Staňkovský rybník

Úvod Diskuze Revíry České a slovenské revíry Staňkovský rybník

 • Toto téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 12 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
 • Autor
  Zápisy
 • #252471
  Childeater
  Účastník

   Zdravím všechny kolegy kapraře,
   od pátku do pondělí jsme seděli s kolegou na Staňkově – a nic… 🙁 Chytali jsme na boilies Jahoda 18mm, zkoušeli jsme 12mm Tygří ořech, Kukuřici a Kraba – vůbec nic, do krmítek anýzovou směs.

   V neděli a pondělí jsme se oba jedním prutem bavili s cejny na žížalu – bez nadsázky stovky záběrů, cejni 15-20cm, reagujou na šplouchnutí krmítka, takže záběr přichází do pár vteřin po náhozu.

   Přemýšlím, jak nejlíp na kapříky na Staňkově, koupili jsme si povolenky na celou sezónu (jsme z ČB).

   Poradíte?

   #252474
   Fit
   Správce

    Ahoj,
    před lety jsem tam několikrát lovil. Kapry jsme nachytali celkem slušný, ale nej kolem 70cm. Cejnů je tam opravdu hrozně moc. Co se týká krmení, buď bych chytal jen s PVA na náhodu a nebo zakrmil hodně (opravdu hodně, aby to přitáhlo pozornost) např. řepkovým semínkem a pak už jenom boilies a většího průměru (kvůli těm cejnům).

    Tady ještě téma ze starého fóra, jestli pomůže: RYBNÍK STAŇKOVSKÝ

    Kdyžtak se ptej. Je to tam asi čím dál tím těžší… Už tam ale nejezdím.

    #252475
    Childeater
    Účastník

     Ze všeho nejvíc teď přemýšlím, kam tam vlastně na ně… 🙂 Seděli jsme na protilehlé straně kempu Oáza – zdá se, že je tam dlouhá mělčina (i když nevím, jak daleko do vody zasahuje), myslel jsem si, že kapři přijedou spíš na mělkou vodu.

     Přemýšlím nad tím, že bysme půjčili loďku (i proto, že z ní jde zakrmit) a zkusili zajet za zůženou část a pár metrů od břehu pořádně zakrmit.

     Vzpomeneš si, jaké boilies jsi používal?

     #252476
     Fit
     Správce

      Chytal jsem taky naproti Oáze, hned na začátku z té první pláže v podstatě. Přidávám fotky, kde jsem lovil, bude to tak 4 roky zpátky 😉 :

      http://www.lovkapra.com/image/obrazky/200612031900_vzprimene-postaveni.jpg” />
      Ty pruty tady mám zvedlé, ale tak jsem nelovil, tenkrát jsem to tak potřeboval jenom nafotit pro časopis 🙂 .

      http://www.lovkapra.com/image/obrazky/200701031725_zdolavani.jpg” />
      Tady kolega tahal zrovna pěknýho kapra, podle fotek asi poznáš, kde jsme chytali…

      Pozor na to, asi 50 metrů je poměrně mělčina kolem (1-3m), ale pak to jde prudce dolů až do 11m ). Nejvíce kaprů jsme chytili právě na hraně, kde to šlo z těch 3m na nějakých 6-7m. Známej to tam projel s echolotem, takže to mám dobře zmapované. Navíc jsme tam osobně dával několikrát tyčovku, takže vím, jakej tam ten zlom je velkej. Takže bych doporučil najít nějaké to místo kolem 3m hloubky a tam zakrmit větším boiliesem.

      Jinak co se týká příchutí, tak toho bylo víc, ale vzpomínám si, že jsem tenkrát nachytal jednoznačně nejvíce právě na tu Jahodu 😉 , byla to moje vlastní výroba tenkrát, ale použil jsem směs od firmy CarpServis. Několik kaprů jsem chytil také na Scopex, Mrtvý korýš a Losos-sardinka. Už přesně nevím, co jsem tam všechno naházel 😉 . Ale kolega tam chytl spoustu kaprů také na příchuť Ryba vlastní výroby (lovil tam několik dní přede mnou). Dle mého názoru je to celkem jedno, ty ryby tam budou zvyklé. Někteří rybáři tam krmí až moc. Ale jak říkám, už jsem tam dlouho nebyl.

      #252482
      Childeater
      Účastník

       Zkusil jsem si teď objednat to video vypuštěného Staňkovského rybníka, doufám, že to hoši ještě posílají… 🙂

       A zkusím vytipovat vhodný místa. To by bylo, aby nebylo. V pátek se tam jedu podívat, tak mi drž palce… 🙂

       #252484
       Fit
       Správce

        [quote=”Childeater”]Zkusil jsem si teď objednat to video vypuštěného Staňkovského rybníka, doufám, že to hoši ještě posílají… 🙂

        A zkusím vytipovat vhodný místa. To by bylo, aby nebylo. V pátek se tam jedu podívat, tak mi drž palce… 🙂

        Video by nemuselo být špatný 😉 . Budu držet palce, ono to přijde. Jinak zapomněl jsem dodat, že nejvíce to šlo tehdy, když pršelo. Nejvíce kaprů jsme nachytalli, když celý víkend ukrutně pršelo 🙂 . Asi to platí hlavně pro jarní lov v těch mělčích oblastech. Jinak super by to asi bylo hlavně z té rakouské strany, ale tam se člověk bez lodě nedostane. Taky bivaky a stany tam jsou problém 🙁 .

        #252725
        Childeater
        Účastník

         Po delší odmlce se hlásím se zpravodajstvím ze Staňkovského… 🙂
         Na hlavním jezeře, naproti Oáze se už de-facto nedá chytat. Břeh je obsazený rybáři v bivacích (nic proti nim), ale hlavně jsou tam tuny a tuny cejnů, sežerou úplně všechno a hned. Po totálních propadácích s jednodenními výpravami jsme s kolegou Petrem začali jezdit na víkendy, opustili jsme boilie-styl a začali chytat na kukuřici na vlas. Tahle metoda se nebývale osvědčila, hlavně když do Staňkováku chlapci z Třeboně navezli násaďáky. Na prvním výletu, po prokrmení (polovina května) jsme si jich každý vytáhli asi třicet… 😀 Druhý výlet v červnu byl ve znamení strašného počasí, občasných násaďáků a dalších experimentů s boilies rohlíkového typu. Zábava dobrá, ale pořád měl největší kapr kolem 45cm a stejně jenom sporadicky. Moje maličkost taky konečně zjistila, že na staré teleskopy a policajty ve tvaru koule se prostě dva dny chytat nedá. Zakoupil jsem Shakespeare děličky, hlásiče Sema Magneto AT a takhle vyzbrojeni jsme vyrazili teď v pátek (10.07.2009). Pět kilo vařené kukuřice (bylo jí nakonec málo) a montáže na vlas. Už si vždycky půjčujeme loďku, vyrážíme těch cca 5-7km veslováním na takovou tu chobotí část jezera a spíme na rakouské straně, po peripetiích s českými policisty. Ani se těm kontrolám nedivím, když jsem viděl českou stranu, na které plály ohně kam jen oko dohlédlo a skupiny rybářů, nad kterými kroužily hejna racků.
         Petr se rozhodl chytat candáty, takže měl nahozenou malou živou rybku (vynesla mu krásného candáta 56cm), já jsem se věnoval kaprařině. Prokrmoval jsem vařenou kukuřicí v cca 3m hloubky, asi 40m od břehu. Kapříci začali brát od šesti od rána, kdy mi předvedl slušnou jízdu jeden násaďáček a za hodinu jsem zapřáhl krásného šupinatého bojovníka, se kterým jsem svedl boj u padlého stromu a křoví. Nový vercajk šlapal na jedničku, hlavně jsem byl spokojený s navijáky Tica Sportera 6007, se kterými se krásně házelo a i bezchybně fungoval baitrunner. Po 10min zdolávání mi Petr podebral kapra 63cm, krásně vysokého a v barvě starého zlata, nádherný kapr a super zážitek.
         Co se týče Staňkovského, ten revír je krásnej. Chce to rozhodně loď a nebát se veslování (hojí se mi puchýře na rukách) a zajet až dozadu. Ten kravál kolem kempů mi značně leze krkem. Nemá smysl používat krmítka, bílá ryba se na krmítko okamžitě vrhne jako slepice a sežere všechno, včetně velkých boilies. Buď zavézt lodí a zakrmit boilies, nebo pytel kukuřice jako my. Pak si zachytáš. Kdo si myslí, že nahodí na Staňkovským krmítko a bude tahat velké kapry, bude zklamán…

         Child

         #253888

         Byli jsme tam v září 2009. Celkem 7 dnů, výsledek cca 60 kaprů mezi 38 – 70cm. Na 50cm jich bylo tak 40%. Jak tak pročítám tuto diskuzi, tak nechápu. Krmítko je jeden velký omyl. My jsme si to tam projeli echolotem, našli zlom, pořádně prokrmili (velké pelety, šrot s řepkou) a bylo to. V každém případě to chce člun (zakrmeno jsme měli tak 130m od břehu). Letos jedeme dvakrát, vždy na týden. Supr revír, můžu vřele doporučit. Krmítka ale nechte doma.

         #255948

         ahoj, už jste někdo viděl video vypuštěného staňkováku??? Jaké je? Dík za názory.

         #258452
         Fit
         Správce

          Právě jsem si přečetl tenhle docela dost smutnej článek 🙁 : http://www.chytej.cz/clanky/1148/stankovsky-rybnik-aneb-kdyz-chces-chytat-tak-si-chytej/

          Doufám, že to tam takhle nepovedou dál, to by byla strašná škoda. Už jsem tam ale hodně dlouho nebyl a nejezdíme tam, tak nemůžu porovnat s realitou… Byl jsem tam dříve taky svědkem porušování ryb. řádu, ale aspoň se tam občas objevili policajti na kontrolu.

         Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
         • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.