich bokoch niekedy menej niekedy viacej metrov od brehu.Ako som už písal záleží od situácie a reliefu dna.Tieto solovky zakrmujeme bodovo boilies a tygrákom v menšom množstve,neskôr podla záberov.Na solovkách nechávam montáž ležat 24-36hodín v kuse a v tomto časovom rozmedzí iba dokrmujem,nesnažím sa toto miesto rušit prevážaním samozrejme pokial dovtedy nieje záber 😉
                Každá voda je iná a platia na nej rozdielne pravidlá a finty,,niekde sa oplatí prikrmovat partiklom vo vadšom niekde naopak partikel z dôvodu velkého počtu menších kaprov vynechávame a krmime čisto boilies vadších priemerov.Niekde trvá dlhšie kým ryby zareagujú na krmenie a naopak niekde sa dá spravit záber už prvú noc 😉 Mám rád skôr ten druhí prípad 😀 😀

                #257199
                Luba
                Účastník

                  Kaprnak: Krmením to mohlo být, ale zpravidla mají ryby na velkých vodách „jízdní řád“ a dost pravidelně se přemisťují. Třeba na úzké a dlouhé přehradě jako je např. Trnávka bývaly na našem místě záběry od velkých ryb celkem pravidelně ráno kolem páté a večer po osmé. Takže ráno jeli kapři na přítok a večer do přehrady. Zdržet je na místě by bylo asi skoro nad naše krmné možnosti, takže jsme se soustředili na ty hodiny kdy projížděli a tak hodinu dopředu krmili. Bylo to dost účinné a dostali jsme několik pěkných ryb přes 12kg. Jenže po změně počasí bylo všechno jinak asi proto, že přestali kapři vyjíždět na přítok. Někdy je to prostě věda a krmení je jenom jedna část úspěchu.

                  #257201

                  Luba- jj tak takhle nějaak jsme to měli krmily jsme taky když jsem věděli že najíždí jenže mě hrozně štavlo že jsme měli málo krmení na to aby jsme je udrželi.

                  Jinak Trnávku znám jezdil jsem tam vždy na dovolenou s našima na koule jsem to tam nezkoušel jenom klasicky na feeder nebo vláčka. Věřím tomu že tam ale velké ryby jsou protože mimo jiné tam jezdí i pan J.Těšínský který my říkal že tam nějaké ryby do 15kg dostali.

                  #257220
                  Gaza
                  Účastník

                    Ahoj, tato otazka mě dost zajímá. Chtěl bych se zeptat na to jak chytat když přijedu např. na Slapy, nalevo voda, napravo voda, přede mnou voda. Echolot nemám, loďku nemám, kila boiliesu bohužel taky ne. Upřímně přiznám že prostě vyberu směr a nějakou vzdalenost a prostě krmím pomocí kobry a pva pytlíku. Kam to padá netuším. Jde to dělat jinak?

                    #257222
                    Fit
                    Správce

                      Gaza: Ahoj, no bez loďky a echolotu je to na velkých vodách těžké. Zvláště tehdy, když tu vodu vůbec neznáš. Pokud je to tak, jak píšeš, tak máš v podstatě dvě možnosti. První je, že budeš prostě chytat naslepo, jak říkáš, nahodíš někam a budeš se snažit si to kolem montáže trochu prokrmit a budeš doufat, že to je dobré místo 🙂 .

                      Druhá možnost je ta, že se třeba zeptáš místních rybářů, zda by ti neporadili, protože ti většinou vědí, kde je přibližně jaká hloubka, zda jsou někde nějaké velké vázky atd. Otázka však je, jestli ti budou chtít poradit 🙂 .Takže pokud nemáš člun ani echolot, tak bych se snažil dozvědět co nejvíce od místních rybářů. Taky je můžeš trochu sledovat, jak třeba chytají oni… 🙂 Není to sranda na velkých vodních plochách, já sám moc zkušeností nemám, ale dělal bych to takhle, kdybych neměl k dispozici echolot a loď…

                      #257227
                      basnak
                      Účastník

                        Gaza: Zdravíčko. Rozhodně to jde. Ale není to zas tak jednoduché na tak velkých vodách bez echolotu a loďky. Možná někde na internetu existují staré mapy, ve kteréch je zakreslený původní reliéf dna. Pokud ne, zkus si najet na mapy.cz vyhledej si lokalitu a s velkým přiblížením bych hledal světlejší místa, které by měli značit mělkčí místa. Na taková místa bych se zaměřil a pak je prohazoval markerem a zkoumal hloubku a reliéf dna.

                        Tady třeba jsem našel něco zajímavého v tom reliéfu.
                        Pokud ti ani tohle nepomůže, pak ti nezbývá nic jiného než se ptát místních, začni třeba pochvalou nádobíčka 😆

                        #261508
                        Vylda
                        Účastník

                          Velký zákrm je super já boilie kupuji pouze jako nástrahu na krmení si vyrábím svoje boilie. Nejlepší je to v létě nebo začátkem září kdy dělám hodně smradlavé boilie z toho co najdu doma 😉

                        Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 15)
                        • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.