Prosím o názor, radu – Shimano Aerlex, Daiwa Black Widow, Okuma Custom black

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Prosím o názor, radu – Shimano Aerlex, Daiwa Black Widow, Okuma Custom black

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 6 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Zápisy
 • #263451
  Martens
  Účastník

   Jedná se o navijáky. Shimano Aerlex, Daiwa Black Widow, Okuma Custom black. Nemáte prosím někdo zkušenosti? Nebo známého, který je má? Chtěl bych koupit nové navijáky. Vím že to není nijaká cenová raketa, ale než kupovat něco, s čím pak nebudu spokojený, raději se zeptám. Dík za každou radu, nebo tip. 🙄

   #263452
   Fit
   Správce

    Ahoj,
    no jestli myslíš teď ty nové Shimano Aerlex, tak ty vypadají po stránce designu moc hezky, ale ještě jsem s nimi nemotal (jen se starými verzemi). Je ale třeba brát v potaz to, že je to u Shimana takový základní model. Jestli to chceš na chytání a ne třeba jen na házení spombem, tak bych doporučoval raději připlatit a koupit si Ultegry. Pokud nechceš utrácet za nové, tak bych se nebál vzít třeba nějaké bazarové (po osobním vyzkoušení samozřejmě).

    Black Widow BR je takový univerzál, lehčí kaprařina, používá se např. i na lov dravců. Tu Okumu jsem v ruce nedržel, nevím…

    Dost záleží, co od toho navijáku očekáváš. Budeš s tím stahovat těžká olova? Lov na řece v proudu? Vyvážka nebo dlouhé nahazování? To jsou otázky, na které je třeba si odpovědět a podle toho vybrat vhodný naviják, protože aby tu případnou zátěž snesl, popř. abys sis nekoupit třeba něco zbytečně naddimenzovaného pro Tvoje potřeby/chytání.

    #263453

    Z této cenové jediné Tica.

    #263454

    Ahoj,
    já osobně mám daiwy black widow 5500A a můžu říct, že jsou parádní. Hladký chod navijáku, velká kapacita a pěkně zpracovaný design. Navijáky mají tvrdší brzdu i při povolení, takže se cívka při záběru ryby trochu hůře otáčí. Tvrdost brzdy, ale oceníš při zdolávání. S ostatními navijáky nemám zkušenosti, tak nemůžu porovnat.

    #263455
    Martens
    Účastník

     Díky všem. Každý názor beru. Jde mi opravdu o lehčí kaprařinu. Spíš odhoz, než vyvážka. Olova do 100 g ale hlavně spolehlivá brzda. Do zahraničí nejezdim, takže ryby do 20 kg. Kdyby se našel ještě někdo s poznatkem, budu rád. Díky.

     #263456
     Fit
     Správce

      Ještě když jsme u té Daiwy, tento jsem v ruce měl a za ty prachy se mi zdál dost v pohodě v poměru cena/kvalita: http://www.uhabakuka.cz/index.php?ma=artdet&de=15677

      Jak moc to ale vydrží, nevím, je to model 2016 a nějaké dlouhodobé zkušenosti asi těžko budou… Zkus se na něj někde podívat v obchodě.

      Jinak v této cenové relaci s tou Ticou Scepter asi určitě chybu neuděláš.

      Dobré ohlasy jsou taky na Delphin Odysea, dají se k ní dokoupit i karbonové podložky do cívky a brzda tam je pak naprosto super. Doporučil bych k nim dokoupit i cívky 9 000, protože ty 10 000 jsou extrémně hluboké. Já tyhle navijáky budu kupovat bráchovi na jaře, jsou s nimi dobré zkušenosti.

     Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
     • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.