Udice na řeku kolem 2.500,- Kč

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Udice na řeku kolem 2.500,- Kč

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 26)
  • Autor
    Zápisy
    Makarón
    Účastník

Zdravím hoši.potreboval by jsem pomoc pri výberu kaprovych udic na reku. Chcel bych nejaké 2 dílne a cena kolem 2500kč za jednu.Chytám na reke Dyje a Morava,používam olova okolo 200g ale na krátkou vzdalenost.čo by ste mi doporučili?díky

Fit
      Správce

Makarón: Ahoj, jestli chytáš na krátkou vzdálenost, tak by Ti možná mohly vyhovovat i nějakýi krátký pruty 10″ft. A nebo chceš jen klasiku 12″ft?

CCrew
        Účastník

A jak daleko chceč s tím 200g nahazovat ? píšeš kousek ? to je třeba do 50 metrů ?
          jinak, nechytáš před Vranovem ? 🙂

Makarón
          Účastník

Nazdar hoši Nahazuji tak nejvíc 50 metú.stačili by my aj 3 metrové.chcel sem si koupit delphiny etny. 3m/3lb ale že nejsu moc dobré.čo by ste mi doporučili?

Fit
            Správce

Makarón: A v čem nejsou ty 3m Etny od Delphinu dobré? Sám je mám ve verzi 2,75 lbs a celkem spokojenost, navíc ta cena je super. Ve Tvém případě bych ale spíš volil tu Etnu v 3lbs, na těžší olova a řeku to bude lepší. Jinak ty pruty zvládnou celkem dost. Těma mýma velký olova moc netahám, já si vystačím do 100g. Kapry na to mám 70-80cm úplně v pohodě a je to parádní zdolávačka.

Etna prut 3m

Co mám info, tak bude mít v tomto roce Delphin novinku, a to další krátký 3m prut ve 3lbs a navíc s korkovou rukojetí. Možná bys mohl ještě s nákupem počkat a pak se na to podívat, až to bude dostupné. Tady menší ukázka prutu:

Delphin Impala 3m

Případně se můžeš porozhlédnout i po jiných 3 m prutech, pro Tebe asi ideální něco ve 3 lbs nebo i 3,5 lbs. Moc pěkný pruty jsou třeba Nash scope 3m, ale tam je daleko vyšší cena a na těžký olova to taky nebude asi ideální prut. 3 m prutů je ale na trhu už dneska dost, tak asi nejlíp uděláš, když si na to někde sáhneš v obchodě a porovnáš… 😉

CCrew
              Účastník

No, nevím jestli by Etny dali 200g olova 😀 vypadají dobře, ale za rok sou z nich totální žvejkačky.
                (ale teď je seženeš za 2600 dva kusy 1+1 a ještě v korku..)
                http://www.rybarske-nej.cz/rybarske-potreby/rybarske-pruty/kaprove-delene-pruty/prut-delphin-etna-cork-limited-edition-3-6m-3lbs

Spíš bych za ty peníze šel do JRC Contact, ty sou rozhodně tvrdší na ty tvoje 200g olova.
                http://www.rybarske-nej.cz/akce-slevy-vyprodej/akce-1-1-zdarma/pruty-delene/kaprovy-prut-jrc-contact-3-dilny-13ft-3-00lb-akce-1-1-zdarma-

z těch kratších za tyhle peníze možná i DAM Mad D-Fender 3m/3lbs
                http://www.rybarske-nej.cz/rybarske-potreby/rybarske-pruty/kaprove-delene-pruty/prut-dam-mad-d-fender-ii-3-m-3-lbs-2-dilny-akce-1-1

Fit
                Správce

CCrew: Jo jo, já jsem psal o 3m verzi Etny. Tahem by asi nahodil, ale ono s žádným prutem to nebude moc radost. Pokud chce raději 3,6m prut od Delphinu, tak místo té Etny bych na ty těžší olova radši zvolil Impalu: http://eshop.moss.sk/?moss=produkt&oc=121205260. Impala je o něco tužší jak ta Etna.

CCrew
                  Účastník

Když si člověk připlatí 🙂

Makarón
                    Účastník

No jo impala by mela být lepší ale nedelá se V 3m verzi.kámoš mi radil sportexi ale to je trochu iná cenovka.

Fit
                      Správce

Makarón: Impala ve 3m a 3lbs bude právě letos. Je to ta druhá fotka s prutem s korkovou rukojetí 😉. Sám do nich potom možná půjdu a vyměním to za ty krátký Etny 😉.

Sportex je samozřejmě jiný kafe, pokud si připlatíš, tak proč ne 😉.

Makarón
                        Účastník

Tak to je pro mne dobrá správa asi pujdu do té nové 3metrove impaly,v tem korku vypadá dost dobre. Nemáte nekdo nejaký iný typ na inou udici?

Makarón
                          Účastník

Prohledl sem internet a zaujali mne tyhle 3:
                            Delphin impala 3m/3lb 2dil
                            Prologic c2 3m/3,25lb 2dil
                            Jrc compact 3m/3lb 2 dil
                            Co by ste si vybrali?

CCrew
                            Účastník

Za mě JRC

Fit
                              Správce

Měl jsem v ruce všechny výše zmiňované pruty. Jestli se nepletu, tak ty Prologic jsou hodně podobné krátkým Etnam. Pokud si nechceš počkat na tu Impalu, tak by ty JRC Compact mohly být dobrá volba. Nejsem si jistý, ale možná jsem je viděl někde i ve 3,5lbs verzi. Na tu řeku a těžký olova bys mohl vzít i nějakou 3,5lbs.

ak hadzes kolo 50 metrou tak naco davas az 200 g olovo ?

Makarón
                                Účastník

Nazdar udice budu kupovat až na jaro tak mam ešte čas na rozhodnutí.200g olova dávam kvuli silnému proudu. Z menším olovem by sem prehazoval každých 10 minút.

Fit
                                  Správce

Makarón: Tady máš ještě videoukázku té nové krátké Impaly na sezónu 2016, video od testera:

Makarón
                                    Účastník

Libi se mi.Nevíš kdy se bude dať koupit?

Fit
                                      Správce

Co jsem slyšel, tak by měla být na výstavě For Fishing v Praze na ukázku. Do prodeje by to mělo jít asi tak někdy během března, uvidíme, jak to stihnou.

no já bych moc etny nedoporučoval jsou přece jen jemnější na ty 200 gr by nemuseli moc dobře snášet, radši Impaly je to podobný prut jen tvrdší a je ve 3.6 . ale Rozhodni se sám já když jsem tu impalu zkoušel tak jsem se hned rozhodl.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 26)
                                      • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.