Zdolávací pruty 10" ft

Úvod Diskuze Vybavení a technika lovu Pruty a navijáky Zdolávací pruty 10" ft

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
  • Autor
    Zápisy
  • #262700
    Šejmus
    Účastník

      Ahoj ve spolek. Sháním nějaký proutky k lovu na kratší vzdálenost nejlépe tak 10ft. Akorát mám strach aby třeba 2,5lb v 10ft nebyla moc tvrdá.Takže bych rád poprosil někoho kdo má zkušenost a může něco doporučit. Cenu bych chtěl max tak 2,5tis. za kus.Díkec za reakce 😉

      #262701
      Fit
      Správce

        Ahoj, určitě dobré téma, které zajímá i mě osobně, protože sám rád chytám na krátký pruty.

        Osobně mám tyhle pruty:
        Chub Outcast Stalker 9″ft 2,5 lbs
        Delphin ETNA 10″ft 2,75 lbs

        Outcasty jsou takové tvrdší a mají tuhou páteř, hodně snesou, roky jsem na ně chytal, dnes už používám častěji ty Etny. Etny bych osobně bral taky ještě měkčí, ale dá se to, je to takový univerzální prut a dá se s tím i obstojně hodit.

        Téměř všichni vyrábí tyhle 10″ ft ve 3 lbs, někdy dokonce i 3,5 lbs, přijde mi to trochu škoda, že v těch měkčích toho tolik není. Úplně super prut je Free Spirit E-Class The Bank Creeper 10ft, ale tam je už cena trochu někde jinde a mimo rámec Tvého dotazu. Pro mě jsou to jedny z nejpovedenějších kousků, co jsem za poslední dobu viděl.

        Jinak 2,5 lbs u 10″ft prutu mi přijde ideální, pro mě max 2,75 lbs, víc bych nechtěl. Ale zase chápu, že kdo s tím chce házet co nejdál, tak si klidně zvolí tu 3 lbs variantu. Můj případ to ale není… 😉

        Ve tvé cenové relaci zkus kouknout na pruty od Prologic, Robinson, Anacondy (taky mají nějaké novinky teď) a nebo ty Etny od Delphinu. Zkus na to někde kouknout v obchodě, jedině ty sám poznáš, co Ti sedne nejlíp. Tolik asi za mě… 😉

        Tohle je ta Etna 3m:
        [hsimg]https://lh5.googleusercontent.com/-b469rvruq5c/VPsqK46WkQI/AAAAAAAAhMs/tfSfIfKG030/w1146-h850-no/IMG_20150307_143001.jpg[/hsimg]

        A tady je pěkný video se zdolávačkou na tento prut: http://www.lovkapra.com/video-lov-kapru-z-hladiny-na-chlebovou-kurku/

        #262703
        Šejmus
        Účastník

          Mmm..ty Etny vypadaji pěkně ještě skusím posbírat nějaký zkušenosti od ostatních a uvídíme. Každopádně díky za radu 🙂

          #262704
          Fit
          Správce

            Není zač… 😉. Jako znám i lepší pruty, ale ne v této ceně (viz. ty Free Spirit, o kterých jsem psal výše). Nejlíp uděláš, když to někde vezmeš do ruky a uvidíš…

            #263076

            ahoj já mám chub outcast stalking 10FT 2,5lb a jsou to suprový pruty nachytal jsem naně dost ryb od malých cejnů plotic , úhořů kaprů i kapra 17 kg dá se s nima hodit k 80 metrům jsou za dobro cenu nemají konkurenci. ahoj Milan

            #263081
            michaljakoubek
            Účastník

              Ahoj, mám Fox Horizon 10ft 3lb a jsou to super proutky, někdo by čekal, že budou už dost tuhý, ale není tomu tak, prut je středně tuhý a souboj s rybou si určitě úžeji každý a celkem dost daleko hodí. Pri testování na suchu v průměru 120m a to mám vlasec 0,28mm a místo šokovky 0,55mm monofil, nejlepší výsledky s olovem 80-85g. Proutky jsou sice trochu dražší , ale tady bych nešetřil, vše ostatní je kompromis, ale pokud i tak chce někdo trochu slevit, doporučuji Wariory.

            Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (celkem z 6)
            • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.