Závod Stairs 2 Hell 2023 – den po dni

Úvod Diskuze Ostatní fóra Akce, závody a výstavy Závod Stairs 2 Hell 2023 – den po dni

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
 • Autor
  Zápisy
 • #268223
  Radek Švec
  Účastník

   Přinášíme vám pravidelné zpravodajství z již 7. ročníku mezinárodního šampionátu v lovu kaprů European Carp Championship – Stairs2Hell, který se v termínu 7. – 14. října tradičně odehrává na Novomlýnské nádrži, největší z přehradní kaskády na řece Dyji pod pálavskými vrchy. Dosud největším
   úlovkem, který tato voda závodníkům vydala, byl během 5. ročníku kapr o váze 29,82 kg, a tak celé závodní pole i tým organizátorů doufají, že se letos podaří pokořit bájnou hranici 30 kg. O to se bude během 136hodinového závodu snažit 100 týmů z 11 zemí.

   Přílohy:
   #268225
   Radek Švec
   Účastník

    Závod už je v plném proudu, týmy za sebou mají prvních 24 hodin snažení o kapitální úlovky. Přestože těsně před zahájením přišla prudká změna počasí, která přinesla výrazné ochlazení a vítr, první ryba na sebe nenechala dlouho čekat.

    Úlovek o váze 8,9 kg úspěšně zdolal tým CT ČUK A GEK na lovném místě číslo 86 jen několik málo minut po úvodní siréně. Zlatý hřeb prvního dne přišel až v nočních hodinách a to v podobě takzvaného doublu – dvou ryb vytažených ve stejný čas, z nichž větší vážil krásných 19,53 kg. Radovali se rybáři družstva MORAVSKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ, kteří se tímto počinem dostali do čela průběžného celkového pořadí a vedou i v soutěži o největší rybu.
    Dohromady se během prvního dne na břeh dostalo 25 bodovaných kaprů s průměrnou hmotností 12,4 kg, 8 ryb překonalo 15 kg. Do statistik se zatím zapsalo 21 týmů, z nichž 4 si zapsali každý po dvou úlovcích. Závodníci
    i organizátoři doufají, že tyto nadějné úvodní výsledky se budou nadále zlepšovat.

    Přílohy:
    #268227
    Radek Švec
    Účastník

     Závodníci na Novomlýnské nádrži mají za sebou velice úspěšný den, během kterého se výrazně navýšil počet úlovků. Celková váha vytažených ryb během šampionátu přesáhla dnes v noci jednu tunu, zdá se tedy, že pokud vydrží kapří aktivita, mohli bychom se letos dočkat překonání rekordu z roku 2021, kdy bylo za celý závod vytaženo 4184,84 kg. Na pokoření této laťky mají rybáři ještě téměř 4 dny.

     V průběhu noci se díky několika rybám, které překonaly hranici 20 kg, několikrát zamíchalo pořadí v soutěži o největšího kapra závodu. Také v této disciplíně se účastníci mílovými kroky přiblížili rekordu, když se váha u průběžného lídra zastavila na hezkých 26,38 kg. Úspěch slavil tým CARP MILF HUNTERS ve složení Tomáš Pásler, Karel Junek a Roman Široký, pro který se jednalo o první úlovek. Celé startovní pole tak doufá, že se jedná o vlaštovku, která by mohla předznamenat pokoření 30kg milníku a zároveň dosavadní maximum šampionátu v podobě ryby o váze 29,82 kg z úspěšného ročníku 2021.

     Míchalo se také celkové pořadí závodu. Jan Grmela, Aleš Sedlák a Matěj Plevač z týmu MORAVSKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ byli několikrát sesazeni na druhou příčku týmem FISHMAX, za který závodí Petr Pálka, Aleš Nimrichter a Michal Stauber, ale nakonec uhájili první pozici a vládnou tabulce se souhrnnou váhou tří nejtěžších kaprů 54,29 kg. Rozdíly na předních místech jsou však minimální a dá se předpokládat, že souboj o ně bude ještě napínavý. Dohromady se v průběhu prvních dvou dní ulovilo 88 bodovaných ryb o průměrné hmotnosti 12,63 kg a do výsledkové listiny už se zapsalo 47 týmů. Vývoj šampionátu můžete online sledovat oficiálních webových stránkách Stairs2Hell:

     https://www.stairs2hell.com/

     Přílohy:
     #268237
     Radek Švec
     Účastník

      Napínavý souboj o čelo kaprařského závodu Stairs2Hell

      Šampionát v lovu kaprů na Novomlýnské se plynule překlenul do druhé poloviny a boj o přední příčky nabírá na obrátkách. Za posledních 24 hodin se počet ulovených ryb téměř zdvojnásobil a už přesahuje 150 kusů, což v součtu hmotnosti znamená necelé dvě tuny. Z toho vyplývá, že už nyní byl překonán loňský celkový výsledek, a to do závěrečné sirény zbývají ještě bez mála 3 dny.

      Během včerejšího dne jsme mohli pozorovat napínavý souboj, kdy se o průběžné první místo prali Petr Pálka, Aleš Nimrichter a Michal Stauber z týmu FISHMAX s reprezentanty MORAVSKÉHO RYBÁŘSKÉHO SVAZHU Janem Grmelou, Alešem Sedlákem a Matějem Plevačem. Ze souboje lépe vyšli zástupci druhého jmenovaného týmum avšak vedení udrželi pouze do té doby, než je během noci předskočil tým CARPSONBAITS ve složení Tomáš Filkuka, Martin Krejčí a Mirek Vyroubal se souhrnnou hmotností 57,18 kg. Mezi FISHMAX a MORAVSKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ se ještě v rámci pořadí vměstnali pod názvem MIKBAITS FRIENDS Michal Pavelka a Dalibor Man, čímž způsobili, že rozdíly na čele tabulky jsou minimální. Souboj je o to pikantnější, že každý z prvních pěti týmů patří do jiného sektoru, zdá se tedy, že do finálního umístění může promluvit opravdu kdokoliv.

      Přílohy:
      #268249
      Radek Švec
      Účastník

       Během čtvrteční noci se opět měnilo pořadí na průběžně prvních místech. Tým BOOKING FISH POLAND, za který závodí Arkadiusz Kraszewski, Kamil Koltoński a Marcin Wasilewski, jako první ze zahraničních účastníků promluvil do souboje o vítězství, a to velmi výrazně. Ještě ve středu odpoledne měli totiž na kontě pouhé 2 ryby, poté však během necelých 12 hodin přidali nejprve kapra 19,98 kg a následně přišel trofejní úlovek 25,15 kg, který už sám o sobě znamenal průběžné vedení. S tím se ale borci z Polska nespokojili. Ve čtvrtek ráno se jim ještě povedlo přepsat svého nejmenšího kapra krásnou rybou o váze 21,25 kg, čímž se suverénně odtrhli od konkurence a vládnou šampionátu v součtu s 66,38 kg. I takové příběhy píše letošní Stairs2Hell.

       Po páteční noci se dostal do popředí také další polský tým TEAM POLSKA, který aktuálně drží druhou pozici, jediným českým zástupcem v top tři tak nyní zůstává družstvo REBELBAITS. Rozdíly v popředí tabulky jsou však minimální a každý přepsaný úlovek může znamenat velký posun vpřed. Do celkových výsledků se za každou z posledních dvou nocí zapsalo po tuně ryb. V současnosti je tedy uloveno více než 300 bodovaných kaprů se souhrnnou hmotností téměř 4000 kg. Nejlépe se dařilo závodníkům z prvního sektoru, což dokládá i to, že se aktuálně v první desítce nachází pět týmů právě z toho úseku. Co se však už tři dny nezměnilo, je lídr soutěže o největší rybu, ve které stále vede tým Tomáše Páslera, Karla Junka a Romana Širokého CARP MILF HUNTERS s kaprem vážícím 26,38 kg. Jestli se je někomu podaří překonat, a jak se povede ostatním závodníkům, můžete nadále online sledovat na oficiálních webových stránkách Stairs2Hell.

       Přílohy:
       #268253
       Radek Švec
       Účastník

        Jihomoravský hejtman navštívil rybářský šampionát Stairs2Hell.
        V pátek odpoledne přijel přímo do dějiště kaprařského šampionátu Stairs2Hell vyjádřit podporu Jihomoravského kraje Jan Grolich. Učinil tak jako první hejtman v historii pořádání závodů. Během své návštěvy na Novomlýnské nádrži se setkal s organizátory, prošel se mezi závodníky a byl dokonce svědkem zdolání prozatím největší ryby letošního ročníku, která se svou vahou 29,35 kg atakovala dosavadní rekord šampionátu z roku 2021 (29,82 kg) a připomněla, že vysněná hranice 30 kg je blíž, než by
        se mohlo zdát. Úspěšnými lovci byli Ondřej Kopačka, Jan Mašek a Michal Svobodný z týmu FREEFISH.

        Závody se pomalu blíží ke konci, rybáři mají poslední zhruba půl den na to, aby se pokusily o změnu pořadí a zabojovali o zajímavé ceny. Už teď se dá říci, že se jednalo o velmi úspěšný ročník. Před poslední nocí schází jen necelých 100 kg a méně než 10 bodovaných ryb k překonání celkového rekordu těžby z roku 2021. Hranici 30kg kapra se sice zatím překonat nepodařilo, ale dnešní trofejní úlovek o váze 29,35 kg se jí velmi výrazně přiblížil.

        Největší ryba závodu a souhrnná hmotnost tří největších ryb 64,73 kg však zatím na první místo nestačí. To díky rozdílu 1,65 kg stále drží tým BOOKINGFISH TEAM POLAND. Závěrečná siréna zazní zítra 14. 10. 2023 v 8 hodin ráno, to znamená, že je stále prostor pro útok na špičku tabulky. Že na totální změnu pořadí není potřeba mnoho času, dokázali svým výkonem v noci ze středy na čtvrtek rybáři z aktuálně vedoucího týmu, když zvládli za necelých 12 hodin ulovit tři ryby, které je katapultovali do čela. Stát se může opravdu cokoliv, proto i nadále sledujte online výsledky na oficiálním webu Stairs2Hell.

        Přílohy:
        #268263
        Radek Švec
        Účastník

         Výsledky a krátké shrnutí závodu naleznete zde:

         Trofej pro vítěze Stairs2hell putuje do Polska

         Zde se můžete podívat na letošní rekordní statistiky:

         Celkem se ulovilo 358 bodovaných kaprů s průměrnou váhou 13,43 kg.
         Celková váha ulovených ryb byla 4 809,28 kilogramů!

         Přílohy:
        Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
        • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.