Prut a naviják na přehradu

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Prut a naviják na přehradu

 • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mick a poslední změna proběhla před 10 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Autor
  Zápisy
 • #261066
  xmeek
  Účastník

   Zdravím vás přátelé
   Potřebuji poradit s nákupem nového prutu a navijáku rozhodl jsem se investovat co kus to 5000 Kč 2xprut dvou dělička první očko mn.50mm pořádný odhoz 3-3,25lb 2x Naviják do 10000 Kč s volnoběžnou brzdou Budu lovit hlavně na přehradách tak asi každý pochopí že je potřeba
   se do prutu pořádně opřít a poslat to co nejdále prosím o nějaké zkušenosti co si v tom nepřeberném množství vybrat děkuji za odpovědi.

   #261067
   Fit
   Správce

    Ahoj,
    pochopil jsem to dobře tak, že za každý prut 5000 Kč?

    Co se týká navijáků, tak bych vzal být Tebou Shimano Ultegra 10000 a nebo Shimano Big LC, pokud preferuješ baitrunner. Případně nějakou Daiwu (v těch se tolik nevyznám, ale jsou tam jistě pěkné kousky na výběr), pokud do toho člověk investuje více peněz, tak bych jiné značky asi nebral.

    #261068
    xmeek
    Účastník

     Ano co kus to 5000 Kč naviják jsem odhadl dobře, největší problém jsou pruty.

     #261069
     Fit
     Správce

      Ok, tak to jo. Z navijáků si určitě vybereš, co Ti bude vyhovovat. Já bych si osobně vzal Ultegru bez baitrunneru.

      Co se týká prutů, tak máš pravdu, ono je to dost o každém rybáři, nejlíp by jsi udělal, kdyby jsi si pruty někde osahal a rozhodl se sám. Správě jsi napsal, že budeš asi potřebovat něco okolo 3-3,5 lbs, aby jsi s tím mohl dávat dlouhé náhozy. Já třeba osobně chytám spíš na menších vodách a mám 2,75 lbs pruty, tak asi pro Tebe nemám žádný tip. Ale věřím, že až si to tu přečtou ostatní, tak že Ti něco poradí, s čím třeba mají zkušenosti. Kdyby mě něco napadlo, tak ještě večer napíšu 😉 .

      #261070

      Ja vlastnim navijak Shimano Ultegra xtb 14000 a k tomu mam proutky Sonik SK4xtr 2,75lb a tuhle sestavu ti mohu klido doporucit..🙂

      #261072
      Fit
      Správce

       Nevypadá vůbec špatně třeba tenhle prut: http://www.ukaprika.cz/pruty-kaprove-delene–2-dily/2609-sportex-kaprovy-prut-sportex-specimen-carp-3-lb-12ft.html

       Ale jak jsem psal, nemám s tím zkušenosti, jestli by nebylo lepší si počkat třeba na nějakou rybářskou výstavu a vyzkoušet si to tam. Případně zajet někam do větší kaprařské prodejny a tam se na to podívat, zkušení prodavači jistě doporučí a rádi ukáží. To bych asi udělal já, podle mě nejlepší varianta 😉 .

       #261080
       Mick
       Účastník

        Na odhoz jsou zbytečný velký cívky, bohatě stačí velikosti do 6000, mám Ultegry 5500 XTC (http://www.tomas-carpio.cz/d-2x-navijak-shimano-ultegra-5500-xtc-novinka-akcni-cena-na-2ks.html) a spokojenost maximální.
        U prutů těžko radit každýmu sedne něco jinýho, jak psal Fit je lepší si ho napřed osahat pokud nemáš vybraný nějaký konkrétní modely.

       Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
       • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.