Středně velká řeka s umělým korytem

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Středně velká řeka s umělým korytem

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Autor
  Zápisy
 • #257488
  hinterfisch
  Účastník

   Ahoj jsem začinajici kaprař a chtěl bych poradit. Chytam na řece asi 20metru široke která vtéká v našem useku do středního Labe a má defakto umělé koryto které je všude stejné, tak je těžke vybrat v tomto ohledu dobré misto. Chci se zeptat jak by jste krmili jestli chytat podel břehu ,nebo uprostřed koryta a i další informace rad přijmu jo a ještě je tu mraky sumcu kolem 60cm a ty nechci:)Diky za každou radu!!!

   #257498
   Fit
   Správce

    Asi bych zkusil rozkrmit 2 místa, jedno třeba u toho břehu a jedno někde dál a uvidíš, kde bude více záběrů a tam se pak můžeš zaměřit. Co se týká těch sumečků, tak s tím jsem nikdy problém neměl, protože nechytám na takových vodách. Tak asi neporadím. Ale možná pomůže větší průměr boilies, případně nějaká konkrétní příchuť. Masové jim asi budou chutnat bych řekl, tak bych zkusil něco na sladké bázi spíš, ale jak říkám, nevím… Třeba ti tu kluci ještě poradí, co s tím mají víc zkušeností.

    #257499
    hinterfisch
    Účastník

     Díky moc a ještě že otrovuju, kolik se tak má krmit.Nejsem zrovna milionář. Kolik koulí a jak často? Krmí se v den chytaní? Jsem v začátcích tak mě potěší každá rada.JO a krmí se k boili kukuřicí s řepkou nebo je to blbost. Diky za rady

     #257502
     Fit
     Správce

      No krmí se v závislosti na tom, kolik tam je ryb, jak moc zrovna žerou, jak velká je voda atd. Každá voda je jiná, musíš zkoušet, co bude fungovat nejlíp. Pokud chceš ušetřit, tak na kapry doporučuji tu kukuřici, klasicky vařenou 😉 . Mám s ní dobré zkušenosti a na řekách to funguje, přítáhne to větší množství ryb. Chytat můžeš na boilies a toho nedávat už tolik, ale když je naučíš na svoje koule pravidelným krmením (i kdyby to mělo být menší množství), tak určitě plus pro tebe 😉. Klidně krm kukuřicí i boiliesem. Co se týká řepky, tak jestli je tam silnější proud, tak to stejně odplave, ta se hodí víc na stojaté vody. Samozřejmě to ale láká i menší ryby…

      #257507
      basnak
      Účastník

       Zdravím. Na takových kanálech se toho moc vyšpekulovat nedá. Ryba stále migruje a je jen na tobě jestli ji dokážeš zastavit krmením. Jestli to jde, hledej jakékoliv anomálie, kameny, výmoly, je úplně jedno co najdeš hlavně že se to bude trošku lišit od normálu. Pokud se ti nepoštěstí nic takového najít, budeš muset rybu zaujmout krmením. 20m kanál není žádná šířka, rozkrm to po celé šířce. Ryba bude migrovat podél břehu, na rohraní dna s břehem. Sednul bych si výš proti proudu cca 20 klidně i 30m nad krmné místo a používal backleady. Musíš vyzkoušet kde ryba se bude nejvíce krmit, jestli u prostřed koryta, nebo na svahu břehu. To ti říct nedokážu, chce to zkoušet. Za sebe bych jednu házel na to rozhraní a koryto.
       Při málo krmení se zaměř na ty anomálie, je to lepší, rybu zaujme na takovém malém prostoru cokoliv. I když nebudeš mít hodně krmení, krm klidně 0,5kg ob den v pásu. I takové málo stačí k úspěchu. Ryba ti stejně bude plavat v určitých časových intervalech přes tvoje místo. Po určitém stráveném času u vody poznáš, že nemá smysl sedět u vody celý den, ale že stačí být u vody jenom k večeru, nebo ráno.
       Sám chytám na řece a za čas jsem poznal, že mi záběry přijdou jen v 10hod.

       #257509
       hinterfisch
       Účastník

        Ahoj moc děkuji za rady. Pokusim se co to uděla a určitě dam vědět jak jsem dopad ,třeba po měsíci. Doufam že se nějakého fešáka dočkam. Za 14 dní mam 4 dny volno tak to budu směřovat asi tam.Každou další radu uvítám jsem začatečnik. DÍKY.

        #257511
        Black pepe
        Účastník

         Osobne by som skúšal jeden prút pod brehom v miestach kde sa končí zvažovanie a začína umelé koryto ,teda pokial je pod nohami.Druhú udicu by som dával do koryta s tým že by som to tam viacej prekrmil a tým natiahol ryby na miesto.Ten prút pod brehom by ti mohol dať lepšiu rybu kedže tu by si mohol skúsit krmiť len spár guličkami.Toto miesto by som založil v pohode aj 30m od bivaku po prúde pokial je v tých miestach nedostupný breh,,hlavne to nedávaj rovno pred bivak a snaž sa najsť miesto kde nieje pohyb okolo vody 😉 Uvidíš ak niečo napíš poradíme 😉 😀

        Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
        • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.