Prut+naviják

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 13 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
 • Autor
  Zápisy
 • #256663
  karloss
  Účastník

   Zdravím všechny zde na fóru.Začínám rybařit a potřeboval bych znát Váš názor na tuhle sestavu (na kapry) co jsem si vybral.Zatím ještě nekoupil.Prut 3,6m 2,75lb http://www.rybashop24.com/Pruty/Blue-One-Telecarp.html?listtype=search&searchmanufacturer=141ce1debce1fbbc97c6188d2f55b2e4
   Naviják http://www.foretfishing.cz/longbow-50-5-1

   #256665
   Fit
   Správce

    Ahoj,
    co se týká volby navijáku, tak si myslím, že chybu určitě neuděláš. Pokud chceš v této cenové relaci naviják s baitrunnerem, tak podle mě nemůžeš koupit nic lepšího než ten Longbow od Okumy. Táta je má už asi 3 roky a naprostá spokojenost, ty navijáky znám a reference jsou na ně také výborné. Zatím každému, komu jsem je doporučil, tak byl spokojen. Jsou samozřejmě i mnohem lepší, ale už v úplně jiné ceně. Pokud cena/kvalita, tak tady ta Okuma je ok 😉 . Jinak pokud by jsi chtěl naviják jenom s přední brzdou, tak bych ti doporučil naviják Tica Scepter, cena je o trochu vyšší, ale jsou to velmi spolehlivé navijáky, viz. třeba téma zde: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=9&t=388

    Co se týká toho prutu, tak zkušenosti nemám. Je to teleskop, takže to určitě nebude pracovat jako dělený prut. Možná by jsi mohl specifikovat, kde s tím hodláš chytat? Jaké vody? Jak daleké náhozy, jak velké ryby předpokládáš atd? Obecně bych řekl, že pokud začínáš s rybolovem a z nějakého důvodu nechceš dělený kaprový prut, tak by to mohlo stačit. Já osobně preferuji děličky, ale dřív jsem taky chytal s teleskopama, ale už mě to přešlo. Na to si každý potom přijde sám, co mu vyhovuje a co ne. Takže to možná zkus upřesnit ten dotaz ohledně těch prutů. Pokud by jsi chtěl poradit ohledně nějakých levných dělených kaprových prutů, tak klidně poradím a dám nějaké tipy. Za tisícovku se dá dneska sehnat pro začátečníka určitě dostačující dělička, vhodných modelů je dost 😉 .

    #256666

    S tím navijákem souhlasím s fitem.
    A k tomu prutu je důležité jak a na co ho chceš používat, ale sám osobně když bych začínal tak bych si vybral kratší prut se zátěží tak 60-100g a asi 2,40m. Na pohled se my zdá totiž tenhle prut co sis vybralů dost neprakticky. Nebo jak říká fit trošku zainvestuj a vyber si nějaké levnější dělené pruty.

    #256668
    karloss
    Účastník

     Chlapi díky za snahu poradit.Budu chodit nejčastěji na štěrkovnu..Kapr,candát,štika.Přečet jsem už toho hodně asi ty děličky jsou určitě lepší ale jde mi o skladnost tak proto tele.Klidně bych i připlatil cca 1000,-ks pokud máte nějaké tipy sem s nima.

     #256669
     Fit
     Správce

      Ok, tak já bych se toho teleskopu, co odkazuješ nebál 😉 . Ono těch teleskopických prutů je strašně moc a často je to hodně podobné, alespoň co mám zkušenosti. U těch prutů je nejlepší, když si je můžeš osahat někde v obchodě, protože každému sedí něco jiného. Jak už tu psal Kaprnak, ten teleskop, co chceš, je ve stejné délce jako běžná dělička (3,66 m). Je pravda, že s kratším prutem se lépe manipuluje, ale s delším prutem zase lépe nahodíš dál od břehu. Obojí má svoje klady i zápory.

      Podívej se taky na toto téma tady na fóru, nějaké odkazy na pruty jsem tam tenkrát dával taky: Teleskop na kapry.

      Jen tak pro inspiraci (možná pro začátečníka až zbytečný luxus, ale dávám k zamyšlení), já si na krátkodobé chytání pořídil krátké dělené pruty Chub Outcast 9ft Stalker viz.: http://www.lovkapra.com/kaprarske-forum/viewtopic.php?f=9&t=396. Cena už je ale vyšší, asi 1.800,- ks. Tyto děličky mají jenom 2,7 m a nízkou libráž kolem 2 – 2,25 lb. Skladnost je výborná, když to dáš na půl do futrálu, tak se s tím dá i jezdit na kole a je to v pohodě. Jsou to zkrátka takové dost univerzální pruty a vychutnáš si na tom i menší ryby, přesto ty pruty mají dostatečnou sílu i na větší kusy. Kdyžtak ti sem dám i nějaké fotky, pokud by ty pruty zajímaly.

      Pokud ale chceš do začátku ten teleskop a raději delší kvůli delším náhozům, tak klidně běž do toho, co jsi tu odkazoval. Případně můžeš vzít nějakej jinej obdobnej teleskop v v délce 3 nebo 3,30 m. A co se týká té gramáže u teleskopů, tak jestli vyloženě nutně nepotřebuješ nahazovat moc daleko od břehu, tak bych volil prut do max 80g, popřípadě 2,75 lbs. Ono si totiž na moc tvrdých a silných teleskopech zase tu rybu tak nevychutnáš jako na jemnějším prutu.

      #256670
      Fit
      Správce

       Podívej, tady máš nějaké teleskopy kolem té tisícovky, ale jak velký rozdíl bude oproti tomu Blue One Telecarp, to nedovedu posoudit, chtělo by to porovnat si je v ruce. Dost možná to bude hodně podobné, jenom za jinou cenu. Ale může se i lišit. Těžko takhle říct…

       Tady ty pruty:
       http://www.rybarskepotreby-shop.cz/prut-dam-super-natural-tele-carp-360-cm-2-75-lbs-2611.html
       http://www.parys.cz/prut-matrix-telecarp.php?_ShopSearch

      Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
      • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.