VYUŽITIE MELASY A CSL-KA

Úvod Diskuze Nástrahy a návnady Ostatní nástrahy a návnady VYUŽITIE MELASY A CSL-KA

 • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel 08mato a poslední změna proběhla před 6 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
 • Autor
  Zápisy
 • #263467
  08mato
  Účastník

   Clanok o vyuziti melasy a csl-ka.

   V tomto článku si povieme niečo o možnostiach zatrakítivnenia naších návnad a nástrah. Konkrétne sa zameriame na melasu a CSL- ko. Prejdeme od základných informácii až po možnosti ich využitia.
   Takže začnem melasou, ktorú využívam rôznym sposobôm, od feedrovania až po dlhšie rybačky. Tak prejdime na to, čo vlastne melasa je.

   Melasa je prírodne sladidlo čiernej farby vyrobenej z cukrovej repy. Je to atraktor a dokonca veľmi silný a účinny atraktor, ktorý má príjemnu vôňu a chuť. Taktiež obsahuje veľké množstvo minerálnych látok a veľké množstvo cukru, to je aj dôvod prečo sa melasa využíva ako prísada do krmnej zmesi pri feedrovaní, pretože zvyšuje jej kompaktnosť.

   Melasu využívam aj ako sučasť partiklu. Pri tomto spôsobe je jej využitie ako konzervant, zastavuje proces fermentácie. Pokiaľ melasu pridáme skôr ako nám partikel začne fermentovať, dosiahneme úplne zastavenie tohto procesu.

   Poslednou časťou využívania melasy je tvorba boilies. Melasa sa využíva ako súčasť receptúr pri jeho výrobe.

   CSL- ko

   Cslko je hustá tekutá potrava, ktorá sa vyrába z fermentovanej kukurice. Využitie je rôzne, od prelievania peliet, boilies alebo method mixov.

   Vraví sa, že s CSL- kom nič nepokazíme, preto ho možeme používať celoročne. Ja osobne zalievam boilies a pelety ešte pred rybačkou, dlhšie týždne mam vo vedre pripravené pelety zaliate CSL-kom.

   Určite ste zažili situáciu, kde vám neostávalo nič iné len loviť na mieste, ktoré je pokryté bahnitým podkladom. Ak sú pelety ,či boilies dlhodobejšie zaliaté tekutou potravou nedochádza k nasatiu vône sedimentu. Takže z môjho pohľadu je takéto riešenie skorého zalievania vecou, ktorá rozhoduje o úspešnosti našej výpravy.

   http://www.carpfishingtime.sk/vyuzitie-melasy-a-csl-ka/

  Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (celkem z 1)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.