silnější rukojeť

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky silnější rukojeť

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Zápisy
 • #258270
  irzi12
  Účastník

   Dobrý den, jsem tu poprvé a jsem “bohužel” manželka rybáře. Protože tomu vůbec nerozumím, ale chtěla bych ho mile překvapit, prosím vás o radu. Na Vánoce ode mě dostal 2 pruty, o kterých jsem věděla, že se mu líbily na obrázku v časopisu. Byl nadšený až do okamžiku, kdy je “smontoval” a zjistil, že mají pro něho strašně úzké rukojeti. Manžel má docela tlapy. Teď pořád přemýšlí, co s tím dělat – napadají ho omotávky na řidítka, pryžové návleky na rukojeti kočárků, pěnové návleky proti zlomení hadice a další podobné blbosti. Při své mužské ješitnosti není schopný se někde zeptat. Tak jsem tak brouzdala po netu, až jsem narazila na toto forum. Takže otázka zní – jak z tenké rukojeti u udice udělat silnější? Moc vám děkuji za odpovědi a všechny tiché blázny zdravím.

   #258272
   Fit
   Správce

    Zdravím,
    to jste moc hodná manželka, to se někdo má 😉 .

    Ale k dotazu, se kterým jsem se zatím ještě nesetkal. Možná by se patřilo napsat přesný typ prutů, protože jich je strašně moc. Ovšem valná většina prutů je s tenkou rukojetí. Dokonce s velmi tenkou rukojetí. I ty nejdražší pruty pro lov kaprů mají velice tenké rukojeti, je to tak určitě správně a rozhodně bych je ničím neobaloval. Snad jedině mě napadá korek, který se také někdy používá, ale pokud to není originál z výroby, tak by to bylo jenom pro zručného člověka.

    Je to ale o zvyku. Většina rybářů prut drží v oblasti navijáku (za úchyt navijáku). A ta rukojeť slouží na podepření loktu. Nevidím v tom žádný problém. Nic bych s tím nedělal.

    #258273
    Supina-P
    Účastník

     Shimano prodává návleky na spodní rukojeť(ne u navijáku) kaprových prutů,nevim jesli je to co hledáš,Shimano prodává firma Gamarus http://www.gammarus.cz/.V katalogu fi.Shimano je to jako doplněk ke kaprovým prutům….

    Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
    • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.