Výpravy a úlovky v roce 2014

Úvod Diskuze Ostatní fóra Zprávy od vody Výpravy a úlovky v roce 2014

  • Toto téma obsahuje celkem 36 odpovědí. Do diskuze (14 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Fit a poslední změna proběhla před 9 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 37)
  • Autor
    Zápisy
  • #261517
    Fit
    Správce

      Máme tady nový rok 2014, a tak jako vždy zakládám nové téma pro tento rok 😉 . Sem můžete zase vkládat své fotky z aktuálních výprav. Tady jsou jen pro zajímavost odkazy na minulé roky: 2010, 2011, 2012 a 2013.

      Tak jsem zvědav, kdo přidá první letošní úlovek a snad bude celkově úspěšná sezóna. Všem přeji mnoho úspěchů a zážitků u vody! 😉

      #261535
      Fosgen
      Účastník

        Tak nemůžu odolat, když tedy můžu být první kdo to tu letos rozjede. 😉 😉

        Dnešní výprava na řeku se nakonec celkem povedla a na břeh se podíval tento pupík. Zabral na ořezanou kuličku Kraba od Infinity Baits obalenou ve stejnojmeném těstě. K montáži jsem přidal jen menší PVA punčošku s drceným boilies.

        #261536
        supinna
        Účastník

          No kdo jinej ! No. 😉 Velká gratulace. Myslím, že tolik lednových kaprů se dlouho nechytlo…

          #261537
          Fosgen
          Účastník

            Aspoň nějakou výhodu má to globální oteplování 😉

            #261538
            supinna
            Účastník

              Nojo, ale já mám jet na hory lyžovat 🙁 🙁

              #261539
              Fosgen
              Účastník

                zimní sporty jsou passe 😉 😉 musíš jít s dobou 😆

                #261540
                supinna
                Účastník

                  Ok, přestávám mazat a jdu navazovat 😆

                  #261541
                  basnak
                  Účastník

                    Fosgen: Jak můžu být první, když ještě nemám vypsaný sumář z předešlého roku, natož novou povolenku 😡 👿 Jsem prohrál, no 🙂
                    Gratuluji upřímně, tušil jsem, že to bude někdo z polabí 🙂

                    #261573
                    Greeenster
                    Účastník

                      Zdravím,akorát jsem se vrátil z cca 24h vycházky k vodě.I přes nepřízeň počasí a ledovou vodu mi boilies Dragonbaits přineslo 2 záběry.Bohužel se mi podařila zdolat jen jedna ryba,druhá skončila ve vázce,odkud jsem už bohužel vytáhl jen prázdnou montáž.Používal jsem boilies Whisky and Cream , 15mm Fluoro pop-up a k tomu jsem přidával PVA balíčky z Active Stick Mix.Přikládám foto pro mě hodně cenné lednové ryby.Všem přeji v nové sézoně hodně štěstí a ať to jezdí.😉

                      #261575
                      Fit
                      Správce

                        Greeenster: Paráda Radku! Velká gratulace! 😉

                        Fosgen: Ještě opožděně taky gratuluji. To je nádherná ryba a jistě velmi cenná na leden 😉 . Já ještě taky čekám na vyřízení papírů.

                        #261593
                        Fosgen
                        Účastník

                          Fit : děkuji, cením si každý ryby, ale todle je super …. 😮)) ikdyž zimní rybaření to moc nebylo, spíš jarní 🙂

                          #261753
                          Fit
                          Správce

                            Dneska 5 kapříčků a hlavně krásný posezení u vody, už jsem to potřeboval jako sůl 😎

                            [hsimg]https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t31.0-8/1800143_10201653749201309_1676345932_o.jpg[/hsimg]

                            #261754

                            V sobotu jsem se vydal na jeden nedaleký rybník mého domova. Měl jsem před sebou jen pár hodin lovu. Vsadil jsem tedy proto do teto studene vody na boilies Dragonblood 15mm spolu se stickmixem Dragonblood. Výsledkem mého snažení byl tento 12,5kg šupináč, který krásně bojoval. Byl jsem moc štastný , bohužel čas neuprosně letěl a já musel domů. Tak zas příště 🙂

                            #261817
                            kaprar 21
                            Účastník

                              Dalešická přehrada
                              Loni v létě jednoho krásného dne mi volal kamarád , jestli bych s ním a ještě s jedním kamarádem nejel na ryby na Dalešickou přehradu.Samozdřejmě jsem hned řekl , že pojedu a tak začalo velké nabalování věci. Kamarád Ivan se pro mě stavil asi za hodinu a začali jsme skládat věci do auta.To nám netrvalo dlouho a jeli jsme pro posledního člena výpravy Vojtu.
                              Dojíždíme k přehradě a hned nám bije do očí že chybějících dobrých 20 metrů vody. Tady nastává problém , kam si sednemme protože naše místo , na které jsme měli jet , je na suchu. Objíždíme proto přehradu a hledáme místo kde bychom usedli. Nacházíme ho kousek od přítoku a začína vybalování. To nám netrvá dlouho a už jsme připraveni k lovu. Do vody vyházíme kobrou asi 3 kg boilie od naši oblíbené značky Mivardi. Nahazujeme pruty a dokrmujeme pár nadipovaných koulí. Co se týká bivakuse ani neobtěžujeme je stavět , protože na této lokalitě se bivakovat nesmí. Stavim si proto broli , to sice být nesmí ale hlási přeháňky a zmoknout nechci.
                              Tento den jsme nechytili ani šupinu , a prototo o půl noci pruty vytahujeme a jdem si aspoň na chvilku zdřímnout. Ráno nahazujeme pruty a zalézáme pod přístřešek , protože prší. Kolem sedmé ráno déšt ustává , v tom začíná maraton kaprů který neskončil až do pozdních odpoledních hodin. Byli to sice kapři menší , z průměrnou váhou okolo 3 kg , ale chytli jsme jich každý tak 15 a jsme rádi , že se nám výprava prozatím vyvedla a my si užíváme tu večerní idylku. Koukáme na hvězdy a povídáme si. O půl noci znovu vytahujeme pruty a jdeme spát. Ráno začíná naposledy nahazování a jsme domluveni , že ve dvanáct hodin dopoledne odjíždíme , protože Ivan musí do práce.
                              Začíná nejhorší část výpravy , a to je balení.Do toho se nám moc nechce , ale co se dá dělat , začínáme balit. Poslední prut vytahujeme a uklízíme.
                              V autě probíráme výpravu , všichni se shodneme , že byla úspěšná , a že se musíme co nejdřív domluvit a jet sem znovu.

                              #261874
                              Fit
                              Správce

                                Jedno video s úlovkem z dnešního dne 😉. Já bohužel bez záběru, a tak jsem aspoň vyzkoušel novou redakční kameru a natočil atmosféru. Byl to krásný den strávený u vody:

                                https://www.youtube.com/watch?v=yusW1XveEjo“>http://www.youtube.com/watch?v=https://www.youtube.com/watch?v=yusW1XveEjo

                                #261877
                                Fit
                                Správce

                                  Další mohykán z naší malinké řeky. Na 16mm pop-up. Určitě tam budou i větší, musím je tam občas potrápit 🙂 .

                                  [hsimg]https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t31.0-8/10269254_10201932709695147_9167813146216339625_o.jpg[/hsimg]

                                  #261888
                                  Boban
                                  Účastník

                                    Pěknej kapřík, tak 65-70? 🙂 na tu naší říčku je to krásná ryba 🙂

                                    #261889
                                    Fit
                                    Správce

                                      Boban: Neměřil jsem, ale tak zhruba kolem 60cm, víc neměl 😉. Je to focený mobilem jen tak pro radost 🙂

                                      #261896
                                      Sonic.E.S.P
                                      Účastník

                                        V průběhu týdne jsme se s kamarády dohodli, že vyrazíme zkusit štěstí k vodě. Jelikož i přez slibované deštivé počasí bylo u vody dost lidí tak jsme se rozmístili po volných místech revíru. Já jsem šel na hloubku , na které je tři metry od břehu potopená cesta s hloubkou 1,5 m ze které to pak padá na 2,5 – 3 metry. Při příjezdu k vodě začalo pršet, tak jsem chtěl lovit jedním prutem na zatopené cestě a druhým pod cestou v hloubce. Ale než jsem všechno připravil a postavil, tak přestalo pršet a začalo se vyjasňovat. Jelikož předpověď počasí nadále poněkud nevyšla a místo deště bylo krásné slunečné počasí, tak jsem chytal na horní hraně potopené cesty. První záběr přišel hned v pátek kolem osmé hodiny večer. Po dlouhém boji zkončil na podložce kapr o krásné hmotnosti 16,5 kg, který si pochutnal na kuličkách příchutě dragonblood.
                                        Zbytek noci byl ve znamení čtyř kapříků v rozmezí 5 – 8 kilo…
                                        V sobotu dopoledne vylezlo sluníčko a ryby se zvedli k hladině a celý den to ani nepíplo. Veškerou pozornost jsem stále upíral k nebesům jestli se objeví nějaký deštivý mrak… Stále nic… Jen jasno a jasno.
                                        Zbívající naději jsem vložil do následující noci. Do pulnoci se to ani nepohnulo a už jsem přestával věřit v nějaký další úspěch. Hladina byla uplně klidná bez nejmenšího šplouchnutí od ryby. Kolem pul jedné ranní začala hladina pozvolna ožívat a to mi vlilo krev do žil a novou naději na další úspěch.
                                        Kolem jedné hodiny ranní přichází nesmělé pípnutí na levý prut který byl položený dva metry od břehu v hloubce 1,5 metru. Že by…. ??? Po pár minutách další píp… a vzápětí brutální jízda. Po krátkém boji se ukázal menší kapřík. Tentokrát si pochutnal na black pearlu. Rychle jsem dokrmil a zhoupl prut zpět do těch samých míst. Za pár minut další kapřík na ten samý prut, stejné váhové kategorie co ten před tím.
                                        V té době hladina vařila šploucháním ryb u hladiny, což dávalo tušit hodně zvýšenou aktivitu ryb.
                                        Opět jsem dokrmil a čekal co se bude dít dál…
                                        Další záběr přišel kolem třetí hodiny ranní. Nesmělá pomalá jízda opět na levý prut dávala tušit, že to bude nějaký větší místní obyvatel.
                                        Po záseku přichází brutální souboj s kaprem a po několika minutovém boji jsem podebral kapra o váze 16,3 kg. JOOO SUPER…
                                        Spokojeně jsem zalezl do bivaku a celý šťasný jsem si šel udělat noční kávu a stále jsem nemohl uvěřit jak krásný ryby se mi povedlo ulovit.
                                        Po páté hodině mě tahá ze spacáku další zběsilá jízda, jak jinak než opět na levý prut na kterým byla kulička s příchutí black pearl. Zdolávání bylo poměrně dost komický, protože jsem si nějak přeležel pravou ruku a chvilinku jsem s ní nemohl hnout jak mě brněla. Modlil jsem se aby mě nikdo neviděl jak při zdolávání kapra držím prut pod paždí a levou rukou navíjim… Asi by se posr.. smíchy. Naštěstí to po pár minutách přešlo a mohl jsem kapra plnohodnotně zdolávat.
                                        Výsledkem byl kapr o váze 13 kg.
                                        V průběhu neděle už přišel jen jeden záběr od menšího kapříka na pravý prut s kuličkou dragonblood.

                                        #261938
                                        Fit
                                        Správce

                                          Zdravím,
                                          tak jsem se vrátil z týdenní výpravy na Lužnici jako téměř každý rok v této době. No, bohužel první 4 dny to byla tragédie kvůli velkému průtoku, opět celkem smůla 😡 . Plaval hodně borčus a chytalo se to na vlasce, k tomu silný proud, prostě první 4 dny bez kontaktu s rybou, přestože jsme bojovali. Voda klesla na 15 stupňů, takže nic moc předpověď. Naštěstí se ale postupně oteplilo a šlo to nahoru.

                                          Ve čtvrtek se Lužnice vrátila téměř do normálu a ryby začaly trochu kousat. Nebylo to úplně nejlepší, ale něco se podařilo. Kapři už evidentně většinou vytření. Chytili jsme několik kaprů do 70cm, nejhezčí asi tihle dva (foceno jen mobilem):

                                          [hsimg]https://lh3.googleusercontent.com/-jPtEeqeSgV0/U5LbNu1l8lI/AAAAAAAAeck/67u-qT1S-xw/w649-h865-no/IMG_20140605_120626.jpg[/hsimg]
                                          70 cm

                                          [hsimg]https://lh5.googleusercontent.com/-39ZZAztrWCo/U5NuXs4djAI/AAAAAAAAeq4/_0dlNV1sZhY/w1153-h865-no/IMG_2443.JPG[/hsimg]
                                          tátův 75 cm

                                          Brácha chytal spíše menší, o dvě ryby bohužel přišel.

                                          V pátek ráno se mi ještě povedlo tohle amuří torpédo kolem 80 cm 😉

                                          [hsimg]https://lh6.googleusercontent.com/-cHG3BovHtwc/U5Nt_9fvbkI/AAAAAAAAepY/_IuIbgMQGlw/w1153-h865-no/IMG_2430.JPG[/hsimg]
                                          [hsimg]https://lh5.googleusercontent.com/-TDKm4i0QekE/U5NuBtqtCdI/AAAAAAAAepg/EEhMl9cdlqo/w1153-h865-no/IMG_2432.JPG[/hsimg]

                                          Záběry byly tak nějak na všechno možné, fungovalo boilies Dragonblood a Purple Dream od Dragon Baits. A potom taky Mrtvola, Oliheň a Carp Nectar od Carpservis Václavík.

                                          Každopádně jsme si pěkně odpočinuli a bylo tam opravdu krásně. Škoda, že to tak rychle uteklo a že jsme měli z poloviny chytání pokažené tou zvýšenou hladinou a průtokem. Ale zažili jsme už i horší, to když nám už asi 2x přišly povodně 🙂 .

                                          Tak a teď zase vzhůru do práce! 🙄 Ať se vám všem daří! 😉

                                        Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 37)
                                        • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.