prosím o radu

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Boilies a pelety prosím o radu

 • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 14 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 16 příspěvků - 1. až 16. (celkem z 16)
 • Autor
  Zápisy
 • #252705

  ahoj, prosím o radu. Chystáme se s kamarádem na týdenní dovolenou u vody, ns boilies nemáme skoro vůbec žádné zkušenosti. Chystáme se na revír 401 011 Sázava 5. Chtěl bych poradit ohledně množství za krmení, jak zakrmovat, jestli kombinovat boilies třeba s kukuřicí atd. každá rada drahá. Díky

  #252706
  Fit
  Správce

   Ahoj,
   díval jsem se na ten revír na mapě a nevypadá to špatně 😉 . Pokud chcete chytat kapry a nemáte tolik zkušeností s lovem na boilies, tak bych doporučil následující taktiku:

   1) Najít předpokládané místo výskytu kaprů, klidně si rozkrmte více míst, pokud to tam neznáte. Jste-li dva rybáři, tak každý třeba jiný úsek řeky.
   2) Krmil bych klidně ve větším množství vařenou kukuřicí, nevím, jak je to moc velká řeka, ale tak 10l kýbl kukuřice denně.
   3) Pokud budete chytat na boilies, tak stačí ty kuličky rozházet v lovném místě, berte v potaz také sílu proudu a případně krmte vždy o několik metrů výše nad Vaším místem (platí samozřejmě i pro tu kukuřici).

   Je třeba hlavně vydržet, protože se může stát, že na ten boilies nebude moc záběrů, ale pak to bude stát za to, když to přijde. Ale co tak mám zkušenosti s řekou, tak většinou kapři začnou přijímat boilies velmi brzy a týden je dost dlouhá doba na to, abyste něco chytili. Samozřejmě tam ale ti kapři musí být 😉 . Můžete taky chytat na kukuřici vlasovou metodou, když to na kuličky nepůjde. Většinou ale na kukuřici bere více menších kaprů, ale může to vzít i větší. Těžko radit, když to tam přímo neznám. Na řece je často dobré najít koryto a tam ti největší kapři často proplouvají.

   Přeju hodně úspěchů a kdyžtak se ptej klidně dál 😉

   #252709

   10l kýbl kukuřice denně a kolik přibližně kolik kg boilies k tomu, nazačátku asi víc a potom jen dokrmovat? Jakou příchuť boilies koupit?

   #252710
   Fit
   Správce

    [quote=”gaza”]10l kýbl kukuřice denně a kolik přibližně kolik kg boilies k tomu, nazačátku asi víc a potom jen dokrmovat? Jakou příchuť boilies koupit?

    No, co se týká boilies, tak s tím to nemusíš tolik přehánět, pokud budete krmit tou kukuřicí. Samozřejmě by šlo krmit i třeba jedním kilogramem boiliesu denně, ale ne každý si to může dovolit a určitě to není třeba. Někdy méně znamená více. Podle mě je ideální krmit pomocí PVA materiálů a třeba ke každé montáži vždycky přihodit hrst kuliček. A po každém záběrů vždycky znova kuličkama přikrmit.

    Co se týká druhu a příchutě, tak většinou vždycky zkouším jeden druh na masové bázi a druhý nějaký “sladší”. Moje osvědčené jsou třeba losos-sardinka a např. Scopex, který mi funguje pořád. Ale záleží na více věcech. Ono někdy na tom druhu ani tak nezáleží, pokud ty ryby žerou. Když ale vezmeš dva druhy, tak třeba zjistíš, na co více berou. Je to prostě o tom, zkoušet a zkoušet. Každý rybář si časem najde to svoje, ale stejně často zkouší dál a dál. Takže asi tak… 😎

    #252711
    Gaza
    Účastník

     tak budeme zkoušet díky moc, napíšu jak to dopadlo 🙂

     #252712
     Gaza
     Účastník

      hele Fite, píšeš 10l kýbl kukuřice denně, kolik to může být cca kg?

      #252713
      Black pepe
      Účastník

       asi myslel 10kg kýbel uvarenej kukurice tak 10kg 😉

       #252714
       basnak
       Účastník

        Gaza: A jde vám o kapry nebo o cejny? Díval jsem se na vaše stránky, kde se věnujete spíše lovu cejnů !!! Pokud vám jde o velké cejny val te tam krmení od řepky, naklíčené pšenice, kukuřice se sladkým základem. První na místo spíše dojde plotice, pak možná karas, menší cejn (malý), pak vám tam najedou ty velké lopaty od 45cm a víc…No a pak pokud tam zbyde krmení, tak na lovné místo dorazí hejno kaprů a vytlačí všechny bílé ryby. Cejny jde lovit jak na boilie z rybích mouček tak na sladké, ale více záběrů budete mít na sladké boilie menšího průměru.

        #252715
        Gaza
        Účastník

         ne ne, jde nám o kapry, cejn team jsme spíš proto, že se nám pořádný kapr ještě neoběsil na hačku:-) Carp teamu je miliarda ale takovej cejn team to je jiná 🙂
         To jako na dovolenou s 70 kg kukuřice, tak to bude masakr…

         #252716
         Fit
         Správce

          Co se týká toho kýblu, tak jsem myslel zrkátka tokový ten standardní kýbl na 10l (je to na tom kýblu většinou napsaný). Ono když budeš mít 10kg tvrdé kukuřice a uvaříš jí, tak z toho bude určitě víc než 10l vařené kukuřice. Prostě bych tam házel jeden celej plnej kýbl denně 😉 . Byl jsem včera pryč, tak píšu až dnes… 😉

          #252808
          line.zeman
          Účastník

           Čau chtěl bych se zeptat jak mam nechat ztvrdnout boilie protoze pokazde me splesnivi at sou doma nebo venku?
           🙁

           #252809
           Fit
           Správce

            [quote=”line.zeman”]Čau chtěl bych se zeptat jak mam nechat ztvrdnout boilie protoze pokazde me splesnivi at sou doma nebo venku?
            🙁

            Když budou v prodyšné síťce a v suchu, tak by plesnivět neměly. Budou jenom tvrdnout. Jak jsi to skladoval? V čem?

            #252810
            line.zeman
            Účastník

             V sitce od brambor z dirkama a venku polozeny na balkone a stejte splesnively

             #252811
             Fit
             Správce

              [quote=”line.zeman”]V sitce od brambor z dirkama a venku polozeny na balkone a stejte splesnively

              Aha, píšeš, že byly položený, možná by bylo vhodnější to spíše pověsit za tu síťku, ale nevím. Když jsem to takto měl, tak se mi ještě nestalo, že by mi to splesnivělo. Dalším problémem by mohlo být to, že ty kuličky byly málo uvařené…

              #252812
              line.zeman
              Účastník

               To asi byly a jak mam pridelat boilie na haček když too nemám navázany?diky za odpověd

               #252813
               Fit
               Správce

                [quote=”line.zeman”]To asi byly a jak mam pridelat boilie na haček když too nemám navázany?diky za odpověd

                Ahoj,
                podívej se na tohle video: http://www.lovkapra.com/view.php?nazevclanku=jak-navazat-montaz-video&cisloclanku=2008060001

               Aktuálně je na stránce zobrazeno 16 příspěvků - 1. až 16. (celkem z 16)
               • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.