Vnadenie…

  • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (5 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Black pepe a poslední změna proběhla před 15 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Autor
    Zápisy
  • #252134
    Black pepe
    Účastník

      Všetko o vnadení na stojatých a tečúcich vodách…z čoho pozostávajú vaše kŕmne dávky v akých množstvách atd atd…

      #252138
      Fit
      Správce

        No, tak já hlavně v závislosti na ročním období a velikosti revíru. Většinou chodím na krátké vycházky, takže jenom PVA nebo u břehu prohodím trochou pelet, boilies. Když jedu na delší výpravu, třeba týden, tak jsem byl schopen na Lužnici za necelý týden zkrmit asi 20 litrů vařené kukuřice + 10kg boilies. Ale takové dávky dávám skutečně jenom tehdy, když kapři hodně žerou a mám pořád záběry a nebojím se, že bych překrmil.

        Na stojatých vodách rád používám řepkové semínko ve větší množství. Nemáte někdo náhodou tip, jak krmit řepkou na řece, aby to neodplavalo všechno Jinak jsem spíše zastáncem toho názoru, že méně krmení je často více ku prospěchu 😉 .

        #252140
        basnak
        Účastník

          čoveče, když tak nad tou tvojí otázkou přemýšlím čím dál víc, tak si uvědomuji, že vůbec nevnadím. A když už, tak velmi maličko. Na řece si místo předkrmuji cca 50ks boilie ob den. Je to jak když člověk plivne do vody, ale když kapra najdeš není potřeba pořádat “kobercové hody”. Na stojáku začínám čím dál víc preferovat “single hookbaits”.

          #252146
          dasty carp
          Účastník

            Tak ne řece krmím,jak kdy .Kolikrát se mi stalo,že stačilo,jen trošku,někdy zas nebyl problém 30kg za 4dny…Ale styl krmení je jiný.Nekrmím nikdy na bojku,ale více do prostoru.Abych je zastavil všude,tím myslím že na řece můžou plout bud dál nebo blíž…U mě nehraje roli přesné krmení ale více do prostoru,.Dříve asi před deseti osmi lety jsem používal dost partiklu,Kukuřici,řepka,pelety-Halibuty,Občas tygří ořech,.Dnes už jen koule,,Co se týče vnadění řepky,tak tou jsem krmil tak že jsem vyjel až 50metru nad krmné míst a tam jsem to nasypal.A vždy šla skoro z každého kapříka řepka…Není důležité přesné krmení ale zastavit projíždějící kapry všude….Tak vnadím já na řece,samozřejmě po projetí každé velké lodi dokrmuji..

            Tak na stojáku je to samozřejmě odlišný způsob než na řece.Hledáte ,lavice ,zlomy,potopené stromy,tvrdé dno,atd..Můžeme označit tyčovkou,samozřejmě možnost vyvážení je nej,usadit si to sám hezky tak aby se to nazamotalo,třeba…Jinak když mám místo,tak rozhodím pár koulí,nějakou řepku plus pelety.A dost krát se mi vyplatilo to položit třeba 20metru mimo krmné.Používám,jak plovoucí,tak panáčka i na dno….Dle dna samozřejmě…Většinou používám ztužené šnůrky a to i na řece…Délky návazců tak do 30cm..No je toho asi ještě víc,postupně jak si vzpomenu dopíšu 😆 😆 😆 😆

            #252148
            Black pepe
            Účastník

              Tak čo sa týka riek a vnadenia preferujem samozrejme boilies ale aj kukuricu varenú v melase priamo pri vode,ale nie vždy.Kedže lovim najviac na jednom kanáli na mieste z rovným tvrdým dnom repku úplne vynechávam a volím uvedenú kukuricu+boilies a ako hovorí dasty kŕmenie záleží od záberou,ale počiatočná dávka pozostáva približne z 5kg boilies a 10l kibel kukurice…Takéto vnadenie používam až od leta…Ked je jar v plnom prúde a ryba tiahne do plytčín volím iný flek a to miesta s priemernou hlbkou od 2-0,5m kde volím už len boilies a kŕmim trochu opatrnejšie max.2kg gulí na začiatok a potom už len dokrmujem kobrou.Na riekach sa mi osvedčili z 90% jedna 20mm pop-up a to po celý rok alebo na panáčika.Klasika jedna alebo dve 20tky katastrofálne zaostávajú v záberoch!!Preto tento rok by som chcel skúsiť zmeniť dlžku montáží alebo čo…

              Stojaté vody to je naozaj iná kapitola…Vnadenie:samozrejme “boilies” vadšinou na rybacej báze v dvoch príchutiach vždy okolo 15kg..počiatočná krmna dávka je okolo 3kg potom je to už len o počte záberov.K tomu pridávam vždy deň dopredu zaparenú alebo len namočenú repku 5l kíbel ráno a 5l na noc.Na čo nedám nikdy dopustiť sú CSL alebo halibut pelety s tými dokrmujem len pár hrstí okolo montáže a najviac ich používam v pva pančuche..

              #252319
              tomas2
              Účastník

                když važíš kukuřici tak do vody kterou vaříš přidáš melasu ??

                #252324
                Black pepe
                Účastník

                  Presne tak!!Dával som predtým cukor pri varení ale mamka nadávala že cukor pre ryby a tak…Normálne ju tam nalej až bude tá voda hnedá… a po uvarení to nechaj vychladnúť v tom náleve až sa kukurica dobre napije.Je to super vec mám to odskúšané

                Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
                • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.