Stojan vs Vidličky

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Ostatní vybavení Stojan vs Vidličky

 • Toto téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (7 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 6 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
 • Autor
  Zápisy
 • #254001

  Osobne vlastnim aj stojan aj vidličky,ale napriek tomu že nemám veľa času v spolednej dobe som rád ak chodiím na krátkodobé výpravy,tak používam vidličky,už som pomaly prestal používať ,stojan aj ked má to aj nevýhody vždy a všade nemožem dať vidličky a tam je dobrý stojan…….ale ak možem asi si budem aj na dlhšie výpravy brávať aj vidličky,našiel som v tom svoje……
  A čo vy???

  Přílohy:
  #254005
  Fit
  Správce

  Já to mám asi tak jako ty. Na krátkodobé vidličky a když jedu na delší dobu, tak si s sebou beru stojan. Vidličky mají velkou výhodu v tom, že si můžeš pruty rozmístit i libovolně daleko od sebe. Na druhou stranu někde je nezapíchneš a tam je stojan skvělý pomocník. Když ale jedu na ryby na kole a chci tam být jenom chvíli, tak se s tím rozhodně tahat nehodlám 🙂 .

  #254006

  Ja navštevujem v poslednej dobe tie štrkoviská a tam chodim naryby na včer pred zotmenim a to chytám pár hodím a vačšinou posledné zábery chodia okolo 4nadránom potom sa vačšinou premiestnujem na ine miesta ,napríklad tak som chodil aj na tych amurov,tak stojan by bola blbosť! 😀

  #254038
  basnak
  Účastník

  Tak já stojan nebo vidličky nosím podle toho kde vím že budu chytat. Když vím, že na místě nezapichnu vidličky (viz. D5) vemu si stojan. Když vím že budu vozit na velkou dálku a potřebuji zdvyhnout šňůry přes další lavice vemu si stojan, když jedu týden na řeku a vím že budu chytat k druhému břehu vemu si stojan (protože nevím jak se změní proudění atd.). Ale vždy sebou mám vidličky a využívám je častěji při krátkých vycházkách, z vysokých břehů, při chytání pod nohama atd.

  #254044
  CT Sazan
  Účastník

  Asi jako většina z vás, když jdu na chvilku tak vidličky , když na dýl , na řeku nebo někam kde to nejde zapíchnout tak stojan..Vidčky mají nespornou výhodu v tom, že můžete mít pruty hodně daleko od sebe a různými směry, což hodně často využívam

  #254068
  Homer
  Účastník

  Chytám kapry na plavanou, tak to mám trochu jinak než při klasické kaprařině. Při chytáni dávám prut do vidliček, na stojanu mám připraveny náhradní pruty s jinými montážemi.

  #254107
  Black pepe
  Účastník

  [quote=“basnak“]Tak já stojan nebo vidličky nosím podle toho kde vím že budu chytat. Když vím, že na místě nezapichnu vidličky (viz. D5) vemu si stojan. Když vím že budu vozit na velkou dálku a potřebuji zdvyhnout šňůry přes další lavice vemu si stojan, když jedu týden na řeku a vím že budu chytat k druhému břehu vemu si stojan (protože nevím jak se změní proudění atd.). Ale vždy sebou mám vidličky a využívám je častěji při krátkých vycházkách, z vysokých břehů, při chytání pod nohama atd.

  P9210005.JPG

  P8250116.JPG

  Tak Basnaku myslím že si to odinterpretoval aj za mňa 😀 😀 Ja som na tom rovnako Dííííííík 😀 😀

  #254372

  Tie vidličky to je super vec požívam to asi tri roky,fakt super ,ale ako hovoríte niekdesi snimi nepomožete a treba stojan 😉

  #263009
  Radim Houška
  Účastník

  Stejně jako většina používám stojan i vidličky. 🙂
  Pokud jdou na daném revíru použít vidličky, tak je většinou vezmu radši než stojan – hlavně pro jejich větší skladnost. Stojan beru na místa s kamenitým břehem, případně když musí být pruty stát ve vodě.

  #263017
  Fit
  Správce

  Taky stále používám obojí. Co se týká stojanu, tak jsem si v poslední době oblíbil RPX-3 od Delphinu, mám k tomu hrazdy na 3 nebo 4 pruty a za ty prachy je to super záležitost, je pěkně lehký a zároveň i stabilní.

  Přílohy:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (celkem z 10)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.