Vzdálenost boilie od háčku – délka vlasu

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Technika lovu Vzdálenost boilie od háčku – délka vlasu

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
 • Autor
  Zápisy
 • #256354
  Fit
  Správce

   Tak jsem dnes různě brouzdal po netu a zaujaly mě dva články, o prvním jsem se zmínil zde: Pletená šňůra na naviják.

   No a ten druhý, na stejných stránkách nalezený, se týká délky vlasového přívěsu. Jsem si říkal, proč neupozornit na zajímavé články 😉 . Osobně mi to dává celkem logiku a myslím, že to určitě má něco do sebe 😉 . Na dlouhé zimní večery celkem pěkné zamyšlení. Článek zde: Neokoukané tipy & triky I.

   Máte někdo zkušenosti z větší vzdáleností boilie od háčku? Co si o tom článku myslíte? Já většinou dávám boilie tak 1,5 – 2 cm od háčku. Docela by mě zajímaly názory a zkušenosti i vás ostatních 😉 . Tak se klidně podělte 😎 .

   #256355
   popp
   Účastník

    jednou sem zkusil klasický dvojhak bez protihrotu a nestačil sem se divit zdolaných ryb byl dvojnásobek je to hnusný a vzhledem k tomu že sem docela dost ortodoxak tak sem to po cca 12hod sundal a zaberu ubylo zhruba o polovinu neměl bych to asi prezentovat mě samotnýmu se to nelíbí ale u tohoto paskvilu je delka vlasu celkem putna protože jak je dvojhak uvnitř tlamky tak se vždy otočí tak jak má a sedí naprosto super ja osobně už to zkoušet nebudu ale mam pocit že cesta technik chytání na koule se dá asi ještě dost prošlapávat tohle nebyl návod jenom věc pro zamyšlení jak vyřešit fyziku
    zatim čus

    #258093

    Já používám délku vlasu 5 cm a mužu použit i 10 mm boilie a je to selektivní.Cejn mě to už do sebe nevcucne ani jiná nežádoucí ryba kromě kapra ne.Kapr 80+nahoru

    #258678
    Pavel10
    Účastník

     Od té doby, co používám délku vlasu 5 cm, a ne 1,5 cm jako kdysi, jsem nachytal o mnoho více kaprů větších rozměrů. Nedá se to sice uplatnit na závodech, kdy potřebujete chytat i menší ryby, ale při běžném chytání bych to doporučil všem.

    Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (celkem z 4)
    • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.