ÚN TRNÁVKA

Úvod Diskuze Revíry České a slovenské revíry ÚN TRNÁVKA

 • Toto téma obsahuje celkem 13 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 7 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
 • Autor
  Zápisy
 • #253170

  Petrův zdar
  Chytáte někdo na týhle vodě. Na co tam berou ryby a hlavně kapři.

  #253203
  Luba
  Účastník

   Jezdíme na Trnávku několikrát do roka a to hlavně proto, že je tu přes léto povolen lov nonstop. Je to poměrně složitá voda se spoustou pařezů a celkem málo místy kde se dá rybařit bez fronty na delší dobu. Obvykle tu trávíme týden a menších kaprů tak do 4kil je tu spousta. Ale jsou tu i kapři dost přes 10kilo. Chce to opravdu najít správné místo. Osobně jsem tu s echolotem strávil na vodě spoustu času a až loni se dostavil slušný úspěch v podobě dvanáctikiláčka. Po třech dnech krmné kampaně kdy nám cejni strouhali boilís na kostičky a pyramidy přišel konečně v noci vymodlený záběr. Protože montáž byla položena těsně u pařezového lesa na dně o první a jistě větší rybu jsem přišel. Ale mám tuhle vodu rád a je tu opravdu krásně hlavně mimo rekreační sezonu kdy je tu i klid. Je tu spousta bolenů a prý i slušní sumci. Na podzim sem nasypali i asi 6q duháků. Místní chytají jak jinak než na krmítka a berou i 35cm kapří mimina. Od podzima je přehrada upuštěná kvůli bagrování přítoku asi o 3m a vyplatí se tam zajet podívat na místa kde se bude chytat při plném stavu.

   #254347
   Petas
   Účastník

    Přesto že mám tuto vodu cca 15km od chalupy moc na ni nejezdím, jelikož jsem vždy vyhořel.
    Opravdu dost těžká voda, bez lodě a echolotu to na pěkmé kapry nemá snad ani smysl.
    Místní chodní na kapříky k mostu ze Želiva na Červenou Řečici.
    Tuhle vodu to chce “opravdu znát”.

    #261522
    Luba
    Účastník

     Ode dneška mám už povolenku a když jsem kouknul do seznamu revírů “Rady”, zjistil jsem že letos a ani příští rok na Trnávce lov non-stop není. Je to pěkná lumpárna. Povolenka drahá jak sto čertů a všude jen samej zákaz a nic neřešící blbá nařízení…

     #261523
     Fit
     Správce

      Tak to je velká škoda! Je to děs, je to čím dál horší. A různé lukrativní pískovny a rybníky jsou skupovány do soukromého vlastnictví. Za pár let nebude už pomalu kam jet chytat v rámci svazových vod, pouze soukromé vody.

      Loni jsem se byl na Trnávku podívat, je to pěkná lokalita, toho non stopu určitě škoda. Věřím, že Tě to musí mrzet 🙄 .

      #261524
      Luba
      Účastník

       Hlavně je těžkej bordel že se to dozvíš až už máš koupenou povolenku za 2900,-. Kdybych to věděl, tak jsem si koupil jen krajskou. Vždy nás postaví před hotovou věc, je to jak za komunistů. Proboha co o tom rozhoduje za debily…

       #261526
       Fit
       Správce

        Luba: Jo, přesně! Tak naše krajská organizace nemá třeba dosud ani webové stránky 😆 , ale je to spíš k pláči 🙁 . Na MRS Brno ještě pořád nejsou ani ceny povolenek pro rok 2014! Vedu rybářský kroužek a člověk musí volat na MO, aby se vůbec něco dozvěděl. Nechápu v 21. století, je to fakt smutný…

        #261556

        Já se ani osobně nedivim že to tam zakázali… když jsme tam byli asi dva dny tak tam si tam zajel nákej dědula s karavanem až k vodě a ještě kde byl zákaz… a takhle to tam praktikuje hodně lidí což je smutné.

        #261557
        Luba
        Účastník

         Tak to já se tedy osobně divím a moc. Když někdo něco takového udělá mají mu hned sebrat povolenku, případně ho potrestat podle závažnosti přestupku. Když někdo projede křižovatku na červenou je v pořádku zakázat přes ní jezdit všem? Za co jsme teda trestaní? Za chvíli nebude ani kde chytat kůli blbým nařízením. Mnozí moji známí a mezi nimi i vynikající kapraři už si ani povolenky neberou, protože se nechtějí handrkovat s nějakým pitomcem co si myslí že má právo každýho drbat a nařizovat co se smí a co ne. Až se všechny vody prodrbou a budou soukromé, budem asi vzpomínat kde se všude dalo chytat, ale za peníze v Praze dům…..

         #261558
         Sedli_94
         Účastník

          Je to veliká škoda, na Trnávku to mám asi 15 kilometrů, a je to moje nejoblíbenější voda na chytání kaprů, tímto zákazem skoro znemožnili chycení velkého kapra, většina záběrů tam chodí v noci. Bohužel nám to zařídili někteří jedinci, kteří proti hrázi, kde sedí povodí, rozdělávali ohně, jezdili autem až do lesa aby nemuseli táhnout věci 150 metrů k vodě, odpadkům tam někteří jedinci rovnou dávali svobodu do lesa. Škoda že blbostí jedinců trpí celá skupina.

          #261561
          Fit
          Správce

           Luba i Sedli_94: Přesně, nechápu, proč by tím měli trpět slušní rybáři. Souhlasím, že spousta rybářů u vody fakt dělá bordel a dělají to, co by mělo být tvrdě trestáno. Nechápu, proč není… Tak prostě sebrat papíry na rok a basta! Pravidla jsou daná a s nikým bych se nebavil, když je nechce dodržovat.

           Co jsem slyšel, tak je za poslední roky výrazný úbytek rybářů, kteří si kupují svazové povolenky. Přesně jak psal Luba, hodně lidí už jezdí jenom na soukromáky, protože nechtějí být omezováni. A MRS i ČRS tím přichází o pěkné peníze…, ale asi to nevidí… Spousta vod vydrancována a dost jich jde do soukromých rukou postupně, obávám se, že to bude do budoucna spíš horší než lepší… 🙄. A co si budeme povídat, kdybych na to měl prachy, tak si nějakou vodu koupím taky, nedivím se tomu…

           #261562
           Sedli_94
           Účastník

            Ono se drancování svazových vod není moc čemu divit, nevím jak je to v tuto chvíli, ale před dvouma roky měla česká republika nejvyšší poměr rybáři:obzvatelé v evropě, takže onose to pak na revýrech musí podepsat, kor když jsou mezi nimi jedinci co počítaj náklady a chtěl aby se jim to vrátilo v rybách.

            Loni na Trnávku nasadili kapry, kolem 70 – 80 centimetrů, co jsem slyšel, od lidí kolem vody, tak prostě tam byli jedinci co chytli kapra 70-73 (těsně nad), ustříhli mu kousek ocasu, dali ho do vezírku a čekali na dalšího. Naprosto nechápu tu drzost, že ukradne rybu co se musí pustit, a alespoň (když už jí musí prostě mít) kdyby toho kapra strčil do tašky a jel do(pr..)-mu, ale on snad ještě čeká že chytne druhého, kterýho taky ukradne a pojede domu s dvouma. Byl jsem tam s byvakem asi týden po nasazení na 5 dní – neměl jsem ani jednu kontrolu. Škoda že když daji pěkné ryby, tak je těch prvních 14 dní, kdy jsou nejzranitelnější alespoň nechráněj.

            #263406

            Dá sa na Trnávke chytiť amura? 😉

            #263407
            Fit
            Správce

             Daniel: Jen v roce 2015 bylo z revíru rybáři odneseno 132 ks amurů, takže evidentně ano 😉. Doufejme, že spousta rybářů nějaké ty amury i pustila zpět, takže tam snad něco plave 🙂. Statistiku úlovků pro Trnávku si můžeš prohlédnout zde: http://www.rybsvaz.cz/?page=reviry/un_trnavka

            Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 1. až 14. (celkem z 14)
            • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.