recept

  • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel beda6a a poslední změna proběhla před 10 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
  • Autor
    Zápisy
  • #261126
    beda6a
    Účastník

      Ahoj chlapi chystáme se na víkend k synovcovi na ryby.Ten mi předevčírem volal že u ních vysadily kapříky 25-35cm a že ti berou vše co nabodne na vlas.Změnu místa,vlasu a vlastně celé sestavy jsem mu poradil ale stále bez změn. Vymyslel si tady recept který vám níže napíšu.2 druhy ryb. močky po 100g,50g CSL mouky,50g suš mleko,50g Pš. klíčku,50g soj. mouky, 50gmleté řepky( u té bych se chtěl zeptat jestli jí pražíte, já s ní nemám žádné zkušenosti),50g mletých piškotu,20ml.Tp citrus-česnek, 5ml.lososový olej,1kl sušených jater. Po dohadování přes fb jsme udělali tento kompromisní recept.Prosím o váš nazor na vzniklou situaci i recept.CHtěl bych dodat že směs vyborně vazala i rolovala.Dík za připomínky Ps prosím odpuste si rady typu kup si hotovky nebo na internetu je mraky receptu.

      #261128
      beda6a
      Účastník

        Sory za ty fotky něják se mi to tady poondalo.Díky

        #261129
        Fit
        Správce

          Ahoj,
          a v čem je teda hlavní problém? Že to berou malí kapři? Jestli by nestačilo jenom dát větší nástrahu a pořádně prodloužit vlas, třeba na 5 cm od háčku, pak by to nemuseli vzít ti nejmenší. Jinak těžko se radí, tam kde je tolik “piraní”, tak to nikdy nebývá jednoduché. Mně většinou pomohl ten delší vlas a větší nástraha.

          #261132
          Mick
          Účastník

            Řekl bych že oleje tam máš dost málo pokud to máš ještě na toto období dal bych tam klidně 40-50ml na kg směsi. Mletou řepku pražit je zbytečný.
            Těch malejch potvor se jen tak nezbavíš, musel by si neustále pod tlakem krmit pěkně daleko od sebe abys je tam udržel ale dycky ti do toho nějakej najede, blbej cejn nemá problém ti nasát 2x20mm koule 😉

            #261134
            beda6a
            Účastník

              [quote=”Fit”]Ahoj,
              a v čem je teda hlavní problém? Že to berou malí kapři? Jestli by nestačilo jenom dát větší nástrahu a pořádně prodloužit vlas, třeba na 5 cm od háčku, pak by to nemuseli vzít ti nejmenší. Jinak těžko se radí, tam kde je tolik “piraní”, tak to nikdy nebývá jednoduché. Mně většinou pomohl ten delší vlas a větší nástraha.

              To jsem mu všechno poradil,ale houby platné,říkal že vlas má dlouhý 5 cm.a ti špunti mu berou bez problému 24 koule. A většinou jsou seklí z venčí. Dneska ksem byl prubnout to navržené boilie a supr chytačka sice žádní obři ale 6 kapru kolem 50 a 4 menčí. Myslím že docela slušný za 3.5 hodiny.Jinak děk za napady.Zítra razim k synovci tak uvidím,

              #261135
              beda6a
              Účastník

                [quote=”Mick”]Řekl bych že oleje tam máš dost málo pokud to máš ještě na toto období dal bych tam klidně 40-50ml na kg směsi. Mletou řepku pražit je zbytečný.
                Těch malejch potvor se jen tak nezbavíš, musel by si neustále pod tlakem krmit pěkně daleko od sebe abys je tam udržel ale dycky ti do toho nějakej najede, blbej cejn nemá problém ti nasát 2x20mm koule 😉

                Díky za tip příště to určitě vyzkoušim, já se radči u oleje držím na niším dop.dávkování,ale zkusit to mužu uvidíme co tomu poví kapříci.Díky

                #261148
                beda6a
                Účastník

                  Tak víkend je v pr…. a kapři brali na výše uvedený recept jak čerti po 30 jsem je přestal počítat.Akorát že žádný nepesáhl 40 cm.skoda.Ale na druhou stranu jsme si skvěle zachytali a vyblbli se.Hold snad příště.Kdyby se něco povedlo na zminovaný recept tak dám vědět

                  #261151
                  basnak
                  Účastník

                    Zdruvko,
                    otázka je jestli nějaký větší kapr plave v takové vodě. Takovou velikost násady jsem snad u nás nikdy neviděl, ale budiž jiný kraj jiný mrav 🙂
                    Před takovou násadou kapra nepomůže nic co ti bylo psáno a to z jediného důvodu, atraktivita boilie. Sám jsem s tímto nešvarem bojoval dost dlouho. Zkoušel jsem velikost boilie, vzdálenost od háčku a vždy jsem dopadl s křížkem po funuse. A to jenom díky velké atraktivitě boilies. Při sestavování směsi se musíš vyhnout moučkám co přitahují menší rybu, vynechat esence, esenciální oleje (krom snad asafoetidy) a nechat to vše na přirozeném aroma samotných mouček. Chuť boilie bych nevolil sladkou.
                    “Nevýrazné” boilie pachem, vizuálně ti dá čas, který ty musíš využít ke svůj prospěch. Vysušené boilie na kámen s větším průměrem ti také bude hrát taky do karet.
                    Pak už záleží zkoušet různé strategie krmení (nekrmení), singlovku atd.
                    Hlavně se držet pravidla, že s atraktivním boilie pro mladou rybu, cíleného úspěchu (po větší rybě) dosáhneš sporadicky.
                    Hodně trpělivosti 😉

                    #261152
                    beda6a
                    Účastník

                      [quote=”basnak”]Zdruvko,
                      otázka je jestli nějaký větší kapr plave v takové vodě. Takovou velikost násady jsem snad u nás nikdy neviděl, ale budiž jiný kraj jiný mrav 🙂
                      Před takovou násadou kapra nepomůže nic co ti bylo psáno a to z jediného důvodu, atraktivita boilie. Sám jsem s tímto nešvarem bojoval dost dlouho. Zkoušel jsem velikost boilie, vzdálenost od háčku a vždy jsem dopadl s křížkem po funuse. A to jenom díky velké atraktivitě boilies. Při sestavování směsi se musíš vyhnout moučkám co přitahují menší rybu, vynechat esence, esenciální oleje (krom snad asafoetidy) a nechat to vše na přirozeném aroma samotných mouček. Chuť boilie bych nevolil sladkou.
                      “Nevýrazné” boilie pachem, vizuálně ti dá čas, který ty musíš využít ke svůj prospěch. Vysušené boilie na kámen s větším průměrem ti také bude hrát taky do karet.
                      Pak už záleží zkoušet různé strategie krmení (nekrmení), singlovku atd.
                      Hlavně se držet pravidla, že s atraktivním boilie pro mladou rybu, cíleného úspěchu (po větší rybě) dosáhneš sporadicky.
                      Hodně trpělivosti 😉

                      Basnak děkuji ti za odpověd a rady velcí kapři tam jsou,tak zkusíme co jste mi poradily a uvidíme.Snad podzim bude lepší Díky.

                    Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (celkem z 9)
                    • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.