Rybářské závody (prosím o rady)

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Rybářské závody (prosím o rady)

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Homer a poslední změna proběhla před 13 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
 • Autor
  Zápisy
 • #252825
  blackair
  Účastník

   Ahoj,

   teďka v sobotu se chystám na rybářské závody, tenhle rok moje třetí.

   Může mi někdo poradit jak a na co chytat, popřípadě čím a jak rozkrmit lovné místo ,tak abych během těch dvou tří hodin na stanovišti měl nějaké záběry?

   na prvním závodu letos se mi osvědčilo chytání ” na těžko” s krmítkem a na háčku kuličku z chleba ochucenou kari kořením (kapr 50cm a pár malých záběrů) .

   Na druhém závodě jsem ale zkusil to samé , a ani záběr, zatímco všichni ostatní tahali jednu rybu za druhou.

   vybavení:
   Na jednom prutu mám 0,40 mm a na druhém FC 0,18mm. Nakoupil jsem si krmné směsy scopex, oliheň, a rozemletou patentku. Dále ochucenou kukuřici na háček (prodávaná ve skleněné dóze), bílé červy, žížali,a rousnice. Také začínám experimentovat s boilies, a peletami…. Boilies jsem koupil s příchutí játra, a pelety halibut. Doma mám taky 40 kg řepky….

   můžete mi poradit jak nejlépe zkombinovat to co mám nakoupené tak, aby mi to k něčemu v té krátké době na závodech bylo nějak platné?

   taky je odkaz na ty ryb. závody. Je tam popis vyskotovaných ryb, velikost a typ vody,atd…
   http://rybarskezavody.unas.cz/act.php?akce=akce&idakce=833

   Ještě dodám,že i když chytám pár let, tak spíše jako totální amatér a na to,že se dá chytat i jinak než jen hodit vlasec s háčkem do vody a čekat jsem přišel až teprve nedávno, proto prosím trochu pochopení,pokud píši hlouposti. ……….beru s sebou přítelkyni ,tak bych rád taky něco vytáhnul a nevypadal jako blbec 😀

   Předem díky moc za každou radu 😳

   #252827
   Fit
   Správce

    Ahoj,
    pokud je to závod jenom na pár hodin a jde ti převáženě o kapry (předpokládám, když se ptáš na kaprařském fóru 😉 ), tak bych ti doporučoval chytat na krmítko, a to přesně na takovou montáž, co jsem popsal v jednom svém starším článku: S krmítkem na kapry.

    Doporučoval bych chytat na průběžno a dávat třeba jenom jednu kukuřici na vlas a menší háček, kratší návazec z pletenky a nějakou dobrou krmítkovou směs. Takhle chytneš i menší kapříky. Doporučuji dát do krmítkové směsi spařené řepkové semínko a taky sterilovanou (sladkou z konzervy) kukuřici. Nezapomeň si taky lovné místo prokrmit během závodu, pokud budeš chytat na kratší vzdálenost. Je to hodně o zkušenostech a na závodech taky někdy o štěstí. Osobně jsem takto jednou závody vyhrál, ale za celý svůj život jsem byl asi na 3 závodech, a to jako dítě 🙂 . Přeju hodně zdaru!

    Takhle vypadá moje oblíbená krmítková směs:

    http://www.lovkapra.com/image/obr/200609072204_krmeni.jpg” />

    Udělám takové koule velikosti pomeranče a tím pak průběžně krmím + měkká kukuřice. Kapři to mají rádi 😉
    http://www.lovkapra.com/image/obr/200609072204_smes-koule.jpg” />

    #255849
    Qvíč
    Účastník

     Mám koupit řepku a uvařit jí, nebo jak to děláš ?! Nechci abych měl směs jen z kukuřice a koupeného šrotu nebo co to je … Tak bych tam rád dal ještě něco ….

     #255850
     Fit
     Správce

      [quote=”Qvíč”]Mám koupit řepku a uvařit jí, nebo jak to děláš ?! Nechci abych měl směs jen z kukuřice a koupeného šrotu nebo co to je … Tak bych tam rád dal ještě něco ….

      Ahoj,
      dělám to tak, že do kbelíku nasypu prvně řepku a tu zaliji vroucí vodou, normálně jenom z varné konvice na kafe. Počkám tak 5-10 min a řepka krásně změkne, nasaje vodu a začne vonět. Někdy třeba do tý řepky dávám ještě nějakou esenci (buď tekutou nebo třeba vanilkový, skořicový cukr, maggi …). Ale není třeba tam nic dávat, je to atraktivní i bez toho. Potom to už jenom smíchám se směsí.

      Pro inspiraci se můžeš podívat na tento můj starší článek, kde jsem o tom vlastně psal: Vynikající krmítková směs na kapry. Jinak to řepkové semínko je určitě vynikající a kapři jej mají moc rádi, určitě doporučuji 😉 .

      #255851
      Qvíč
      Účastník

       Děkuji moc ….

       #255852
       Qvíč
       Účastník

        Normální řepku olejnou, jo ?! Mam za to, že jsem jí viděl v drogerii … Ale drahá no … Už sem to o těch cenach někde tady četl ….

        #255853
        Fit
        Správce

         [quote=”Qvíč”]Normální řepku olejnou, jo ?! Mam za to, že jsem jí viděl v drogerii … Ale drahá no … Už sem to o těch cenach někde tady četl ….

         Ano, řepka olejná. Normálně řepkové semínko. Jo, takhle v obchodě s krmivama bývá docela dost drahá. Ideální je, když se člověk zná s nějakým zemědělcem nebo někým, kdo k tomu má přístup. Potom se dá sehnat třeba pytel za pár šupů… 😉 . Konkrétně ti ale neporadím…, musíš hledat…

         #255934
         Homer
         Účastník

          [quote=”Qvíč”]Normální řepku olejnou, jo ?! Mam za to, že jsem jí viděl v drogerii … Ale drahá no … Už sem to o těch cenach někde tady četl ….

          S řepkou by neměl být žádný problém, vždyť se to pěstuje úplně všude. Nejlepší postup je odchytit si kombajn přímo na poli. Já jsem takhle získal přes 100kg za jedny cigára:-)

         Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (celkem z 8)
         • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.