Shimano Ultegra XSC 10 000 – zkušenosti

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Shimano Ultegra XSC 10 000 – zkušenosti

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 22)
  • Autor
    Zápisy
  • #262621
    Fit
    Správce

      Tak jsem si letos přes zimu pořídil nové mašinky a nakonec jsem zvolil klasiku, a to Ultegry XSC 10 000, které mi prostě sedly asi nejvíce a nejvíc jim věřím. Zvažoval jsem ještě Penn Affinity 8000 Ltd a SONIK TOURNOS 8000, ale nakonec jsem skončil u Ultegry.

      Na netu jsem o těch novějších XSC moc info nenašel, někde jsem dokonce viděl i nějaké stížnosti a nedobré recenze (doporučovali spíš starší verze). Mně se ale starší nechtělo kupovat a vzal XSC a věřím, že jsem udělal dobře. Má je někdo tady z fóra? Máte zkušenosti? Díky 😉

      Přílohy:
      #262624
      CT ELITE
      Účastník

        nazdar ja je mam a som snimy spokojny nemam im co vytknut dufam ze nam budu dlho sluzit

        #262626
        Fit
        Správce

          CT ELITE: Ahoj, díky za info, to jsem rád 😉. Už se taky těším, až je vezmu k vodě 😉.

          #262643
          Radim Houška
          Účastník

            Ahoj,

            už jen vzhledem k tomu, že to jsou Shimana, budou podle mě nesmrtelné 😉

            #262644
            Fit
            Správce

              Radim10: Tak nevím, jestli budou nesmrtelné, ale budu rád, když nějakou chvilku vydrží 🙂 😉.

              #262654
              Mick
              Účastník

                Mám 3 sezonu XTC 5500 a bez problemu je to vlastne ten stejny navijak akorat ze XTC ma tu dvojitou brzdu (bait).

                #262655
                Fit
                Správce

                  Mick: Jo jo, vím, taky jsem na ně koukal, ale nakonec jsem se rozhodl pro XSC, už jsem si zvykl čistě na přední brzdu u předchozích navijáků (dřív jsem nedal na bait dopustit). Jinak díky za info, tak ať slouží! 😉

                  #262840
                  Medvidek
                  Účastník

                    Fite : jak to jde s těma navijakama nějaký poznatky zkušenosti něco co by pomohlo ostatním v rozhodování? Děkuju

                    #262841
                    Fit
                    Správce

                      Medvidek: Ahoj, byl jsem s nimi asi 5x na rybách, na menší vody totiž používám jiné a tam chodím daleko častěji. Zatím jsem s Ultegrama max spokojen a žádný problém jsem nezaznamenal. Koupil bych si je znova. Jediný, co bych na nich možná vylepšil je ta plastová krytka rolničky, tu bych dal kovovou. Někde jsem četl, že se tam některým lidem zařízl vlasec a pak to dělá neplechu. U mě ale zatím OK. Na Mrku jsem viděl, že někdo prodává i kovové kryty na zakázku. Ale nevím, zatím je to ok, tak mám vše originál.

                      #262842
                      Medvidek
                      Účastník

                        fit: moc děkuji za předané zkušenosti. Dost ty navijaky zvažuji ale bojím se trochu přední brzdy sem zvyklej na baitrunnery.

                        BTW: tohle je uplne cista přední brzda nemá to ten rychlo přepínač viď?

                        #262843
                        Fit
                        Správce

                          Nemáš zač. XSC je pouze přední brzda. Je to jenom o zvyku, já dřív preferoval baitrunner taky, ale teď jsem naprosto spokojen jen s přední brzdou. V jednoduchosti je krása 😉 a baitrunner je jen další věc navíc, co se může pokazit 🙂.

                          #262863

                          Dobrý večer..
                          Chtěl bych se zeptat na ty shimana jak pak šlapou..
                          Jsem si je taky koupil dlouho jsem se rozmýšlel byl jsem taky zvyklý na volnoběžku ale taky mi všichni říkali že si zvyknu že dnes frčí přední brzda..
                          Jen tedy moc nevím na co jsou tam ty podložky??

                          #262864
                          Fit
                          Správce

                            Laďa: Navijáky šlapou po půl roce parádně 😉.

                            To jsou distanční podložky pod cívku. Podložky se dodávají proto, by bylo možné vycentrovat navíjení vlasce k horní a dolní úvrati cívky. Jestliže budeš navíjet vlasec a ten se ti bude navíjet rovnoměrně k přední i zadní stěně cívky, aniž by dělal korýtko mezi některou z nich,tak žádnou podložku nedáváš. Jestliže bude vznikat při navíjení korýtko mezi vlascem a zadní stěnou cívky, přidáš podložku jednu nebo více až do té chvíle, než se bude navíjet vlasec přesně. Jestliže vzniká korýtko (zářez) mezi vlascem a přední stěnou cívky, tak podložky ubíráš.

                            Já jsem zatím navíjel jen 0,30mm vlasec a žádnou další podložku jsem nemusel přidávat, navíjelo se to krásně rovnoměrně. Ono to asi většinou nebude ani třeba, vyzkoušej a uvidíš 😉.

                            #262865

                            Dobré ráno já jsem tam dával 29 a byl jsem mile překvapen jak hezky a rovnoměrně je silon na cívce namotán..
                            Někde jsem viděl video jak tam borec mění taky nějaké podložky a myslel jsem si že se s tím dá doladit brzda že je “rychlejší” citlivější nebo jak bych to napsal.. Na můj vkus z volnoběhu musím cca 2 krát otočit dokola abych měl tu zdolávácí tuhost si myslím..
                            Dnes se snad dostanu k vodě tak jsem zvědavý..
                            A ještě bych se chtěl zeptat na tu brzdu instant drag co to přesně je a jak to funguje jinak než jiné normální brzdy..
                            Děkuji

                            #262866
                            Fit
                            Správce

                              Ahoj, ty podložky mají vliv jen na to ukládání vlasce.

                              To instant drag, pokud to správně chápu, tak znamená, že bys měl při zdolávání otočit brzdou tak cca jednou dokola. Existují ale určitě i navijáky s rychlejší brzdou. Nevybavuji si přesně, ale myslím, že dělám z volnoběhu tak tu jednu otočku. Ale nepovoluji ve vidličkách brzdu až moc zbytečně najemno, tak normálně, aby mi to prostě při záběru neodneslo prut 🙂. Tak je pěkně vyzkoušej, je to jen o zvyku 😉.

                              #262881
                              Laďa
                              Účastník

                                Dobrý den tak navijáky jsem už dost otestoval zda se to byt vše o.k jen snad se mi zda že ta brzda je móóóóóc jemná..
                                Chci se zeptat zda s tím jde něco dělat??

                                #262882
                                Fit
                                Správce

                                  S tím asi nic neuděláš, jedině si zvyknout 😉

                                  #262883
                                  Radim Houška
                                  Účastník

                                    Laďa: Zdravím, počítám, že citlivost brzdy bude mít souvislost s převodovým poměrem navijáku, takže s tím asi opravdu nic dělat nepůjde. A hlavně pokud by se Vám to nějak povedlo, je možné, že by naviják moc dlouho nevydržel – přece jenom jde o zásadní zásah do stavby a fungování navijáku.

                                    #262889
                                    Laďa
                                    Účastník

                                      Dobrý den moc všem děkuji za odpovědi..
                                      Začal jsem trochu min povolovat brzdu na volnoběhu a to by se už tedy dalo..

                                      #263196
                                      Fit
                                      Správce

                                        [quote=”Laďa”]Dobrý den tak navijáky jsem už dost otestoval zda se to byt vše o.k jen snad se mi zda že ta brzda je móóóóóc jemná..
                                        Chci se zeptat zda s tím jde něco dělat??

                                        Tak dlouhá brzda se dá vyřešit tak, že vyměníš matici brzdy za matici od verze XTC, údajně to funguje parádně. Ale musel bys sis to samozřejmě koupit a vyměnit. Cena za tu matici bude tak 600-700 Kč. Ale osobně jsem to nezkoušel.

                                        Jinak možná by pomohly třeba i karbonové nebo silonové podložky do cívky, kdyby se vyměnily místo těch, co tam jsou teď. Ale já už jsem si na tu brzdu zvykl, tak to neřeším 😉.

                                      Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 22)
                                      • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.