Výběr prutu

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 1 rokem a 8 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
  • Autor
    Zápisy
  • #267123
    Vaclav
    Účastník

      Zdravím pánové.
      Mám na Vás dotaz. Po dvaceti letech jsem si obnovil rybářský lístek a začal se opět věnovat rybolovu. Teď vybírám nové pruty a je toho tolik,že ani nevím co je dobré a co ne. Přemýšlím o těchto
      https://www.fishmax.cz/delphin-armada-carp-blackway-2-dily-300-cm-3-00-lb/ a nebo v 3 dílné verzi a 360 cm dlouhém. Na ně bych pak dal navijáky Fox 10000. Je to dobrá volba? Máte někdo s těmito pruty zkušenosti? Nebo jaké by jste doporučili? Já budu lovit výhradně na jihu Čech s tím že párkrát do roka si uděláme vícedenní výpravu na Orlík. Jinak spíše svazové rybníky a řeky. Jde mi teď o kaprařské pruty.Predem díky za informace.

      #267124
      Fit
      Správce

        Ahoj Václave,
        ty Delphin Armada znám velmi dobře a do začátku s nimi určitě neuděláš chybu. Ať už ty 3m a nebo 3,6m. Délku si rozhodni, zda budeš potřebovat vůbec ty dlouhé pruty. Pokud nebudeš potřebovat nahazovat na větší vzdálenosti nebo hodně chytat na velkých řekách, tak bych klidně šel do 3m verze. Dnes jsou 10ft hodně populární a prodávají se čím dál více, protože většině lidí to stačí. Navíc i s 3m prutem se dá hodit okolo těch 100m, když na to přijde. Sám na 3m pruty chytám čím dál víc. I na ten Orlík, pokud budeš vyvážet lodí, tak jsou kratší pruty výhoda při manipulaci.

        Ohledně těch navijáků, pokud bys šel do 3m verze, tak bych možná zvážil tu velikost 10 000, jestli to nebude už moc velké a těžké (případně to raději vyzkoušet před nákupem, zda by ti to vyhovovalo). Na 3m bych šel do něčeho trochu menšího. Pokud bys vzal ty 3,6m pruty, tak na ně to bude v pohodě.

        Jestli chceš doporučit ideální naviják na 3m pruty a třeba taky od Delphinu, tak určitě toto (za ty peníze jsou to super stroje): https://www.chytapust.cz/Predni-brzda-211/Delphin-Navijak-Inox-70

        #267125
        Vaclav
        Účastník

          Jelikož bydlím na Šumavě tak tady ty říčky nějak extra široké nejsou a Otava s Vltavou také nejsou velké. Takže náhozy nebudou si myslím dal jak těch sto metrů a to už by muselo být. Jde mi spíše o vlastnosti těchto prutů. Jestli vydrží nápor třeba i větší ryby a tak. Aby mi pak z toho větší kapr neudělal třísky. 🙂 Sic těch větších za rok moc asi nenachytám,ale člověk nikdy neví.

          #267126
          Fit
          Správce

            Na ty pruty vytáhneš jakéhokoliv kapra. Je to v pohodě, pracuješ taky s navijákem a brzdou ;). Na krátké vzdálenosti můžeš používat i hodně těžká olova a tahem to odhodíš taky, prut to vydrží. Tak to asi klidně můžeš jít do těch 3m prutů.

          Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
          • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.