Rada nad zlato

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (6 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Nevy a poslední změna proběhla před 12 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Autor
  Zápisy
 • #252801
  rosomák
  Účastník

  Dobrý den.Chtěl bych poprosit všechny kapraře o radu.Chytám prvním rokem na pelety pod háček a všichni velcí kapři se mě vypínají a to většinou u břehu.Chytám na tuto montáž.Hlavní vlasec,průběžna stovka lítačka,zarážka z ventilkumky a od ní v délce 10cm dvojka háček.Pelety vážu do obloučku háčku.Policajta dávám tak 30cm pod prut.Povolím brzdu nebo bajt.žádný kapr se mě nevypnul na dálce ale opravdu všichni u břehu.Ryby chytám již 40 let,ale s tímto si navím rady.Kde dělám chybu.Děkuji za radu.

  #252803
  Fit
  Správce

  Ahoj,
  a co používáš za prut a jaký máš vlasec? Jaký háček konkrétně používáš? Třeba je to v tom háčku, na větší vzdálenost funguje průtažnost vlasce a na rybu není kladena taková síla, jako když je potom u břehu. Třeba se ta ryba chytne jenom za kraj tlamky a vyřízne se.

  Taky bych zkusil na jeden prut použít klasickou únikovou montáž. Zkoušet jiné háčky a různé délky návazců, je třeba to vyzkoušet a uvidíš sám 💡 .

  #252804

  Používám děličku 3,90 a 3,5lb.Vlasec Minardi 0,28.A díky za radu.

  #252806
  Fit
  Správce

  [quote=“koza“]Používám děličku 3,90 a 3,5lb.Vlasec Minardi 0,28.A díky za radu.

  Domnívám se, že to bude opravdu v tom háčku nebo délce návazce. Takže určitě vyzkoušet a taky vyzkoušet klasickou únikovou montáž. Ať se daří .

  #252817
  Black pepe
  Účastník

  Jednoznačne montáž!!!!!!!!!

  #252818
  matias17
  Účastník

  v prvom rade by som skusal zmenit hacik za volaky iny, ked nepomoze zmenil by som dlzku nadvazca, dlzku medzi hacikom a nastrazenou peletou alebo boilies a vyskusal by som na tvojom mieste dat aspon jednu udicu na olovo na pevno

  #252819
  matias17
  Účastník

  zabudol som napisat ze by mohlo este pomoct keby das vlasove rovnatko

  #252916
  Nevy
  Účastník

  Je to sposobene uricte tvojou montazou pouzivaj pevnu montaz. Mozno skus iny hacik a jednoznacne vlasove rovnatko ci uz zo zmrastovacej buzirky alebo origos od CARP´R´US Mounth Snagger. Osobne mam ale radsej buzirku. 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.