Zarážky na pelety

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Montáže a návazce Zarážky na pelety

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 22)
 • Autor
  Zápisy
 • #252893
  Tožba
  Účastník

  Jaké používáte zarážky na pelety? Kupujete originální k tomu určené nebo máte nějaké vlastní vychytávky? Pochlubte se, jak nastražujete pelety. 💡

  #252894
  Tožba
  Účastník

  Já používám jako zarážku tyhle ohnuté náplně do koníka.

  Přílohy:
  #252898
  Fit
  Správce

  Ahoj,
  to je docela dobrý nápad. Já letos na pelety chytal docela hodně, protože se mi osvědčily (halibuty). Používal jsem zarážku klasickou jako na boilies, ale doprostřed pelety jsem vždycky strčil zápalku nebo nějaký klacík (samozřejmě ve velikosti pelety). Tím jsem to i zajistil, takže se peleta nemohla pohybovat po vlasu směrem k háčku. Fungovalo to dobře, peleta se i pomaleji rozpouští, protože je střed vyplněn. Nastražování je ale trochu pracnější… 😉 .

  Jinak někdo taky střed pelety zakapává voskem ze svíčky, ale to mi moc praktické nepřijde. Jestli má někdo jiný tip, tak sem s ním. Taky by mě to zajímalo 💡 😉 .

  #252899
  Fit
  Správce

  Ještě bych se chtěl zeptat, ten uzel na vlasu tam máš speciálně kvůli tomu, aby se peleta nemohla pohybovat směrem k ramínku? Nebo tím uzlíkem peleta může projet?

  #252902
  Tožba
  Účastník

  Peleta se přes uzlík volně pohybuje, je to obyčejný uzlík od očka na zarážku. Ten vosk jsem taky zkoušel, pelety mi s ním opravdu vydržely dýl ve vodě, ale kvůli pracnosti jsem tuhle variantu zavrhl.

  #252907
  Supina-P
  Účastník

  Fit:Já na chytání používám pelety Marine halibut bez dírky, převrtávám si je sám,zarážku dávám klasickou boilísovou,jen když mám peletu na vlasu, tak do otvoru v peletě zastrčím syrovou špagetu(místo stébla trávy nebo klacíku).Špageta v peletě nabyde na objemu,vyplní vyvrtaný otvor a peleta se rozpouští pomaleji.Vyzkoušej a uvidíš,funguje to dobře 😉

  #252908
  Fit
  Správce

  Ahoj,
  taky dobrej nápad s tou špagetou 😉 . To by mě teda asi nenapadlo 💡 .

  #252909
  charlihladik
  Účastník

  Ahoj,
  o jaké náplně do koníka jde ?

  #252910
  Fit
  Správce

  Ahoj,
  jsou to obyčejné sponky do sešívačky, které jsou všude dostupné.

  #252911
  charlihladik
  Účastník

  Bezva nápad !

  #253189
  sendy-c
  Účastník

  to jo,to by mě nenapadlo,to je super nápad a taky díky toho hned využiju :mrgreen:

  #255444
  Qvíč
  Účastník

  😀 koumáci jste dost 😀 ta špageta je originální 😆

  #255663
  Vazy
  Účastník

  to sem nevěděl že špageta nabyde tak rychle i ve studeny vode.a co se tyka zarazek tak jsem je nikdy nepouzil ,delam vetsi ocka na vlasu a pelety provlikam takze nemuzou vzadnym pripade spadnout.ma to snad nejaky spatny vliv na funkcnost?

  #255664
  Fit
  Správce

  [quote=“Vazy“]to sem nevěděl že špageta nabyde tak rychle i ve studeny vode.a co se tyka zarazek tak jsem je nikdy nepouzil ,delam vetsi ocka na vlasu a pelety provlikam takze nemuzou vzadnym pripade spadnout.ma to snad nejaky spatny vliv na funkcnost?

  Tak jestli ti to funguje a chytáš ryby, tak by to nemělo vadit 😉 .

  #255670
  Vazy
  Účastník

  Someone wrote:

  Tak jestli ti to funguje a chytáš ryby, tak by to nemělo vadit 😉 .

  jo jo funguje 🙂 me jen zarazailo ze nezazněl ani jednou tento zpusob ze kazdy pouziva jen zarážky 😉

  #255835
  Qvíč
  Účastník

  Pic … Nechal jsem se inspirovat těma zarážkama ze sponek …. Přiložil jsem foto a chci se zeptat, zda takto připravená návnada nebude kaprův proti srsti ?§ Zdá se mi, že ta zarážka je jako pěst na oko, ale nevim jak na to reagujou kapři …. Máte někdo zkušenosti, jestli může být takhle prezentována ?! 😎

  Přílohy:
  #255836
  Fit
  Správce

  Qvíč: Nevidím v tom problém 😉 . Jestli chceš, tak můžeš ty konce zarážky trošku zrkátit, aby to nebylo tak nápadné, ale myslím, že to kaprům určitě vadit nebude. Já dávám často místo zarážky zrnko vařené kukuřice + normální zarážku. Tím to normálně zajistím. Jinak teď nedávno jsem zkoušel chytat úplně stejně, jak to máš teď ty na těch fotkách a bez problémů jsem ryby tahal 😉 . Tak vyzkoušej a uvidíš!

  PS: Akorát to máš na můj vkus docela daleko od obloučku háčku (jako dlouhej vlas). Jestli to máš na delším návazci, tak to nevadí a je to ok, jestli je to hondě krátkej návazec, tak bych to raději dal blíž. Ale nachytal jsem i na delší vlas než máš tady na obrázku, takže určitě ok. Stačí si to vyzkoušet, jak budou ryby seknuté.

  #255837
  Qvíč
  Účastník

  Jj,uvidíme u vody … Tenhle víkend bude odzkoušeno …. A jak poznám jestli zkrátit nebo udělat delší ?!
  Ta montáž má tak 20 cm ….

  #255838
  Fit
  Správce

  [quote=“Qvíč“]Jj,uvidíme u vody … Tenhle víkend bude odzkoušeno …. A jak poznám jestli zkrátit nebo udělat delší ?!
  Ta montáž má tak 20 cm ….

  No když chytneš rybu, tak se můžeš podívat, jak hluboko to má zaseklý. Když jen za kraj tlamky, tak můžeš vlas zkrátit trochu, když moc hluboko, tak třeba prodloužit. Případně ti můžou třeba ryby padat při zdolávání, tak někdy to pomůže, když se to upraví. Jinak 20cm je už celkem dost, takže to klidně takto nechej, jak to máš. Když by jsi to měl třeba na 10-15cm návazci a pod krmítkem třeba na průběžno, tak bych to osobně dal blíže obloučku. Důležité je, aby ten háček měl volnost, aby se ta peleta nedotýkala obloučku háčku.

  #255839
  Qvíč
  Účastník

  Dobrá, děkuji ….

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (celkem z 22)
 • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.