SHIMANO Baitrunner 6000 D

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky SHIMANO Baitrunner 6000 D

• Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Luba a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Autor

Ahoj,
    uvažuji o nákupu nového navijáku a docela se mi líbí tahle amerika. Teď mi ale někdo u vody povídal, že tyhle americké modely navijáků mají obrácenou logiku zapínání a vypínání baitrunneru než ostatní typy běžných baitrunnerů.
    Pokud tomu tak je, tak se budu muset poohlédnout po jiném modelu. Díky za info.

Můžete mi někdo napsat jak to doopravdy je? Teď jsem volal do dvou prodejen a jeden prodavač mi tvrdil, že to je normálně, v druhé prodejně mi řekli, že to je opravdu obráceně.

Díky za info

Fit
    Správce

Ahoj,
    jo, tyhle navijáky jsou super, taky se mi líbí, mají perfektní brzdu. Akorát ta klička mi k nim moc nesedí, zdá se mi moc veliká.

Co se týká brzdy, tak nevím, nezkoušel jsem. Ale co je standard? Některé navijáky zapínají záběrovou brzdu páčkou nahoru, jiné dolů. Je to různé i u jiných značek, je to spíš otázka zvyku.

Můžu to ale někdy vyzkoušet na nějaké prodejně, až je uvidím. Dám odkaz na tohle téma i na Facebook, třeba napíše někdo, kdo je vlastní.

Fit
    Správce

Tak jsem zjistil, že se páčka dává dolů pro aktivaci baitrunneru, viz. komentář na FB cituji:

“ shimano dela u techto navijaku a big baitruner … baitruner dolu, aby pri zdolavanim… byla klapka prilehla k navijaku“

Já mám třeba doma i starší baity od SPRO a tam to funguje stejně. Přijde mi to takle i lepší, ale jak jsem psal, jde spíš jen o zvyk, takže bych se toho nebál 😉.

Pokud budeš mít na všech prutech stejný naviják, tak je to opravdu jedno.
    Když mám ale už dva navijáky, které to mají obráceně, tak raději zvolím naviják, který to má stejně a nebudu si v tom dělat guláš.

Já jsem zvyklý vypínat baitrunner před zásekem ručně páčkou (ne otočením kličky) a když si vezmu situaci, že když sedím v noci u prutů, chtě nechtě u toho občas trochu klimbnu, přijde záběr a teď honem přemýšlet jestli páčku dolů nebo nahoru…., tak to ne – raději koupím Shimano 6000 XTR.

Děkuji za zjištění skutečného stavu.

Fit
    Správce

Aha, tak to jo, chápu… Já jsem zase naučený, že před zásekem otočím kličkou. Navíc druhé navijáky na vyvážku a delší náhozy používám bez baitu, tak proto mi je to celkem jedno. Tvé důvody ale chápu. Nemáš zač a ať se daří! 😉

ahoj…mam shimano D6000 a som max spokojny…bait packa k sebe= navijak je volnobezny..bait od seba=volnobezka vypnuta…pri jazde zasek robim pridrzanim cievky a nasledne prstom vypnem bait..je to len o zvyku..nedoporucujem pri jazde vypinat bait otocenim klucky,hlavne pri vacsich rybach 🙂

Luba
    Účastník

Jen připomínka:

Shimano 6000D má přední brzdu a obrjednokličku, bait se zapíná dozadu
    Shimano 6000XTR má zadní brzdu a dvojkličku, bait se zapíná dopředu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.