Rady

  • Toto téma obsahuje celkem 15 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 14 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 16 příspěvků - 1. až 16. (celkem z 16)
  • Autor
    Zápisy
  • #252497
    Petr Koch
    Účastník

      Vzhledem k tomu, že jsem jelito, potřebuji poradit jak vložit fotku do profilu. Dostal jsem se tak daleko, že jsem vložil velkou a opravdu se mi moc nechce pátrat po tom jak ji zmenšit. Dík
      Nejraději bych ji zaslal e-mailem 😀

      #252500
      Fit
      Správce

        [quote=”Petr Koch”]Vzhledem k tomu, že jsem jelito, potřebuji poradit jak vložit fotku do profilu. Dostal jsem se tak daleko, že jsem vložil velkou a opravdu se mi moc nechce pátrat po tom jak ji zmenšit. Dík
        Nejraději bych ji zaslal e-mailem 😀

        Ahoj,
        jde to jednoduše. Nahoře klikneš na Uživatelský panel>>Profil>>Avatar a tam musíš nahrát fotku o max. rozměrech 130x130px a velikosti max. 20kb. Jestli fotku neumíš zmenšit v programu, tak mi ji pošli na e-mail: lovkapra@centrum.cz a já ti tu fotku pošlu zpátky zmenšenou. Nahrát si jí tam asi musíš pak sám, protože nevím, jestli to můžu udělat i já jako Admin, žádnou funkci jsem na to nenašel a bez tvého hesla se tam asi nedostanu. Takže klidně pošli na mail a já ti pošlu zmenšenou.

        Jinak je to i částečně moje chyba, asi bych měl vypracovat nějakou nápovědu, aby to bylo jasnější. Jsem na tohle línej, tak snad časem. Ale určitě se nám to společně povede 😉 .

        #252502
        Petr Koch
        Účastník

          Máš ji v e-mailu a ještě se zeptám, kam se dají naházet v profilu moje egofotky s prasátkama?

          #252504
          Fit
          Správce

            [quote=”Petr Koch”]Máš ji v e-mailu a ještě se zeptám, kam se dají naházet v profilu moje egofotky s prasátkama?

            Máš ji na mailu zmenšenou 😉 .

            Co se týká těch fotek, fórum neumožňuje galerie. Můžeš si však založit galerii na hlavní stránce LovKapra.com. Je tedy třeba být registrovaný i na webu (fórum totiž s webem nespolupracuje, takže musí být registrace dvojí). Nápověda k nahrávání fotek je zde: INFORMACE O FOTOGALERII NA LOVKAPRA.COM

            Jinak, pokud ti to nepůjde nebo to nepochopíš (chápu, že to není nejjednodušší 😕 ), tak mi všechny fotky můžeš poslat na e-mail a já je tam vložím. V tomto případě mi ale musíš poslat své uživ jméno a heslo na webu (ne to, co máš zde na fóru), jinak se tam nedostanu. Poté si heslo můžeš třeba změnit. Dělám to tak u více lidí, kteří to sami nezvládnou 😉

            #252505
            Fit
            Správce

              No vidíš, jsi borec 😎 , koukám, že máš už ve fotogalerii i fotky. Tak fajn 😎

              #252506
              Petr Koch
              Účastník

                Fit: chtěl jsem tam nabouchat, všechny slušnější ryby z posledních čtyř sezón, ale nějak se mi nedaří a chroustlo to jen tři ludry někdy z roku 2005… 😀

                #252508
                Fit
                Správce

                  Ok,
                  všechny poslané fotky máš ve fotogalerii. Nedával jsem k nim ale popisky, protože jsem to dělal hromadně. Jestli si je tam chceš přidat, tak stačí být na webu přihlášený a otevřít si svoji fotogalerii, potom máš u každé jednotlivé fotky odkaz Edituj. Když na něj klikneš, tak si to můžeš přepsat. Posílám fotku, jak to vypadá 😉 .

                  #252511
                  Petr Koch
                  Účastník

                    Fit: dík, jsem to hned popsal. ještě mi pár pěkných chybí, ale není všem dnům konec. Pěkně jsem si na ty ludry šupinatý zavzpomínal, dali mi spoustu pěkných zážitků

                    #252514
                    Fit
                    Správce

                      [quote=”Petr Koch”]Fit: dík, jsem to hned popsal. ještě mi pár pěkných chybí, ale není všem dnům konec. Pěkně jsem si na ty ludry šupinatý zavzpomínal, dali mi spoustu pěkných zážitků

                      Nemáš zač, když budeš zase nějaký mít, tak ti je tam klidně naházím stejným způsobem 😉 .

                      #252897
                      basnak
                      Účastník

                        Hola hej Fit.
                        Ty prosímtě, nějak mi blbne vkládání fotek do fotogalerie. Pořád mi to háže chybu, že se nepodařilo vygenerovat náhled obrázku. Co s tím ? 😥

                        #252901
                        Fit
                        Správce

                          [quote=”basnak”]Hola hej Fit.
                          Ty prosímtě, nějak mi blbne vkládání fotek do fotogalerie. Pořád mi to háže chybu, že se nepodařilo vygenerovat náhled obrázku. Co s tím ? 😥

                          Ahoj,
                          vím, čím to pravděpodobně bude. Tvoje fotky mají příponu .JPG, galerie umí vzít pouze příponu s malými písmeny, musí tedy být přípona .jpg. Jestli nevíš jak na to, tak stačí fotku otevřít v nějakém editoru, dát uložit jako a ručně napsat např.: fotka.jpg a uložit (jako napsat do názvu souboru i to .jpg, potom se to uloží s malou příponou). Taky jsem s tím měl ze začátku problémy, než jsem to pochopil. Fotka musí mít taky samozřejmě max. 200Kb.

                          Jinak chápu, že je to dost krkolomný řešení, galerii jsem neprogramoval já, ale používám převzaté řešení 💡 . Nedávno jsem zrovna našel na jednom technickém fóru řešení, takže se to chystám opravit, aby to bralo jak s velkými, tak s malými (jako např. toto fórum, kde je vše bez problémů). Jen co bude čas, tak se v tom zkusím povrtat, ale neručím, že se mi to povede 🙂 .

                          Tak to zkus, je fakt důležitý, aby přípona fotky měla malé písmena. Kdyby ti to i přes to nešlo, tak určitě dej vědět a fotky ti tam vložím já. Galerie je ale funkční pořád stejně, naposledy jsem tam přidával osobně před 2 dny. Tak ať se daří…, zatím čau 😉

                          #252903
                          basnak
                          Účastník

                            Čoveče je to zajímavé ale funguje to. Nevím proč to teď z ničeho nic začalo blbnout. Už jsem tam vložil přes 50 fotek a k žádné jsem nemusel psat malé “.jpg” až teď. A to používám PhotoFilter jak jsi mi tenkrát doporučil. 😕

                            #252905
                            Fit
                            Správce

                              No je to jednoznačně tím. Všechny tvoje fotky, co máš v galerii, tak mají příponu s malým .jpg. Když si budeš prohlížet svoje fotky v galerii, tak stačí kliknout pravým a dát vlastnosti a všude najdeš na konci malé .jpg.

                              Já PhotoFiltre taky používám, on většinou automaticky fotku po úpravě uloží s malým .jpg, ale už se mi párkrát stalo, že ji uložil i s velkým .JPG, a to potom galerie nepustí (nedokáže vytvořit automatický náhled fotky). Je pak třeba napsat tam tu příponu ručně malým. Zrovna nedávno jsem hledal řešení, jak by šlo povolit více přípon, ale zatím jsem se k tomu neodhodlal 😉 . Snad se mi to povede. Někdy v zimě se do toho pustím, musím hlavně zazálohovat původní soubory, abych to nerozbil definitivně 🙂 . Tak hlavně, že se ti to tam povedlo dát, gratuluju k úlovkům 😎 😉 .

                              #252912
                              Fit
                              Správce

                                [quote=”basnak”]Čoveče je to zajímavé ale funguje to. Nevím proč to teď z ničeho nic začalo blbnout. Už jsem tam vložil přes 50 fotek a k žádné jsem nemusel psat malé “.jpg” až teď. A to používám PhotoFilter jak jsi mi tenkrát doporučil. 😕

                                Ahoj,
                                takže dnes mi to povedlo opravit 😎 . Takže platí pro všechny, už je možné nahrávat bez problémů fotky jak s příponou .jpg, tak i s .JPG, je to úplně jedno už 😉 . Chybu jsem našel v kódu a přepsal. Jedinou podmínkou je, aby fotka neobsahovala diakritiku (háčky a čárky) v názvu. Samozřejmě je fotku nutné zmenšit na max. 200kb, což ale určitě nebude pro nikoho problém. Omlouvám se za předešlé problémy 😉 .

                                Více informací v nápovědě, kterou jsem sepsal: http://www.lovkapra.com/view.php?nazevclanku=napoveda-serveru-lovkapra-com&cisloclanku=2004050107

                                #252913
                                basnak
                                Účastník

                                  No tak to jsem opravdu rád. 😀 Určitě to usnadní práci nejen mně, ale i ostatním.

                                  #252914
                                  Fit
                                  Správce

                                    [quote=”basnak”]No tak to jsem opravdu rád. 😀 Určitě to usnadní práci nejen mně, ale i ostatním.

                                    Jo, to máš pravdu. V konečným efektu to usnadní práci i mně 🙂 , takže jsem taky rád 😉 .

                                  Aktuálně je na stránce zobrazeno 16 příspěvků - 1. až 16. (celkem z 16)
                                  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.